Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt Angliában élő...

Vannak itt Angliában élő magyarok?

Figyelt kérdés

Milyen ott kint lenni? Merre laktok, ha szabad kérdezni? Én nyáron megyek ki. Kort és nemet is írjatok.

18/F



2018. máj. 12. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy kisebb településen élek Sussexben és őszintén szólva nekem elég sok problémám szokott lenni a rasszizmusal. Amint meghalják hogy akcentusom van (pedig már négy éve itt élek) beszologatnak, lökdösnek, és párszor már volt olyan hogy nem szolgálnak ki helyeken hanem valamilyen kitalált indokkal elküldenek. Már elégé megszoktam hogy csak nagyon halkan vagy egyáltalán nem beszélek olyanokkal akiket nem ismerek mert így nem tűnik fel nekik hogy külföldi vagyok. Már mielőtt kiköltöztünk már akkor is eléggé antiszociális meg visszehúzódó voltam de most szokott lenni olyan hogy napokig eggyáltalán nem is besszélek senkivel.

Én nem nagyon tervezek sokáig maradni mert nem szeretnék egy olyan helyen helyen élni ahol úgy érzem hogy nem látnak szívesen. De szerintem ez attól is függ hogy merre költözök mert például Londonban meg más nagyobb városokban ahol szinte csak külföldiek élnek sokkal kevesebb a rasszizmus.

16l

2018. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szerencsére nem találkoztam olyan negatív diszkriminációval mint az első válaszoló. Egy kis városban élünk Bradford mellett. Eléggé muszlim lakott terület már vagy 2 generáció óta, szóval az angolok teljesen hozzászoktak a külföldiekhez/bevándorlókhoz. De egyébként jó hely, mert közel van egy csomó nagyváros. Bradford és Huddersfield 20 perc, Leeds és Halifax 30 perc, Wakefield 25 perc, Manchester 1 óra, Liverpool másfél.


13 éves voltam amikor kijöttünk. Elkezdtem High School-ba járni, ahol az egész iskolában 30 fehér bőrű diák volt a 800-ból. Még a tanárok többsége is indiai/pakisztán volt. (És a megyében minden iskola ilyen.)

Hihetetlen, de kisebb dolgokat leszámítva nem voltak kötöszködesek. Tudod kikkel volt a probléma? Nyilván a magyarokkal. Vagyis bocsi, nem magyarok mert cigányok. Jó tanácsként fogadd el, hogy ha cigánnyal találkozol, sose állj velük szóba. Nem szabad. (!!!) (Még akkor se, ha te is az vagy.)

Szóval ott megírtam a kisérettségit, majd 16 évesen továbbtanultam College-ba, gazdaságinformatikai szakon. Most végzek a második évvel, mindkét évben kítűnő voltam. Most jelentkeztem egyetemre mérnökinfóra, ahova fel is vettek.

Én igazából tökre elvagyok. Kicsit antiszoc vagyok és magányos vagyok, de ezt leszámítva minden oké. Bántani sosem bántanak, suliba menet nincs gondom sose, a helyiek kedvesek, az osztályomban mindenki jó fej, tanárok is. Senki sem néz meg azért mert magyar vagyok. (Ja mégegy tipp, pakisztánokat is kerüld. Az indiaiak egy fokkal jobbak.)

Az időjárás eléggé esős, de nyáron ez mellett kellemes, és a pára miatt melegebbnek érzed. (Persze még mindig nem olyan mint Magyarországon.)

Viszont az angol városok csúnyák. Tégla minden, még a Tesco és a Meki is. A lakóházak undorítóak, szinte nem is Nyugat színvonal. A főterek nem rosszak nagyobb városokban.

Nem tudom az ország melyik részébe mész, de én Leeds-et nem hagynám ki a helyedben. (Hétvégén van a pláza mellett magyar lángosos/palacsintás és kürtős kalácsos :D meg a piac is menő).

Viszont ha tengerpart, akkor mindenképp Scarborough déli part. Tiszta Vespucci Los Angeles :D Kaszinók mindenhol, emberek ezrei sétálgatnak, szóval jó élmény. Akkor érzed igazán, hogy na végre külföldön vagy.

18/F

2018. máj. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat meg minden.


Carbis Bay-be megyek :D

2018. máj. 27. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!