Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell tolerálni a 8...

Miért kell tolerálni a 8 általánost és a funkcionális analfabetizmust?

Figyelt kérdés
Miért kell kedvezményekben részesíteni, elfogadni? Ha valaki megemlíti, hogy esetleg azért él rosszul, vagy a neten megemlítjük hogy előbb helyesen kéne írni, megsértődik.
2018. máj. 17. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

A helyesírás nem függ össze az iskolai végzettséggel tapasztalatom szerint.

8 általánossal is lehet olyan munkát találni amiből bőven meg lehet élni, az más kérdés viszont hogy akinek 8 általánosa van (tisztelet a kivételnek mert van!) gyakran elszórja mindenre a pénzét.

2018. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

A funkcionális analfabetizmus nem azt jelenti, hogy valaki nem tud helyesen írni, hanem sokkal inkább azt, hogy nem tudja értelmezni, amit olvas. De ez mindegy is, szerintem egyik esetben sem szabad lesöpörni valakinek sem a véleményét, sem a segítségkérését.


Már csak azért sem, mert sajnos ma Magyarországon az iskolarendszer egyáltalán nem egyenlíti ki a társadalmi különbségeket, nem hozza fel a rossz körülmények közül érkezőket a többiek szintjére. Sajnos nagyon sok esetben nem a saját hibájából jut valaki csak a 8 általánosig.


Nem tudom, hogy te milyen körülmények közül jöttél. Nekem mindkét szülőm diplomás, jómódban éltünk, ha német szótár kellett, akkor másnapra lett német szótár. Nem biztos, hogy eljutok az egyetemig, ha otthon a villanyszámla fölötti veszekedést kell hallgatnom egész este, ha isznak a szüleim és ha nem azt az általános hozzáállást látom rajtuk, hogy a tanulás jó, hasznos, érdekes, és hogy mindenki a maga sorsának a kovácsa, magáért felelős, magáért kell tennie. Utána pedig továbbörökítettem volna problémát, a gyerekeimnek se tudnék jó példát mutatni.

2018. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg Magyarországon szavazhatnak olyan emberek, akiknek arról nincs fogalma, hogy most mire is voksol, addig mindenhol máshol tolerálva lesz. Persze nem azt mondom, hogy ha az általános választójog valamilyen teljesítményhez, vagy végzettséghez lenne kötve egy csapásra minden megváltozna, de ez az egyik legjobban szembetűnő pont.


(Egyébként meg ma már ami nem báncselekmény gyakorlatilag mindent tolerálni kell, joga van az egyénnek nem tanulni.)

2018. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!