Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívják a homoszexuálisat...

Miért hívják a homoszexuálisat melegnek?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
nem tudom, de ez nem magyar sajátosság.
2018. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
1: Hogyhogy nem? Dehogynem.
2018. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

A homoszexuális hosszú és szakszó szerű

A "b..i, köcsög, ratyi" igencsak degradálóak még a meleg az elfogadható rövid kifejezés, bár hogy miért pont "meleg" lett és mondjuk nem "földes" vagy "ritka" vagy akármi azt én sem tudom.

2018. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
#3! Faggot az, nem faggor! Az is inkabb british angol.
2018. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy Magyarországon miért a meleg jelző terjedt el, annak az erős német behatáshoz van köze. A németek ugyanis több olyan szót is használnak (warm, schwul) melyeknél átfedés van a kellemetlen meleg hőmérséklet és a szexuális beállítottság között.
2018. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Az angolok a "boldog" szót használják (gay - ma már többnyire csak a melegekre használják, a boldogságra nem)


Én támogatom a melegeket, de valamiért nem szeretem ezt az elnevezést. Valahogy negatívan hat a szó (mint például egy üveg meleg sör vagy víz, blöe)

2018. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#7, igen, mar a 20-ik szazad kozepen is kellemetlen szonak szantak/hasznaltak. Valami, ami kellemetlenul meleg/kellemetlen.
2018. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

A homoszexualitást az Osztrák-Magyar Monarchia idején egy Melegh Ignác nevű orvos diagnosztizálta először, ekkor még betegségként tartották számon. Ezt követően a homoszexualitást sokáig Melegh-szindrómaként ismerték Magyarországon, a szlengbe innen került be a rövidebb "meleg"-kifejezés, amely általánosan elterjedt azután, hogy a 20. század második felében a homoszexualitás lekerült a betegségek listájáról.


Forrás: Wikipédia

2018. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Amúgy én ha nem is támogatom a melegeket, de kb. úgy vagyok vele mint amikor valaki olyan ételt eszik amit nem szeretek. Ha nem nekem kell megennem, semmi bajom vele.

Nem is értem ezt nagy homofóbiát, nem mindegy más mit szeret?

2018. máj. 14. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, én is úgy vagyok vele mint te: semmi bajom a melegekkel, sőt ismerek jó arcokat is közülük. Az ő szabad döntésük kit szeretnek, kivel mit csinálnak. Nekem csak annyival van bajom, hogy ők a "másságukat" annyira igyekeznek közhírré tétetni, hogy felvonulást kell rendezni és lezárni az egész várost mert ők az azonos neműeket szeretik. A szexualitás magánügy kellene hogy legyen, nem pedig közérdekű közlemény, és ez az ami zavar benne, hogy erőszakosan a kirakatba rakják.
2018. máj. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!