Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki olyan ember,...

Van itt valaki olyan ember, akinek nincs hivatalos jövedelme? Ha igen, mennyit kerestek? Mit dolgoztok? Fordítás, programozás, tanár, weblapkészítő, sportfogadó (bet, tippmix)?

Figyelt kérdés

Mindig a régi (magán)angoltanáromra gondolok vissza, aki egy sokáig tanított egy középsuliban, de aztán elment magántanárnak.


A lakásán fogadott egy csomó embert (de néha ő ment házhoz), nem volt bevallott jövedelme abban az 1 évben mikor hozzá jártam (meg sztem előttem-utánam se). Beszélt spanyolul is, németül is. Nekem angolt tanított.

2000 majd végül 2500-öt kért másfél óráért (ennek kb. 7 éve)

Azóta ugye kb. 1 óra lett ennyi... és ez angol. A spanyol gondolom drágább lehetett.


És belegondolok: nem adózik belőle, hétvégén is tud fogadni diákot, felnőttet is (pl. aki hétfő-péntek melózik, az hétvégén) tökre rugalmas, ő osztja be az idejét

Emlékszem csomószor láttam a kis noteszét, naptárját. De délelőtt is tudott egyetemistát fogadni ha pl. a diáknak délután + este volt órája.


Van itt ilyen ember?

Mármint ez ilyen "vállalkozáshoz" hasonló dolog ugye? Csak annyi a különbség eközött meg pl. egy virágbolt tulajdonosa között hogy a virágboltos adózik a jövedelemből, a régi tanárom meg nem. Mármint ugye kézbe kapja a pénzt.

Mondta, ő sosem menne vissza tanítani gimibe (ez 2010ben volt)


És belegondolva: van egy csomó ember, aki kézbe kapja a fizetést (pl. hostessek akiket nem jelentenek be, vendéglátóhelyeken, vagy pl. én anno csinálta 5-10 oldalas beadandókat egyetemen, 5000 ft-ot kaptam érte kézbe. Közgazdász a végzettségem.) Meg korrepetáltam is (emlékeztem az angol tanáromra, és az órák miatt lehetetlen volt hétköznapra melót találni...)


Van itt ilyen ember?

Mit dolgoztok? (fordítotok? weblapkészítők vagytok? Magántanárok? mennyit kerestek egy hónapban?


23/l



2018. máj. 3. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó próbálkozás volt, NAV :DD
2018. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Közgazdásznak mered magad csúfolni, miközben ilyen kérdést kiteszel?

Anyám borogass.. hát kiknek adnak diplomát...


A kis virágbolt tulajdonosának sem "kötelező" adóznia, szimplán nem üti be a gépbe, magyarul nem kapsz róla számlát.

Azonban ha a NAV egyik munkatársa próbavásárlásnál is ezt tapasztalja, megy a hatalmas büntetés.


Egy magántanárnak is kell adóznia, hiszen számlát kell tudjon adni. Illetve vannak járulékok(biztosítás) is, ha teljes munkaidőbe csinálja.

Az már más kérdés, hogy még mindig eléggé nehézkes őket lebuktatni.

Azonban ez is rizikós feketén, ha mellette nem dolgozol, mivel sok a tanuló és sokan fognak ismerni.


Jah és:

Fordítás-programozás-weblapkészítő.

Komoly cégek olyanokkal szóba sem állnak, akik nem tudnak számlát adni.

