Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti adtatok-e már vért? Ha...

Ti adtatok-e már vért? Ha igen, hányszor, ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

Ha adtatok már vért, akkor hányszor. Ha pedig nem, akkor miért nem adtatok?

Kort/nemet írjatok.


2018. máj. 10. 12:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Eddig kétszer voltam, és egyszer tudtam vért adni (másodszor nem telt még el elég idő a tetoválásom készülte óta). Ha módomban áll, máskor is megyek.


21N

2018. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%

Nem. Mert vérszegény vagyok.

De szerintem amúgy sem adnék.

2018. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%

Egyszer majdnem adtam, de csa kazért, mert kaptam volna 1 vagy 2 nap szabadságot. Végül nem adhattam, mert pár héttel korábban beteg voltam.

Amúgy nem adnék. Csak akkor, ha pl. családtagomnak lenne rá szüksége.

2018. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Szivesen adnék, de cisztákkal, vitamin-hiánnyal(főleg vas és kálcium) és olykor-olykor kiszáradással küszködök már tini korom óta, így sajnos soha nem adhattam még. A párom viszont lelkes véradó, nagyon büszke vagyok rá!:)
2018. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem, pedig igazából szeretnék. Az a helyzet, hogy félek, hogy nem találják meg a vénámat, egyáltalán nem látszik, hol van s nincs nagy véleményem az egészségügyisekről így általában, nem tudom, milyet fogok ki. Utálom a tűszúrást, de azt még kibírnám, csak egy határozott legyen s ne szóljanak be, hogy nincs látható vénám.


Nem tudom, mennyire megalapozottak a félelmem, de eddig mindig visszatartott. Amúgyis elég aszociális vagyok és kerülöm az egészségügyi dolgozókat (ez egy enyhe fóbia lehet hatalmas bizalmatlansággal párosulva. nem gond, mert egészséges fajta vagyok). Attól még szívesen segítenék, ez összefér a mizantrópiámmal is. Talán majd egyszer, ha bátrabb leszek és jobb passzban.


42/N

2018. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer adtam, mert anyámnak kellett egy műtéthez.


Azért nem adtam többször, mert rosszul leszek tőle. Nem a fájdalomtól, hanem magától a tudattól, hogy belém döfnek valamit, bennem turkálnak. Annál az egy alkalomnál is majdnem lehánytam a nőcit aki belém nyomta a tűt.

23/F

2018. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert nem vagyok meg 50 kg, vérszegény vagyok, és magas a vércukrom.
2018. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Lenmaradt, 18/L
2018. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Adtam már többször is, plazma donor vagyok ezért bizonyos időközönként megkövetelik hogy vért is adjak.

22/F

2018. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%

Igen, többször is adtam, volt amikor elmentem, de épp alacsonyabb volt a vörösvértest szám, és ezért nem adhattam, ez előfordul.

Egyetemen szokott lenni véradás, és mivel úgyis sokan vannak itt, sok mindenkit lázba hozhat, hogy úristen véradás, milyen is lehet az. Így persze itt nagyon nagy szokott lenni a létszám.

De ha mondjuk el kellene mennem csak ezért a belvárosba, szégyen nem szégyen, én sem adnék. Az emberi lustaság.

Amúgy nem nagy kunszt, hogy itt mindenki írja hogy nem is akar adni. Fel fekszel egy ágyra, ülő pózban, kapsz vizet, meg csokit is, meg Erzsébet utalványt. Oké, nagy az a tű, de nem kell nézni. Aki a vérvételt ki bírja, az ezt is. Közben lehet beszélgetni is.

2018. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!