Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Japánban akartam élni, ez...

Japánban akartam élni, ez volt az egyetlen célom. Mondjak le róla? 15/l

Figyelt kérdés

Eddig úgy voltam vele, hogy majd lesz velem valami. Elmegyek középsuliba, tök jó lesz, lesznek barátaim stbstbstb.

De ez nem jött be, szakközépbe mentem és a szakom se szeretem túlzottan.

Aztán én kitaláltam, hogy bizony Japánba akarok költözni. Majd, hogy elmegyek cserediáknak. Na ez a cserediákság ott bukott meg, hogy az én szüleim 3 milliót biztos nem fizetnek ki egy évért, ilyen dologért.

Nagynehezen, de már mondhatom, hogy beletörődtem. Szóval az egyetemi cserediákság volt a célom. Viszont mindenki azt mondja, hogy kinézik azokat, akik ugye nem japánok, nem ott születtek. Hogy csak addig kedvesek, míg turista vagy. Felmerül a kérdés, ha itt sem tudok barátkozni, akkor ott miért lenne jobb? Persze imádom az országot, a kultúrát, olyan szépek a helyek, a szokások, minden.

De elbizonytalanodtam.

Vízumot is nagyon nehéz szerezni. És nincsenek kint kapcsolataink, rokonaink. Olyan szomorú vagyok emiatt. Nekem nincsenek céljaim, osztálytársaimnak már van elképzelésük, ha csak egy kicsi is, hogy mit akarnak. Nekem eddig ez volt, de most nem tudom mihez kezdjek magammal. Le vagyok törve.



2018. ápr. 28. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván a japán rajzfilmek és/vagy zene iránt érdeklődsz, de ne hidd azt, hogy annyira élveznéd az ottlétet. Menj el egyszer egy pár napos nyaralásra Japánba, aztán meglátod, hogy milyen szép meg jó meg érdekes hely, de azért nem élnél ott. Egyébként meg ne gondold, hogy olyan egyedi az eseted, manapság rengeteg hozzád hasonló weaboo van.
2018. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Tanulj japánul, menj japán szakra egyetemre, és pályázz meg ösztöndíjakat. Az meg hülyeség, hogy a japánok nem fogadják be a külföldieket. Egy időben követtem egy lánynak a blogját, aki ösztöndíjjal ment ki, aztán ott ment férjhez. Meg nekem is van ismerősöm, aki kint volt cserediákként még gimiben, és rengeteg barátot szerzett kint. Most japán szakon tanul, készül visszamenni.
2018. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ha weaboo, ha nem weaboo, én akkor is nagyon szeretem. Nem tudom miért rossz már egyből, ha valaki animék, mangák, zenék által ismerte meg az országot.

(És nem gondoltam ezt egyedi problémának, csak a sajátomnak)


Azt olvastam, hogy a cserediákokkal azért rendesek, mert ugye csak egy ideig lesznek ott, aztán elmennek. Nem tudom mi higgyek. De valószínűleg az a legjobb ötlet, ha majd kimegyek egy kis időre a későbbiekben.:)

2018. ápr. 28. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Japán csak kívülről szép és jó, viszont maga a társadalom elég bizarr... Az ázsiai társadalmak egyrészt eléggé zárt, másrészt meg tényleg ítélkeznek azok felett, akik mások.


Csak hogy példát mondjak: talán még Magyarországon is elfogadottabb melegnek lenni, mint Japánban, ahol ez egyenesen tabu. Ha túlsúlyos vagy, és bekerülsz egy közösségbe, akkor itt nagyobb eséllyel fogadnak el, mint ott. Nyilván ha "gaijin" vagy, akkor sem fognak maguk közül valónak tartani, és élhetsz kint évekig, akkor is egzotikus maradsz.

A legutóbbi dolog, amiről hallottam, ami kb példázza ezt a hozzáállást, hogy egy japánban élő amerikai/japán pár örökbe akart fogadni egy macskát, (ami valamiért rendkívül bonyolult Japánban, és mindenféle kritériumnak meg kell felelni), és bárhová mentek is, mindig elutasították őket azért, mert a nő nem japán volt, arra meg nem bíznak állatot.


Japán szép hely, ráadásul rengeteg jó dolog szülőföldje, de kívülálló csak nagyon ritkán lesz ténylegesen része a helynek és kultúrának.

2018. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem, hogy egy 15 éves gyereknek miért kellene bármilyen célról is lemondani, hisz konkrétan még az egész életed előtted van. A megvalósításhoz a 2-es jó ötletet adott.


Azért nem jó ha ennyire előre rohansz. Még soha életedben nem voltál Japánban de már eldöntötted, hogy ott akarsz élni. Miért? Fiatal vagy még és az amimékből amit néztél egy elég csalfa képet kaphattál az ottani életből, ami vonz csak hát az nem a valóság. Ezzel azért vigyázz.


A másik, hogy ha jól értem nem igazán vagy boldog a jelenlegi életeddel. Erre nem az a megoldás, hogy elmenekülsz japánba mert ott sosem esik az eső. Nem bántásnak szánom, de egy kicsit gondolkodj magadról mert ha veled van a gond akkor az új környezet sem változtatna a helyzeteden.

2018. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért rossz már egyből, ha valaki animék, mangák, zenék által ismerte meg az országot. " Mert alapvetően hamis képet kapsz az ottani mentalitásról. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos hogy nem éreznéd kint jól magad ha tudsz alkalmazkodni. Ismered Bogolette csatornáját? Ő kint él, kint dolgozik, és azt mondja, nem érte semmiféle atrocitás amiért külföldi. Persze munkában hajtani kell mint az állat, és be kell tartani az ottani írott-és íratlan szabályokat, de ha ez megy, akkor jól élhetsz kint.


Ha tudom, Bogitól, és a párjától is lehet kérdezni hogy milyen ott kint az élet magyarként. A lényeg: nincs baj azzal hogy oda vágysz, de ott is vannak problémák, mások a szabályok, más a mentalitás mint itt. Azért ne mondj le az álmodról, jó pár embernek már sikerült kint letelepednie, és boldogok ott :)


https://www.youtube.com/channel/UCz1PA1A0r8NGbr1gzUe60Kw Nézd meg a videóit, írj neki, lehet, újra kedvet kapsz ahhoz hogy ott élj. De ne egy hamis kép alapján válaszd az ottani életet.

2018. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*ha jól tudom
2018. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Drága, attól még, mert megnéztél pár animét, attól még mindig egy ultra konzervatív és based ország marad Japán, kb egy fejlettebb Magyarország.

Nem lehetelen kijutni, de előtte legalább nyaralni menj ki oda.

Pár évtizeddel ezelőtt az USAba akart mindenki kijutni az amcsi filmek miatt, aztán kijutottak, kinézték őket, nem tudtak biztosítást fizetni, meghaltak.

2018. ápr. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Én 15 évesen azért még nem temetném az álmaimat akár Japánról van szó akár általánosságról beszélünk... Ha cserediákként nem tudsz kijutni akkor építsd fel. Pl nekem is mindenért önerőből kellett megdolgoznom és 24 éves koromra jutottam el addig, hogy egyáltalán némi közöm legyen a bizonyos álmomhoz és még mindig évek, mire megvalósíthatom. De nyilván megéri, mert nem egy cipőről van szó ami megtetszett, hanem valami olyanról, amit az egész életemben akarok, hogy jelen legyen.

(Igen, azt is értem hogy ez 15 évesen máshogy megy. Én vigasztanáccsal nem tudok előállni, a középiskola sz.r ahogy van. De majd kinövöd :)

2018. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!