Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható az, hogy...

Mivel magyarázható az, hogy hamvasztás során a szív hamvad el utoljára?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 17:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A csont teljesen más eset (anyag, szerkezet), szóval szerintem felesleges idehozni. El sem hamvad, hanem utólag őrlik össze.


Ami a szív működését illeti, nem értek hozzá, próbáltam utánanézni a szinuszcsomónak, meg egyebeknek... És valóban nem derült ki az egyik legfontoabb kérdésre a válasz, arra, hogy mi irányítja a szívet. Vagy ha még erre van is magyarázat.. a "kezdőlöketet" mégis mi adja?


Nem tudok állást foglalni ebben (meg több magyarázat nem is feltétlen zárja ki egymást), abban viszont hiszek, hogy még vár ránk egy-két korszakalkotó felfedezés. És láttunk már arra példát a történelemben, hogy fogadták eleinte az ilyeneket az emberek..

Hogy ebben benne lesz-e a szív :)


Na, a kérdés megválaszolásában nem lettünk sokkal előrébb :'D de legalább a szív, mint szimbólum sokat gazdagodott az én nézetemben.


Köszi a 'mind blown'-t skacok!

2018. máj. 20. 00:18
 12/12 anonim ***** válasza:
Ezt az információt a csömöri hamvasztóüzem munkatársai is megerősítették, ahol gyakran tartanak nyílt napot az érdeklődők számára. Patológus bizonyára kimerítő választ tudna adni a miértre, laikusként azt gyanítom, hogy ez az a szövet/szerv, amelyet elhelyezkedéséből adódóan utolsóként ér a direkt hő, valamint ez a szerv lassabban veszít folyadékot a halál beállta után, mint a többi szerv. Ha azonban az elhunytnak daganatos betegsége volt, ott nem a szív, hanem a daganat az utolsóként elhamvadő szövet.
2018. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!