Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha masfel ora alatt hozza ki...

Ha masfel ora alatt hozza ki a futar a kajat akkor te adsz neki borravalot?

Figyelt kérdés

Egyszer bejeloltem hogy bankkartyaval szeretnek fizetni vagyis terminallal.

Erre az ajtoban kozli hogy nem hozott terminalt,nagy baj lenne-e ha keszpenzzel fizetnek.

Hat rohadt nagy szerencse hogy a parom fizujabol egy 10es itthon volt kulonben nem tudtam volna kifizetni.

Nemnis adtam borravalot.

Azota soha nem hozza idoben a kajat.

Lassan masfel oraja rendeltem egy rohadt barackos csirket rizzsel....


2018. máj. 23. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Borravalót én akkor adok bárkinek is ha ismerem, vagy ha elégedett vagyok a kiszolgálással. Mivel te nem vagy, szerintem nem is kellene adnod.
2018. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Soha senkinek nem adok borravalót. Mire föl? Miért jár az egyiknek plusz 200 ft? Csak úgy?
2018. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na meghozta...

1700ft lett volna a kaja adtam neki az 5000 ftot.

Erre kozli hogy semmi aproja nincs..senki nem mondta hogy valtania kene.

Szornyen erzem most magam.

Odaadta a kajat es szomoruan elment.

Azt mondta visszajon. Szerintetek?

De kellemetlen

2018. máj. 23. 13:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Borravalót sosem volt kötelező adni. Még akkor sem, ha sokak szerint "így illik".


Csak akkor szoktam borravalót adni, amikor nincs kedvem megvárni azt a kis aprót, vagy amikor olyan helyre megyek ahol a kiszolgálót ismerem.

Egyszer egy pizzát rendeltem, én meg 3 ezret adtam oda, a 2400-as pizzárt. A csávó a kis apróit annyira számolgatta, közben kacsintgatott felfele, hogy mivan vissza kéred? Mondani sem kell, hogy már csak azért is (!) visszakértem. De így is 120 forinttal kevesebbet adott, mert nem volt neki...

Sokan ezt már elvárják, ami nem szép dolog. Majd adok ha akarok. Bankkártyás fizetésnél meg egyértelműen nem adok, mert azért fizetek azzal mert épp nincs KP-m. Érthető.

2018. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet elso napja volt? Ez most egy uj gyerek.
2018. máj. 23. 13:30
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Figyu...mit foglalkozol ilyen hülyeségekkel? Majd kitömik máshol borravalóval. Ülj le és egyél! Jó étvágyat!

Ők se foglalkoznak veled hidd el! Le se szrják a vevőket, ne nevettesd már ki magad, hogy szinte sírva fakadsz egy rongyos pizzafutár miatt!

2018. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én inkább máshonnan rendelnék legközelebb. És tuti nem adnék neki borravalót
2018. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bankkártyával csak úgy rendelek, hogy neten fizetek, pont a terminálos problémák miatt. Ha van apróm, általában ilyenkor is szoktam adni 100-200 Ft-ot rendeléstől függően, a készpénzt is ennyivel kerekítem egyébként.

(Pont ma rendeltem 1600ért, arra sokalltam a 2000-et odaadni, úgyhogy visszakértem 1800ból, nem volt gond.)


Ha ilyen nagyon sokat késnek, akkor attól függ. Megfogom a dobozt nyilván átvételnél, ha hideg, akkor nem adok, szar kajáért nem kap plusz zsebpénzt. De amelyik szabadkozik, hogy lassan készült a rendelés, vagy szimplán látszik rajta, hogy nem flegmafutár, aki sz@rik bele az egészbe, ha nem adsz pluszpénzt, na az ilyennek szoktam adni akkor is, ha késik.

De emiatt szeretem jobban a neten kártyás fizetést, akkor kap annyi aprót, amennyim van, és egy szava sem lehet, nem számíthat rá. Sokan meg sem várják amúgy.

2018. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szoktam 2-300 forintot adni. Általában nem rajtuk múlik, hogy időben jönnek-e vagy sem.
2018. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Már megint a borravaló miatt frusztrált proli..már hiányzott egy új alak a munkaügyis, a bombanős és a 100 állásinterjún megbukott prosti mellé
2018. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!