Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Angliában élő magyarok?

Angliában élő magyarok?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok az angol környezetről? A tanítási rendszerről? Hogy nem kell verset bemagolni. Meg nincsen feleltetések, ének ének órák és hogy mindenki olyan nyugis itt kint.

2017. nov. 20. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Igaz, nincs ének óra, és verset sem kell tanulni, de maga az egész oktatás egy kalap kakinak felel meg. A fiam itt tanul, és már nem is csodálkozom, hogy miért olyan ostobák az angolok nagy többsége. Lehet az érettségit itt kint megszerezni nem nagy dolog, de a tovább tanulásnál már rengeteget kell tanulni, és sokszor a tanároknak sincs fogalmuk mit, mikor tanítsanak.

Én mindig mondom: Aki ott Magyarországon kitűnő tanuló, az angol nyelv is megy neki, az bátran próbálkozzon az angliai egyetemmel, mert jóval több a tudása mint egy angolnak.

2017. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Részben egyet értek (az előttem lévő) itt nagyon "light"-osra vannak véve az órák de ha secondary schoolban van az ember 10/11. Osztályt megközelítve kezd nehezebb lenni a tanulás de nem annyira mint Magyarországon.


Mert otthon a legokosabb gyerekhez mérik az összes többi tanulót itt meg minden gyereknek megvan a maga jegye. Amit saját magának kell elérnie (ATG / MTG).

2017. nov. 20. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Azért a Pisa teszt nem ezt mutatja.

Minden részében messze le van maradva a magyar diákok eredménye az angolokétól (természettudomány, matematika és szövegértés)


[link]

2017. nov. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Rettentően nyugis stílusú, nem tudom, hogy ez most jó vagy rossz. Mi bemagoltunk kisezer verset, másik millió verset meg elemeztünk, de tényleg szükséges ez az életedhez? Én már semmire sem emlékszek ezekből. A másik oldalon meg ott az alap ismeret. Felnőtt angol ember és most hallotta először a hemoglobin kifejezést. De mégis ők élnek jobban, ők keresnek többet, szóval annyira rossz akkor mégsem lehet.
2017. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

"Lehet az érettségit itt kint megszerezni nem nagy dolog, de a tovább tanulásnál már rengeteget kell tanulni, és sokszor a tanároknak sincs fogalmuk mit, mikor tanítsanak."


Ezzel nagyon egyetértek főleg hogy most releváns rám. 5 éve éltem itt(Anglia) mire egyetemista lettem (idén) és annyira nehéz most mert alap tudásnak tartanak sok olyan dolgot amit nekem suliba nem tanított senki pedig egy jó hírű suliba jártam. Persze nagyon tetszett a secondary school meg a college is mert főleg college ba azt tanultam ami érdekelt,de egyik sem adta meg azt az alap tudást amit most elvárnak tőlem egyetemen főleg matekból.

2017. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
A Pisa teszt egy kalap szart sem ér.
2017. nov. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezt a tesztet, de:

Magyarországon éltem 24 évet, tanítóként végeztem. 2007-ben végeztem az egyetemen. Akkor még, mikor én érettségiztem, és egyetemre jártam, akkor még elég jó színvonal volt. Azóta folyton csak azt hallom, hogy a követelményszint erősen megzuhant...azt mondjuk én is tapasztaltam sok területen.

A magyar oktatásba némi betekintést kaptam annak idején az egyetemen, na meg hát magam is részese voltam a rendszernek és azt tapasztaltam, hogy a magyarok a lexikális tudásra próbálnak hatalmas hangsúlyt fektetni, a gyakorlatra kevesebbet. Nekün őrült fontos volt már áltsuliban érinteni matekból a sinus cosinust, és befenekelni az összes létező ország összes történelmi pillanatát és a legkisebb patakocskákat is megnevezni a térképről, de önálló szövegelemzést nem engedélyeztek. Betanultuk, hogy kell elemezni a verset és ha ezt írta a költő akkor azt jelenti...stb, mert ha nem azt írtad, akkor nem jól elemezted a verset. Ráragasztották a versekben a szavakra, hogy azok szimbólumok.

