Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 35 évesen apa lenni későnek...

35 évesen apa lenni későnek számít a mai világban?

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Jobb később mint soha!
2018. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
a mai vilagban nem, de szerintem egy kicsit igen.
2018. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Szüleim idősek voltak, amikor születtem. Apukám 48 éves, anyukám pedig 44 éves volt amikor születtem.


Elég érdekes (nehéz) gyerekkorom volt emiatt, de nagyon hálás vagyok nekik ettől függetlenül. Szóval szerintem egyáltalán nem késő, főleg hogyha megfelelő (szerető) környezetben tudnátok felnevelni a gyereketeket a pároddal.

2018. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem!

Ha most állsz készen lelkileg és anyagilag arra, hogy egy gyereket felnevelj akkor most vállald!

Nem értem miért gondolják ezt egyesek későinek, nem abban a világban élünk amikor már 16-20évesen "kellett" gyereket vállalni. Inkább később egy olyan családba, ahol biztos jövője lesz a gyereknek mint, hogy csak sorba csinálnák őket egymás után a bizonytalanságba..

2018. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Dehog késő!!!
2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek olyat aki 54 évesen csinált cserereket és 1,5 évre rá még egyet.


Az én gondolkodásmódomnak az a normális, ha van egy lakásod, stabil jövedelmem amiből gond nélkül feltudod tartani magad és majd a családodat is.

Ha ez megvan utána lehet családot alapítani.

Azt hogy a korosztályomban ( 20-25 év) divat lett gyereket csinálni én nem tartom jónak.

Mivel nem tudod fenntartani a gyereket, csak úgy ha a szülők támogatnak.


Az ismerőseim körében szinte mindegyiknél a szülő támogatása nélkül egyik se tudná eltartani magukat.


A kérdésre válaszolva szerintem még nem késő családot alapítani, és a mai szokásoknak, hogy húszon pár évesen családot alapítani nem érdemes figyelembe venni.

Viszont véleményem szerint nem jó túl későn gyereket nemzeni mert túl nagy lesz a korkülönbség.



24/F

2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem keso. Keso a halal utan.:-/

Ferjeim 36 es 45 evesk voltak, amikor apukak lettek.

De azert ne varj sokat. Azt gondold vegig, hogy egy magyar atlag ferfi el mondjuk 70-74 eves koraig, de sokan elobb bemondjak az unalamast.

Ha gyereket vallalsz, jo esetben 18 eves korara meg csak egy sima erettseginel fog tartani es otthon lebzsel. Ha jol megy neki az egyetem, akkor elsore vegigjar 5 evet es 23 eves koraban tud onallo lenni.

Ezt add hozza a korodhoz es latod vajon megeled-e?

Vagy szakma fele tereled, esetleg ihyekszel sporolni neki elore es ha meghalnal azt megorokli utanad.

2018. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Én sem szeretnék 30 alatt gyereket. Magasról teszek arra, hogy mások mit gondolnak. 23 vagyok és a régi osztálytársaim nagy része már szült. És most egyedülálló anyukaként nevelhetik a gyerekeiket, 0 végzettséggel, 0 megtakarított pénzzel, szülőkkel együtt élve. Erre kellene irigykednem? Egy 30 éves azért már sokkal komolyabb egy 20 évesnél. Van élettapasztalata és egy kis kezdőtőkéje, amiből kényelmesen el tudja tartani a családját. 30-35 tökéletes életkor. 40 fölé nem kellene menni, de ezt sem mi szabjuk meg, hanem az adott személy, aki gyereket akar vállalni.
2018. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apukám 41 volt mikor születtem. 18 éves koromban meghalt 59 évesen. Mostvagyok 22.:/
2018. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

faterom 38 volt amikor születtem és az én gyerekem is a 38. születésnapom után született nem sokkal.

én így éreztem természetesek és időszerűnek.

2018. máj. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!