Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miszerint/hogyan kell olvasni...

Miszerint/hogyan kell olvasni a Bibliàt?

Figyelt kérdés

Tudom , hogy nem regèny , nem az elejètől kell kezdeni , de , hogy tudok kiigazodni a zsoltàrok ès fejezetek között ?? Reformàtus vagyok , tavaly konfirmàltam ès egy èven at ki sem nyitottam , most viszont szeretnèm elkezdeni.


Valamint , mennyire helytelen ha nem jàrok templomba de itthon rendszeresen imàdkozom , olvasom a Bibliàt ès èlek a sajàt hitem szerint ? A vallàsoktòl kikèszülök , ezèrt sem szeretek jàrni mert mifelènk minden hivő "különleges" csak mert ő èpp reformàtus vagy katólikus ès egymàs vallàsàt szidjàk , h mi mièrt nem jó. Emellett nagy bűn lenne ha nèha olyan dolgokat is csinàlnèk ami nekem tetszik ? Filmeket nèznèk , könyveket olvasnèk ès zenèket hallgatnèk olyan kategóriàkban amihez èpp kedvem van. Tudom , hogy kitalàltak , de nekem pomt ezekre van nèha szüksègem , ki lehet ezzel valahogy így egyezni? Hisz ezek a dolgok nincsenek a hitemre semmilyen hatàssal , hiszek Istenben a vallàsok viszont tovàbbra sem èrdekelnek a fent leìrtak miatt.

Előre is köszi a vàlaszokat , 15L


2018. máj. 17. 19:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi , nem tudom jó helyre írtam-e , nem talàltam a megfelelő kategóriàt
2018. máj. 17. 19:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is mostanában olvasom a Bibliát (nem annyira vallási okokból, van több vallási témával is foglalkozó regény, amit olvasok, és úgy voltam vele, hogy ha elolvasom hozzá a Bibliát is, akkor még jobban megértem majd a cselekményeket) Engem elsőre nagyon idegesített, hogy nem összefüggő szöveg, mint egy regény, aztán azt a tanácsot kaptam, hogy olvassam úgy mint egy novelláskötetet. Ez nekem eléggé segített, mert így nem kerestem folyamatosan kapcsolatot mindennel, csak ami tényleg összetartozik. Az meg úgyis következik a témából, hogy mi mihez kapcsolható (nekem legalábbis)

Szerintem önmagában nem gáz, hogy nem jársz templomba, főleg, hogy Magyarországon csak ritkán sikerül egyházi keretek között gyakorolni azokat a bizonyos "keresztény értékeket", mindenki csak marja a másikat meg játssza az ájtatost. (Nem mindenki, inkább azt mondanám, hogy egy nagyhangú kisebb csoport.) Én azt mondanám rád elsőre, hogy felekezet nélküli hívő vagy. (bár elvileg református, de úgy érzem hogy nem érzed magadénak a különbséget) Szerintem jó ez így. Szerintem helyesen élni úgy is lehet, hogy közben nem jársz templomba. A művészeteknek élni pedig (film/zene/könyv) nem hiszem hogy kizárják a helyesen élést. (radikális szektáséknál persze igen, de amúgy... nem látom hogy hol van a probléma a művelődéssel)

Üdv,

20/L, református család kereszteletlen és felekezeten kívüli, hívő lánya

2018. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Én 15 évesen kezdtem komolyabban foglalkozni a Szentírással, és nem bántam meg, ez több mint negyed évszázada volt, de ma is úgy tud szólni hozzám mintha először olvasnám!


Első körben Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedetei könyveket ajánlom. A Biblia mind a 66 könyve önálló, tehát önmagában is érthető, ha elolvasod. Érdemes kikeresgélni az adott igevershez írt hivatkozásokban megjelölt bibliai igéket. Ha a teljes Szentírás történeti részét szeretnéd megismerni - érdemes elolvasni E.G.White 5 kötetes munkáját, mely a teremtéstől az újjáteremtésig végigkiséri a történelmet. A Szentírás olvasása nagy figyelmet és türelmet igényel, érdemes olyan emberrel konzultálni olvasás közben aki ismeri és segít eligazodni a kérdéses részek közt.


Isten áldja meg az elhatározásodat!


Üdv. Péter

2019. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!