Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz-e következménye a szuriká...

Lesz-e következménye a szurikáta-ügynek? Hol volt a csoportot kísérő tanár? Hol az iskola felelőssége?

Figyelt kérdés
Itt nem csak arról van szó, hogy megrendített a kis állat értelmetlen halála. Van egy prózai oldala is a dolognak. Az állatkert elveszített egy értékes állatot, ki fogja megtéríteni a kárt? Vagy ez következmények nélkül marad?

2018. máj. 19. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem állhat ott egy tanár minden gyerek mellett, hogy fogja a kezét. Ha a gyerek kárt okoz, azért alapvetően ő vagy a szülei felelnek.
2018. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanár nem tehető felelőssé, max a gyerek és a szülei.

Ha láttál kár közelről gyereket, tudhatod, hogy egy pillanat alatt tudnak bajt csinálni, bőven elég volt annyi idő, míg két “pistike, hagyd békén a szurikátát” között a tanár máshova nézett.

2018. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Tudtommal az állatkert már kapott másik nőstény szurikátát.
2018. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy az egész csoport piszkálta, hajtotta az állatokat. Itt nem egy félrenézésről van szó.Véget kellett volna vetni ennek, és haza parancsolni a csoportot. Lehet, hogy nem láttam még közelről gyereket, de az én kölyökkoromban a harapás mellé még két maflást is kaptunk volna odahaza...
2018. máj. 19. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

Mi gyerekkorunkban a csimpánzokat köpködtük, a csimpánzok pedig mindig visszaköptek. Akkor sem szólt ránk senki.


Viszont ez a szurikáta dolog tényleg kezd átmenni Harambe-ba. Mindenki sajnálja az állatot, de azért ettől vannak égetőbb problémák is.

2018. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Ingyen kapták a szurikátát egy másik állatkertből, most meg egy másikat az elpusztult helyett.Az élet megy tovább, le lehet már szállni erről az ügyről.
2018. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Talán normális kerítés kéne vagy kitiltani a gyerek csoportokat! Ma voltunk ott, szerintem abszolút nem elvárható hogy ne nyúljon be egy gyerek. A szülei miért lennének felelősök? Tán ott voltak? Esetleg a tanár, de leginkább aki ilyen kifutót épített nekik, hogy simán, minden gond nélkül be lehet nyúlni hozzájuk. És a szurikata nagyon cuki állat. Ha otthon macskát, kutyát simogat a gyerek akkor a szurikatahoz is simán benyul. Aztán harap az állat, a gyerek pedig ösztönösen elkapja a kezét.


Az hogy mi van kiírva lényegtelen. Rengeteg minden ki van írva, pl az állatok örökbe fogadó szülei neve, sok infó az állatokról, vigyázz elektromos kerítés, ja és mellesleg az is hogy ne nyúlj be a szurikatahoz. Egy gyerektől nem elvárható szerintem, hogy mindent elolvasson.

2018. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Nap mint nap halnak meg emberek es egy allat halalan akadnak fenn az emberek ez furcsa.. Egyertelmuen sajnalom a kis allatot de lapozhatna mar mindenki.
2018. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
A gyerek is hibás, el lehetett volna olvasni azokat a táblákat, és persze NEM KELLETT VOLNA PISZKÁLNI A SZURIKÁTÁT!!!! Ez most nem Harambe, ahol a hároméves gyerek beesett a gorillához! ITT A GYEREK VOLT A HIBÁS!!!! De azt teljesen elítélem, hogy rögtön elkezdik szidni a gyereket..... Egy pár pofon, zsebpénzmegvonás és egy kis pénzbírság a szülőknek elegendő....
2018. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!