Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy ilyen visszhangja lett a Kecskeméti Vadasparkban történt szurikáta-esetnek?

Figyelt kérdés

Most, hogy történt ez a baleset, hirtelen az országban mindenki kedvenc állatává vált az elpusztult szurikáta. Amikor 2015 augusztusában 70 (!) bevándorló fulladt meg egy teherautó hűtőkocsijába zárva, közel sem volt ekkora hisztéria körülötte.

De, ha egy szurikátával történik valami...szerintetek mi ennek az oka?



2018. máj. 20. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Na itt vannak az emberjogi aktivisták...

Az én véleményem az, hogy az a 70 bevándorló önszántából akart illegálisan átjutni határokon, ezért bemásztak egy hűtőkocsiba, persze nem meghalni akartak, de az ő cselekedetük következménye főleg az eset.

A szurikáta akarta hogy a gyerek benyúljon és zaklassa, majd földhöz csapja? Szerencsétlen jószág védte az életét és a kölykeiét is.


A felháborodás a felelőtlenségen van, hogy a gyerekek mit meg nem engednek maguknak és hogy nincsenek megnevelve, nem tudják őket korlátozni, nem értik a nemet.


És nem tudom, lehet hogy én vagyok nagyon bevándorló ellenes, de ha ott maradnának ahol voltak nem történnének ilyen balesetek, sőt, nem fulladnának százával a tengerbe és a többi és a többi. Maguknak csinálják a bajt, de ez inkább már a politikai kategóriába való.

2018. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
74%
Az oka annak, hogy a bevándorlók nem keltettek ekkora visszhangit, szerintem az, hogy az ország nagy része nem akarja, hogy menekültek jöjjenek az országba (ráadásul illegálisan).
2018. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
73%
Az első jobban kifejezte magát (2. voltam)
2018. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
A szurikáta esetében az első bűnös- aki nem megfelelő helyet biztosít az állat számára. A gyerek is hibás-ennyi idősen illene tudnia, mit szabad. Sajnálom az állatot- de! rengeteg állatot kínoznak ezen kìvül,éheztetnek,altatnak el stb...kevesebb visszhanggal. Nem egyedi eset ez sajnos, csak van min csámcsogni,kit szidni ismeretlenül. ( nem kisebbítem az esetet- de bár minden állat kínzása ekkora port kavarna. A bevándorlókat mint embert sajnálom- nem laknék velük- de a helyükbe se lennék.
2018. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

A magam részéről? Magasról sz**ok az emberekre, ha az egész emberi faj kipusztulna, az lenne a legjobb a világnak. Az állatokat viszont szeretem. Ennyi.

Mellesleg más az, amikor valaki annyira hülye, hogy elbújik egy hűtőkocsiba, meg más az, amikor egy ártatlan kis élőlényt erőszakkal elpusztít egy idióta ember.

2018. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Mert sok az antiszociális gyökér, akit egy állaton kívül nem képes más megszeretni (és az állat sem szeretné, ha kicsit fejlettebb lenne az agykérge), ezért az emberi életet értéktelennek tartják.


1. A logikád alapján a szurkáta is magának csinálta a bajt, amikor megharapta a gyereket.

A vízbe fúlt menekültek sem azért szállnak a tengerre, mert meg akarnak fulladni, hanem mert túl akarnak élni. A szurikáta is azért harapott, mert túl akar élni. Ezt hívják életösztönnek.

Ez a tipikus "minek ment oda" mentalitás. Ennyi erővel sz*rjunk bele mindenbe, mert végső soron mindenki csak magának keresi a bajt.

2018. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem tartom magam antiszociális gyökérnek mert 1. sajnálok egy állatot ami ki van szolgáltatva az emberek kénye kedvének és 2. mert nem akarom hogy idejöjjenek más kultúrájú, a mi kultúránkat el nem fogadó követelőző népek akkora számban mint amiben jönnek. Én sem megyek Svájcba mert ott aztán olyan jól élnek és követelem hogy tartsanak el, utána meg pattogok hogy embertelenül bánnak velem és nem akarnak befogadni és eltartani.
2018. máj. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert hír abból lesz, ami körül a média hisztériát kelt. Vegyük most az országnak azt a részét, amelyik sajnálja a migránsokat. Ők is jobban felháborodtak attól, hogy László Petra a migránstól két méterre rúgott egyet, mint azon, hogy hetven embert hagytak meghalni a kamionban. Pedig róluk ugye nem lehet elmondani, hogy azok közé tartoznak, akik utálják a migránsokat.


A média időnként bedob egy ilyen sztorit (azonnali siker, ha cuki állatka, terhes nő vagy fogyatékos gyerek van benne), és van min csámcsogni a népnek. Mindenki elmondhatja, hogy ő hogy belezné ki az elkövetőt, és ettől rendes embernek érzi magát.


Többek közt ezt a hisztériáig eltúlzott gyászt figurázta ki Amerikában a "Dicks out for Harambe" mém.

2018. máj. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#1

Ez a bevándorlós eset csak egy példa volt. Mondhattam volna bármilyen más esetet arra, hogy az embereket kevésbé sajnáljuk.

Mondhattam volna, hogy amikor két tizenöt éves iskolás lett öngyilkos Debrecenben, mert az interneten zaklatták őket (Kék Bálna játék), akkor sem volt ilyen hisztéria.

Két napja brutális gyermekgyilkosság történt Veszprém megyében. Nem látom a hisztériát. A szurikáta-ügy még most is hangosabb.

Pedig a meggyilkolt 8 éves kislány még annyira sem tehet erről, mint a hűtőkocsiba zárt bevándorlók...

2018. máj. 21. 15:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, hogy nem vagyok pszichológus, de sok esetben szerintem az a mozgatórugó, hogy az emberek a saját gyengeségüket utálják másokban.

A kezébe harapó kisállatot lerázó kisfiú, a hirtelen meginduló, menekültroham láttán pánikba eső riporter, a több órás fárasztó munka után a percek óta ordító autista kisfiúra rászóló buszsofőr, a váratlanul elé lépő terhes nőt felpofozó villamosvezető mind az átlagember kategóriába esnek. Könnyű velük azonosulni, őket látva azt gondolod, hogy "ez én is lehetnék". Ez valamilyen szinten frusztrációt vált ki belőlünk, mert szembesít azzal, hogy fájdalmat átélve, pánikba esve, fáradtan vagy hirtelen jogos felindulásból mindannyian képesek vagyunk bunkóságokat elkövetni. Rossz ezzel szembesülni, és ez abban csapódik le, hogy gyalázzuk az illetőt. Kicsit mint amikor a legnagyobb homofóbok azok, akik titokban maguk is melegek. Ezzel mintegy eltávolítjuk magunktól, elhatárolódunk tőle (ugyanezen az elven működik a bűncselekmény áldozatául eset emberrel szembeni "minek ment oda" mentalitás is).

A gyerekgyilkos, a pedofil, a tömeggyilkos azért nem vált ki ennyire erős indulatokat, mert ezekkel eleve nem tudsz azonosulni, és nem érzed, hogy mindenáron el kell tőle határolódnod azzal, hogy szidod. Arról nem is beszélve, hogy a hibát elkövető átlagemberekről szóló cikkek alatt mindig vannak olyan kommentek, amik védik az illetőt, ami további heves érzelmeket és kommentáradatot generál. Gyilkos cikke alatt ilyet nem látsz.

Ezt persze a média is tudja, direkt azért dobják be az ilyen gumicsontokat a csámcsogásra éhes közönségnek.

2018. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!