Persze jó, ha tudod, hogy melyik országnak mi a fővárosa, de olyan sokra azért nem mész vele.

Az angol oktatásba pár éve kezdtem betekintést nyerni.

Egy biztos, a gyakorlatiasságra fektetik a hangsúlyt és arra, hogy az a kölök szeressen iskolába járni. Nem stresszelik agyon őket és mindenki a szintje szerint halad. Csoportok vannak olvasásból, matekból...mindenből.

Az olvasásra hatalmas hangsúlyt fektetnek, ahogy a szöveg értésre is. Minden héten 4 könyvet kapnak a gyerekek, amit el kell olvasni itthon. Van, hogy valamilyen történetet hoznak haza, de van, hogy ismeretterjesztő könyvet. Ennél fogva, ha jól olvas a gyerek, több információhoz jut. A szülői értekezteleten minden szülő kap 10-15 percet a tanárral, ha akarsz, kérhetsz plusz időt. Matekból logikusan tanulják pl a szorzót. Először az 1,2,5,10-es szorzótáblákat tanulják 2.-ban majd 3.-ban a 4-est...itt tartunk éppen. Nem azt mondom, hogy tökéletes, és azt se, hogy a magyar nem jó...inkább a kettő között kéne valamit kialakítani, mind a két oktatási rendszer vehetne példát a másiktól, mert mikor először órát látogattam a 0. osztályban a hajamat téptem a betűtanítási módszerüknél...de semmi sem lehet tökéletes. Egyet biztos tudok: A lányom 7 éves, 4. éve jár iskolába és a 9 éves unokatesójánál jobb matekból, több dolgot jegyzett meg környezetből, és százszor jobban olvas nála. Mind a ketten 3.-osak.

A lányom egyébként a minap először életében vett magyar szöveket a kezébe (egy mesekönyvet), és meglepő módon jónéhány szót sikerült kisakkoznia egyedül, hogy kell olvasni, valamint az extra betűknél csak egyszer kellett elmondanom, hogy azt hogy kell olvasni, következő szóba már tudta. Az angol olvasást egyébként hangok alapján tanítják, nehézségi fokai vannak. Logikusabb.

Verset bemagolni meg nem úgy szoktak, hogy leülnek és addig ott maradsz, amíg meg nem tanulod...a lányom 4 éves volt, mikor kezdte a sulit. Év végén a Jack and the beanstalkot adták elő...ő maga sajnos nem kapott nagyon szerepet. Elmentem, megnéztem. Aznap este előadta elejétől a végéig az összes szöveget és dalt, ami egy legalább negyedórás kiselőadás volt. Szinte minden nap hazajön egy új nótával. Olyanokkal jön haza, hogy anya, tudod, hogy hogy lesz az eső? és elmondja. Megyünk az utcán és előjönnek a dolgok, amiket az iskolában tanul, élvezettel számol be arról, hogy hogy kell kiszámolni a szorzást....nem tudom, hogy ti hogy emlékeztek vissza, de én 7 évesen kezdtem a sulit és kábé 1 hét alatt megútáltam, és én nem tudtam volna elmondani, hogy keletkezik az eső. Mert mi úgy tanultuk, hogy: Nyissátok ki a könyvet a 28. oldalon és Pista kezdje el hangosan olvasni....

Elképzelhető, hogy fejből vágjuk a szorzót és tudjuk betéve az amcsi elnököket, de ti tanultatok hivatalos levelet írni a suliban...olyat, amit elég gyakran használsz az életben, mikor írni kéne a gyereked tanítójának, vagy engedélyt kérsz az önkormányzattól valamire, vagy pályázol valamire...stb...mert itt ezt tanítják, nem az amcsi elnököket.

Bocs, a hosszú beszámoló miatt.

2017. nov. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!