Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha félek a felelősségtől és...

Ha félek a felelősségtől és félek nem tudnék vért venni vagy infit bekötni akkor menjek ápolónak?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek az ilyenektől.Hogy miattam hal meg valaki.Vagy remeg a kezem és félreszúrom a tűt, átszúrom a vénáját, stb stb..

Viszont nagyon szeretek másokon segíteni.Örömet okoz nekem.

Anya is ápolónő volt 40 évig szóval tudom hogy milyen meg mivel jár.

Kérdeztem anyut és azt mondta hogy ez rutinból fog jönni mert annyit gyakoroltatják velünk ( főleg egyetemen) hogy nem okoz problémát.Én mégis félek.

De mást valamiért nem tudok elképzelni magamnak..mármint más munkát.

Itt hagytam a jogi pályát mert nem tetszett.( igazságügyi igazgatás) Irodai asszisztens lehettem volna csak, így nem volt motivációm hogy csináljam. Ápolóira viszont lehet hogy lenne ( Semmelweis )

Szerintetek ez tényleg változik?

Gondolkodtam hogy megcsinálok egy év alatt amíg nem megyek egyetemre megint egy egészségügyi Okjt hogy nehogy megint elcsesszem a választást. Megnézni hogy mennyire bírom az ilyesmit.

Szerintetek?


21/L


2017. máj. 19. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

milyen olyan dolgok vannak amikben sikeres vagy?

ha más téren ügyes vagy és megy, akkor simán ez is menni fog

ha mást nem, akkor sokat fogsz gyakorolni, de menni fog meglátod :)

ügyes leszel!


24F

2017. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg az okjt, ha pedig nem jön be keress más segítő pályát a szociális munkások pl nem csinálnak ilyen dolgokat.
2017. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De az a baj hogy nekem úgy alapból az ápolói munka tetszik nagyon.. Tehát amikor közvetlen tudok valakinek a fájdalmán segíteni azzal hogy beadok egy vénásat pl.

Szülésznő nem lennék mert ott ezt nem érzem..a mentőtiszt pedig túl nagy felelősség és attól azért félek is mert a legcsúnyább dolgokat általában ők látják sajnos.

2017. máj. 19. 12:50
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi az az infi?
2017. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Infúzió.
2017. máj. 19. 12:59
 6/17 anonim ***** válasza:
10%

Nem akarom kedvedet szegni, de ha félsz egy beteghez hozzányúlni, vagy ilyen félelmeid vannak, akkor az a munka nem Neked való.

Es ez nem az a munkakör, amit majd gyakorlok, es jó leszek benne....

kedves kiadsam: hogy érted azt, hogy majd gyakorolsz és menni fog? Meghal 10 beteg 11-re sikerült, majd le van rendezve annyival, hogy csak gyakoroltam? Nem kell mindenhez feltétlenül hozzászólni, pláne nem ökörségeket....

Kedves kérdező, én is nagyon szeretnék pilóta lenni, de tudom, hogy nem lehetek, mert félek, hogy lezuhanok, és meghal egy pár ember... ergó nem leszek pilóta.

De van más is, ami érdekelt, és most abba dolgozok....

Még ezerféle módon tudsz segíteni az embereknek, ahol talán nem félsz....

2017. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Az ápolói munka hosszabb távon egy fárasztó, lélekölő, minden kreativitástól mentes robotmunka, ahol nincsen karrier-lehetőség, és szánalmasan rosszul fizetik.

Ha ráadásul még nem is bírod, akkor minden okod megvan rá, hogy más pályát válassz.


Tanulj Java programozást, ma és a jövőben az egy biutos irány. Idősebbek is manapság mindenféle szakmából, mindenféle más diplomával képeztetik át magukat programozónak.


Az embereknek segíteni pedig a szabadidődben is tudsz, önkéntesként, se az ilyen fiatalkori romantikus altruista ábrándok úgyis megszűnnek idővel.


(40+, nő, ex-apolónő, IT diplomával)

2017. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát de ha gyakorolom (egyetemen azért erre 4 év van..) akkor lesz rutinom nem? Ergo nem fog megtörténni.

Vagy rosszul gondolom?!

2017. máj. 19. 13:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért ott ahol emberéletek is múlhatnak rajtad, ilyen hozzáállással ne légy ápoló.
2017. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De miért a hozzáállásommal van baj??

A hozzáállásom pont az hogy szeretném jól csinálni és segíteni másokon.

Csak van félelmem... De 4 év alatt szerez z ember rutint. Kismillió gyakorlaton leszek....

2017. máj. 19. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!