2018. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Viragboltba sem feltetlenul. Kb ki sincs irva az ar bemondanak valamit, de blokkot adni elfelejtenek... Meg kisboltokban is az ismerosok soha nem kapnak szamlat. En is van par hely ahol megfordulok, ismernek, soha nem kapok nyugtat. Ismernek... De amugy tobb szazezren akik kiadjak a lakasukat masnak 90% semmit nem vall be. Van valakinek 2 lakasa feleslegesbe, amit kiad, az nem fog dolgozni semmit. 300k penze meg van zsebbe... hat de az iparosok sem nagyon adnak szamlat. Multkor csinaltattam a konyhamat, kis felujitas, nyilvan nem kaptam szamlat. De szepen dolgoztak, ugyes szakemberek... De amugy igen ismerek olyat is aki pl illegalis szerencsejatekozni szokott.... Van egy nemmukodo uzlethelyisege egyik csavonak, es ejjel egytol ott jatszanak elvileg reggelig... Van poker, black jack, foleg kartyajatekok... De pl nagyon sok lany, fiatalok is, inkabb elmennek prostitualtnak, es abbol tudnak berelni pedten szep nagy lakast, egyetemet fizetni... Stb... Na ott sem hiszem hogy van szamlaadas...
2018. máj. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na meg ezzel a nem adozok dologgal az a baj, hogy oke most tudsz dolgozni, most tudod a teglat pakolni, tudsz tanitani, magasak az alberletarak... De mi lesz 10ev, 20ev mulva. Amikor nyugdijas lennel, megbetegszel, nem tudsz mar fusizni jarni... Es a nyugdij meg ugye nem fog jonni, mert nem adoztal. Csak ebbe nem gondol bele senki... Ilyenkor tenyleg kenyelmesebbnek tunik ez igy.
2018. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Ennyire sötét közgazdászokat képeznek itt?
2018. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Remélem nem gondoltad komolyan ezt a kérdést!

A humor kategóriában menne a zöld...

2018. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

- Igaz, a kérdést nem lehet díjazni.


A "nyugdíjakról" és az egészségügyi ellátásról pedig csak annyit, hogy a nyugdíjakat már eltapsolták néhány emberöltőre, - nem oszt és nem szoroz e tekintetben, hogy adóztál e vagy sem. Az "egészségügy" meg olyan, hogy oda számolatlanul fizetheted a pénzt egész életeden át a legkülönbözőbb jogcímeken, amikor érted kell majd tennie bármit is az egészségügynek, akkor gyakorlatilag fizethetsz mindenért - pontosan úgy, mintha semmit nem fizettél volna be soha életedben.

- Ez KÉNE, az KÉNE, ide KELLENE menni, oda KELLEE menni, ezt KELLENE megrendelni, - és így tovább, vég nélkül! Kiszolgáltatottá tesznek, - ha addig nem veoltál eléggé abban a helyzetben!

2018. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minek adózni ennek a szemét kormánynak?

Nyugdíj?

Ne hülyéskedj, az IMF hiteleket az emberek megtakarításaiból fizették...

Azóta nem kapták vissza...

2018. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, nyugdíj úgyis lesz még a most születendő generációnak is!

Nincs olyan, hogy jaj nincs rá fedezet és megvonom. Ha meglehetne csinálni, már rég megcsinálták volna.


Annyi, hogy ahogy telik az idő, nőnek a járulékok, nem 10% megy majd a nyugdíjra, hanem 20%.

A vállalkozókra is kivetnek megint 5-10%-ot.

S még sorolhatnám... rengeteg módszer van rá.


Egyszerűen lehetetlen volna meglépni, hogy ne legyen.

Mégis mikortól nem járna? Mivan azokkal, akiknek a munakköre nem engedi meg az időskori foglalkoztatást? Mekkora az-az életkor, amikor már nem tudsz dolgozni? Ki dönti el ezt...


Lehet vele ijesztgetni, de ez nem így működik.

2018. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek nagyon sokan feketén dolgoznak. Nézzél szét az utcán napközben, mindenki shoppingol és nem dolgozik. Sokan tényleg 2-3 lakást kiadnak, örökölték. Sokan már külföldön összeszedték magukat, itt csak költik a pénzt. A szakipari munkás még nem adott számlát és mindig azt mondja ha kell számla, akkor dupla ennyi lesz. Akkor azt mondod: "nem kell"

A fodrász, fogorvos nem ad blokkot. Ha meg kérnék, akkor nem lenne legközelebb. Ismerettség alapján fogadnak, honnan ismered, ki küldött. Ha NAV-os vagy eleve el sem jutsz hozzá. Ide tartoznak a magántanárok, mint a húgom. Aztán prostikat is ismerek, akik 1 hónap alatt egy BMW árát megkeresik. Nem szabad stricit tartani, mert elviszi a hasznot.


Úgyhogy még naiv is vagy, az emberek 80%-a feketén keresi a pénzt. Engem is minimál bérért foglalkoztatnak, a többi zsebbe megy. Már elnézést, de miért fizetnél olyan sok adót, hogy elcsesszék stadionokra? Értelme nincs!

2018. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!