Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat gondolkodom a halálon, meg az életen. Mi értelme van bárminek is, ha egyszer vége lesz?

Nagyon csúnya dolog ez, de elgondolkodtam rajta, hogy most minek vettünk pl új házat, ha meghalunk? Még csak 23 vagyok, de akkor is.

Nagymamám 80 éves, de fürdőszobát újít fel. Nagyon szeretem őt..félreértés ne essék. De minek?

Nem akarok ezeken a dolgokon gondolkozni, de olyan rossz. :(


2018. máj. 14. 00:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ezzel az a baj hogy akkor jon ra az ember amikor mar keso
2018. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb benne, hogy nincs értelme 🙂


Így végül is azt csinálsz, amit akarsz. Én pedig azt választottam, hogy boldog leszek! 🤗

2018. máj. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A nagymamád tudja, hogy a minőség a lényege az életnek. Én is remélem 80 évesen nekiállok még csempét leverni aztán habfürdőzni a szép új kádamban.
2018. máj. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1 az elet ertelme olyasmi ami megfoghatatlan es megmagyarzhatalan , szamomra peldaul a pillanatokban rejlik , es amikor megtortenik akkor azt mondom magamnak hogy " igen , ezert a pilanatert megerte elni"

Tehat nem olyasmi hogy kocsit veszek , meg hazat.

Inkabb a leggmelyebb es leggoszintebb pillanatok az eletben amik igyan hamar elmulnak de amikor vissza gondolsz rajuk akkor megis elont a boldogsag es ezekre eleted vegeig vissza gondolsz.

Szamomra enyi

2018. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A napodnak is vége lesz, amikor lefekszel aludni, aztán az ébredéssel kezdődik a következő.
2018. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezért nem tudok úgy élni, ahogy az társadalmilag elvárt. Ez a forgatókönyv, miszerint szerezz egy párt, vegyél házat, szülj gyereket, neveld fel, aztán járkálj orvoshoz és irány a temető, nekem túl kiszámítható és kösz, nem. Nekem az élet értelme abban van, ha a saját akaratom szerint élek, nem mások véleményére adva. A kiszámíthatóság az, amitől igazán halálfélelmet kapok :D Hallgasd meg/nézd meg az I could be the one című zenét/klipet, és megérted, miről beszélek.
2018. máj. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne egyél, mert úgy is kixarod, ne igyál, mert kipisiled, ne keress pénzt, mert úgy is elköltöd, ne dolgozz, mert minek?

Hagyd a mamád, mert szép kort élt meg és rohadtul semmi közöd hozzá, hogy miben leli a boldogságát!

2018. máj. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki nem látja az élet értelmét, arra én csak azt tudom mondani, hogy boldogtalan. Még akkor is ha van társa.


Én is voltam így, nem láttam semmi értelmét annak h felkelek , elmegyek dolgozni aztán valami szórakozás majd evés ivás alvás szokásos dolgok....mert mind felesleges...


Értelmetlennek láttam az egész életet, nem csak a sajátomét.


Aztán mikor megismertem valakit akivel minden perc csodálatos volt, és minden pillanat boldogsággal töltött el amit vele lehettem, akkor értelmét nyerte az életem.

2018. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez mit keres ebben a kategóriában? Reméltem, hogy legalább ebben a kategóriában nem látok unalmas sz*r élet értelmés kérdéseket, ami özönlik a gyakorin....
2018. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mas.

Nekem a művészet. :)

2018. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!