Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire komoly? Vagy...

Ez mennyire komoly? Vagy inkább csak elővigyázatos vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, picit hosszú lesz, ezért előre is bocsánat.

20 éves lány vagyok, viszont még soha nem volt kapcsolatom. Eddig nem igazán tudtam, hogy velem van-e a baj, vagy csak nem találtam meg a megfelelőt, viszont pár hónappal ezelőtt úgymond ráébredtem valamire, ami azóta sem hagy nyugodni. A fiúktól nem félek, viszont kiskoromban molesztálás áldozata lettem, ami ugyan nem volt olyan komoly, mégis elég mély nyomot hagyott bennem. Mai napig tartom a tíz lépés távolságot az illetőtől, ha találkozunk. Később más férfiak is (igen, férfiak) hoztak olyan szituációba, ami teljesen ellenemre volt. Csak egy konkrét eset: az autós oktatóm vitt haza a vizsgáról, amikor egyszer csak lehúzódott a semmi közepén, és meg akart csókolni. Szerintem az volt a szerencsém, hogy a hátsó ülésen ültem, és nem közvetlen mellette.

Szóval ezekből adódóan úgy vettem észre, hogy ha egy fiú próbál közeledni, egyből bekapcsolnak a menekülési ösztöneim, és egyből rosszat feltételezek az érintéseiből, legyen az csak egy egyszerű simogatás a kézfejen. Amúgy ez sem mindenkinél fordul elő, és voltak olyan helyzetek, amikor kivételesen is élveztem. Emellett vágyom már egy társra, és a szex gondolatától sem riadok vissza, csupán néha előjönnek ezek az 'emlékek', vagy nem is tudom, hogy nevezzem őket.

A kérdésem az, hogy ez komoly dolog, és jobb lenne felkeresnem vele egy pszichológust, vagy az idő múlásával majd minden rendeződik?


2018. máj. 16. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az abúzus utóhatásai sajnos nem fognak maguktól elmúlni. Keress fel egy pszichológust. Drukkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan szeretnéd!
2018. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Melcsike91 válasza:
Sajnos ezek a történések nem törlődnek ki, tehát a pszichológus a megfelelő megoldás és nem árt ha van egy nagyon jó barátnőd akivel megtudod beszélni a dolgaidat. Aki bátorít és segít neked.
2018. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyesmi tapasztalataim. Szerintem szólj rá simán bárkire, aki úgy nyúl hozzád, hogy zavarba hoz. Ha tényleg nem történt semmi komolyabb, csak ilyen bepróbálkozások, akkor túl leszel rajta. Ha megszeretsz valakit, nem fogsz összerezzenni, ha megfogja a kezed, vagy ilyesmi. A többiek meg tartsák csak meg a három lépés távolságot :).
2018. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pszichológushoz tényleg csak akkor mennék, ha nagyon komoly, viszont nem szorongok, sosem szorongtam emiatt, sőt valóban voltak olyan pillanatok, amikor kivételesen is élveztem valaki közeledését. Egyébként pedig eléggé kiegyensúlyozott életet élek, és szeretek is élni, csupán na. Felütötte ez a fajta félelem a fejét, és azt hittem, hogy komolyabb a dolog. Mindenesetre köszönöm a biztató szavakat :)
2018. máj. 17. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!