Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha tűz ütne ki az otthonodban,...

Ha tűz ütne ki az otthonodban, mi lenne az az egyetlen dolog amit kihoznál az utolsó pillanatban a lakásból?

Figyelt kérdés
Illetve magadat ismerve,mennyire pánikolnál be,tudnád-e mit kell tenni ilyen helyzetben ? Ha van még valaki a lakásban,feláldoznád az életedet hogy ő kijuthasson élve ?
2018. máj. 9. 00:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Elsőnek a kutyám és a papagájaim. Bár többen vagyunk, mind menekülőképesek, úgyhogy ha a többiek hoznák őket, akkor én vinném a laptopom meg a külső vinyóm VAGY egy pendrive-ot és a kedvenc pizsim meg az új ruhám ami úgyis ott lóg elöl és anyukámtól kaptam. :D

A számomra legfontosabb dolgok rajta vannak mind a laptopon, mind a vinyón, mind a pendrive-on. Ebből a szempontból tehát mindegy mit kapok fel, ami eszembe jut.

2018. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, attól függ mennyire kell sietni.


Ha van mondjuk 10 percem, akkor gyorsan kikapom a vinyót a gépből, zsebre vágom az itthon tartott készpénzem, irataim.


Van egy mappám a hivatalos papírjaimmal, az nem árt ha megvan, meg táskába elkezdeném a fontosabb emlékeket bepakolni, csomó apró de fontos dolog. Na meg nem bánnám, ha ki tudnám tolni a biciklimet is, mert közel 180 ezer volt.

2018. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Négy kisebb plüst (mindegyik egyedi, anyukám csinálta őket, mikor még gyerek voltam), a fényképalbumokat, egy-két ékszert (családi örökség) és a naplómat. De ha bármelyik szerettemen kellene segíteni, az összeset goldolkodás nélkül eldobnám.
2018. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

A kedvenc denevérmintás koporsómat.Kicsit nehéz lenne,de megoldanám.>.< Ha ember is lenne bent,akkor apámon kívül bárkiért beszaladnák.Az előbbinek kellemes rohadást kívánok a pokol mély bugyraiban.

Ja és a kedvenc koporsómat nem áldoznám fel rá,majd beledobjuk egy üregbe a holttestét és földet kaparunk rá.))Habár...ha a mentők nem érkeznek ki időben,akkor nem is muszáj temetés.Megfognám oszt szétszórnám a hamvait a kanalizációban.

Oszt cső...

2018. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A macskámat.

Egyszer már gyulladt ki kinti villanyszekrény, pillanatok alatt átgondoltam, hogy ahhoz nekem sose volt kulcsom, de a szomszédnak van, és hogy még elég kicsi a tűz, hogy ha kinyitjuk, akkor el lehet csapkodni a lángokat. Így is történt, bedörömböltem a szomszédhoz, kinyitottuk, eloltottuk, közben ki lett hívva a tűzoltóság. Szóval nem mondom, hogy halálos nyugalommal csináltam végig, de azért nem estem pánikba.

2018. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Bepánikolnék de tudnám mit kellene tennem. Ha már nagyon menthetetlen lenne a helyzet természetesen a gépemet hoznám ki + a táskámat, abban van kb minden iratom meg a kocsi kulcs is. A gépet eladva azért lenne egy kis + pénzünk. Viszonylag könnyen mozdítható, nagy az értéke szóval csak ez jöhet szóba. Ha össze adjuk az összes házban lévő haztartási gép árát még akkor sem éri el az az összeg azt amennyiért a gépemet ellehetne adni. Főleg most, hogy magasan vannak a ram árak :D ami kicsi könnyen mozdítható azt meg vágnám bele az oldal táskába (tablet, telefon stb, van egy szekrény tele fontos iratokkal, szóval minden egy helyen van, azokat is csak puff bekellene vágni a táskába és go kifele).
2018. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék a pontozók válaszára :D


De, pedig van olyan, akinek minden pótolható :) Én pl. nem vagyok egy szentimentális alkat, az emlékeim köszönik, jól megférnek a fejemben, annál több nem is kell. Nem gyűjtögetek semmi fizikai dolgot, fényképet sem. Ha mégis tenném, felhőben tárolnám őket, akkor megmaradnak. (Ha valaki gyerekrajzokat szeretne "tartósítani", az is legjobb scannelve, felhőben, ha valamiért megsemmisül, ki lehet újra nyomtatni és kész).

A bankszámlám sem ég el, a legértékesebb dolgokat meg úgysem tudom tűz esetén kitolni a lakásból, akkor meg már nem érdekel az apraja sem. A gitárom talán hiányozna, de azt is kapok újat minden második sarkon. Gamer gép? Nincs is jobb ötlet, mint a lángok közt egy batár dögöt cipelni kifele :D

Ha tényleg akkora a gáz, nincs nagyobb butaság mint megállni gyűjtögetni, hogy aztán a tűz elzárja a menekülés útját. Ha minden ég, akkor már tök mindegy. 5-ös voltam.

2018. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

7-es, nemhogy örülne, hogy a gyereke meg a férje életben maradt.


Kérdező: a kedvesemet, ha ő biztonságban van, akkor pedig a tőle kapott legelső levelemet :)

2018. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kutyámat es a pénzemet. Meg a ruhaimat ennyi.
2018. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A páromat megmentenén. Egyéb rokont, ismerőst nem, nem érnek annyit. Egyetlen dolog, amit kimentenék, a laptopom lenne, azon vannak a legfontosabb dokumentumaim, fotóim.
2018. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!