Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képzelődés miatt nem tudok...

Képzelődés miatt nem tudok aludni!?

Figyelt kérdés

Szörnyen félek a szúnyogoktól. De tényleg. Az ablakomon hiába van szúnyogháló, már azt sem tudom, hogy mikor volt utoljára kinyitva. Minden egyes áldott este be van dugva a konnektorba a szúnyogirtó, anélkül aludni nem vagyok képes. Ha meglátok egy szúnyogot, lever a víz, nagyon gyorsan verni kezd a szívem és remegni kezd a kezem. Rémálmaimban jön elő, ahogy hallom, hogy a fülembe zúg. Túlzás nélkül sírni tudok olyankor. Vízpartra egyáltalán nem járok, este is csak akkor megyek ki a lakásból, ha valami fontos dolgot kell intézni. Nagy valószínűséggel allergiás is vagyok a csípésére, mert min. 4-5 cm, de annál szokott sokkal nagyobb is lenni a csípés körüli duzzanat, alvás közben vakarom, sokszor véresre is. Néha a csípésnek olyan következménye is van, hogy levegőt alig bírok venni, mert azt érzem, hogy óriási a torkom és szó szerint elakad a légzésem.


Már harmadik este azt álmodom, hogy valami szúnyoginvázió van és folyamatosan zúgnak a fülembe. Ilyenkor zihálva, egyszer sírva keltem föl. Utána 2 óráig nem tudtam aludni, mert hiába tudtam, hogy nincs a szobában egy szúnyog sem, mihelyst becsuktam a szemem, egyfolytában azt hallottam, hogy zúgott a fülembe.


Elhiszem, hogy akinek nincs ilyesmi problémája, az nem tudja átérezni, de nekem szörnyen megkeseríti a mindennapjaimat. Nem nagyon látok kiutat és megoldást ebben a helyzetben.

Mit csináljak, ha este megint hallani fogom a zúgást és nem fogok tudni aludni? Kérem, valaki segítsen. :(


2018. máj. 12. 14:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként B- a vércsoportom, ha ez számítana valamit.
2018. máj. 12. 14:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez valami fobia lesz szerintem a leirtak alapjan. A tobbi csak placebo. Azert ezt egy orvosnak vagy pszichologusnak is elmondhatnad.
2018. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!