Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet egy életet rontani...

Meg lehet egy életet rontani egyetlen rossz döntéssel?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenki eletében van olyan amit rosszul csinált/bár ne tett volna(és persze ezután mondjuk hogy jah meg kellett történnie h tanuljunk belőle). És engem ez nem hagy nyugodni, nem tudom visszacsinálni, idióta voltam és rengetegszer eszembe jut, pedig már fél éve, néha mikor részeg vagyok akkor vagyok a legszomorúbb miatta. Légyszi tanácsokat adjatok mert az nem segít ha az eseményről kérdeztek, bánt sokszor és nem tudom"lesz*rni" szóval pls köszi

2018. ápr. 18. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Hogyne lehetne. Magyarországon pláne. Mindenki arra van ráállva, hogy más szemében lesse a szálkát, és ha megtalálja, diadalmasan körbehordozza, mint saját megkérdőjelezhetetlen erkölcsösségének bizonyítékát. Így működik a rendőrség, a bíróság is. Nincs olyan, hogy hibáztál, nincs olyan, hogy túllépünk rajta. Ezer évig üldöznek, ha csak egy rossz mozdulatot teszel.


Ez az emberi kapcsolatokra is jellemző. A legtöbb magyar ember kizárólag hibamentes, tökéletes jellemű, csillogó-villogó grállovagokkal hajlandó szóba állni. Ha egy 50 éves emberről kiderül, hogy tizenévesen egyszer elvitte a rendőr, mert csokit lopott, kész, többet nem állnak szóba vele.

2018. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt szoktam mondani, hogy mindig minden úgy történik ahogy nekünk a legjobb, és mindennek van oka, akkor is ha ez ott akkor képtelenségnek tűnik. Nekem eddig az idő mindig bizonyította hogy annak akkor valamiért úgy kellett történnie.

De lehet csak szerencsém volt eddig, vagy én próbálom csak bemagyarázni ezt magamnak.

2018. ápr. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy nem könnyű elengedni egy olyan negatív dolgot ami a saját hibánkból történik. Ilyenkor mérlegelni kell, hogy a negatív dolgot hogyan lehetne helyrehozni és érdemes-e vállalni érte az áldozatot? Ha pedig már helyrehozhatatlan, akkor olyan dolgokkal kell lekötnöd a figyelmedet amik boldogsággal, sikerélménnyel töltenek el. A kesergés nem fog megoldást hozni. Tudatosítsd magadban a céljaidat és dolgozz magadon. Néha az is segít, ha olyan dolgokat csinálsz, amik pihentetőek: filmnézés, bicajozás, társasozás, lazító fürdő, strandolás stb. Olyan hobbi, amiben örömödet leled. Közösségben, közösségi élményekkel sokkal-sokkal könnyebb feldolgozni egy negatív helyzetet.
2018. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!