Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak Budapesten és...

Miért csak Budapesten és vonzáskörzetében van nyugati színvonal? Termékek esetében, kikapcsolódási lehetőségeket nézve.

Figyelt kérdés

Pl ahol én lakom, az északkeleti régióban szinte vidéki állapot van. Úgy tudnám pontosan megfogalmazni mint amikor volt a középkor, ha kellett valami fel a szekérre és mehettünk be a fővárosba/városba, pedig hozzáteszem nagy városban lakom én is, de gyér a kínálat sok mindenből.

Budapesten egymást érik a ruházati üzletek, ami olyan szempontból jobb ha egyikben nincs éppen jó választék, akkor még mindig van 3-4, és akkor már biztos nem jövök el üresen.


A másik, motor vásárlás előtt állok aminek a vételára 2,5millió lenne, de mivel csak 9 van most hirdetve egy oldalon, és abból mind a főváros vagy a közeli régiókat érinti.


2017. márc. 30. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ok: minden ötödik ember itt él. De nyugati színvonalat azért hagyjuk.
2017. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te tenyleg azt hiszed, hogy mas orszagban minden nyamvadt faluban olyan a szinvonal, mint a fovarosban?
2017. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

A vidék az mindenhol vidék a nagyváros meg mindenhol nagyváros.


Na meg Budapest lakossága az ország ötöde, agglomerációval a negyede...plusz kitudja hány 100 ezer ember feljár vidékről albérletezik feketén, stb.

2017. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Hát, nem állítom, hogy minden nyugati országban így van, de én egy kb. 5000 fős spanyol "faluban" lakok, ahol kb csak mozi nincs. Azért tettem idézőjelbe a falut, mert számomra, magyar szemmel nem az. Városabb, mint Debrecen. Millió meg egy üzlet, étterem, bár, cipős-, ruhás bolt, kutyafüle van. Van színház, fedett és fedetlen uszoda, autópálya (nem fizetős, viszont jobb, mint a magyar) a közelben, gyönyörű vasútállomás, több iskola, állatorvosi klinika, gyógyszertár, több fogászati klinika, orvosi központ (bentfekvős kórház nincs, csak a kb 20 percre lévő kisvárosban, de minden problémát helyben lehet kezeltetni a háziorvosi dolgoktól kezdve az ortopédián át a szemészetig, tényleg minden van.) Ha valamit ne adj Isten mégsem találunk, 1 órán belül van Sevilla, Málaga és Granada és Córdoba is csak 1,5 óra.

De mellette megvan a falvakra jellemző családiasság. Bár az emberek pletykásak, de nem rosszindulatúak, nem sugdosnak össze a hátad mögött, a pletykásságot arra értem, hogy pl ha veszel egy új kocsit, mire hazaérsz, már mindenki tudja, de nem úgy, hogy húúú, nézd már, ennek meg miből van pénze ilyenre, blablabla... Hanem veled örülnek, hogy van egy szép új autód. Mindenki kedves, segítőkész, a házak bejárati ajtaját gyakorlatilag senki nem zárja, ha szükséged van valamire, önzetlenül segítenek. (Mikor bemutatkozol valakinek, elmondja, hogy hol lakik, és ha szükséged van valamire, csak kopogj be) És mellette borzasztó befogadóak az idegenekkel, engem még soha nem néztek ki semmilyen helyről, sőt! Pedig első pillantásra tudja mindenki, hogy nem vagyok spanyol, meg se kell szólalnom. Mindenki igyekszik segíteni, ha nem értek valamit, kézzel-lábbal mutogatnak, és nem küldenek el, hogy tanuljam már meg a nyelvet rendesen, aztán visszatérünk rá...

Az emberek itt tisztelik egymást, pl. a kedvesem tanár egy középiskolában, a diákok már messziről köszönnek neki, ha az utcán látják, ha kocsival megyünk valahová, integetnek.

Biztos nincs mindenhol így, de én szerencsére jól választottam :)

2017. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Ja, és hozzátenném, hogy sokkal többet keresnek itt az emberek, viszont a boltban ugyan annyiba kerül minden, mint otthon.

4. voltam

2017. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert mesterségesen vízfejűsítik az országot már sok sok éve.

Mellé még az van ,hogy "vidéken" egyrészt pénz nincs másrészt igény sincs, bár a kettő együtt jár.


Szóval lehetne nyitni boltokat,mozikat ,szórakozóhelyeket, aztán szépen be fognak csődölni mert nincs fizetőképes kereslet, viszont az adók járulékok ott is ugyan olyan magasak. De adott boltban is szűkített a választék, ha kérded miért nem hoznak ezt vagy azt,akkor "nincs rá igény" ez a válasz.


Ez nem is fog változni amíg a politikának alappillére lesz az oszd meg és uralkodj elv.

2017. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!