Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adtok borravalót a postásnak...

Adtok borravalót a postásnak mikor hozza a gyest? H igen mennyit?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 07:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
hát én akkor se adok, ha levelet hoz :D már miért adnék?
2013. aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
39%
Igen, kb. 2-300 forintot.
2013. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
63%
Én ugyan kártyára kapom, de ha a postás hozná, nem adnék.
2013. aug. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
29%
Falun szokás, mert ha adsz, a tiedet hamarabb viszi. Nekem nem oszt, nem szoroz, hogy a levelem mikor kapom meg, vagy ha pénzt kapok, mikor jön meg, így nincs miért lefizetgetnem.
2013. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
50%

Soha.

Viszont volt már olyan, hogy nem volt aprója, így 50ft-al kevesebbet adott (meg sem kérdezte, tudok-e visszaadni nagyobb pénzből), máskor meg pont 50ft-al többet adott ugyanígy apróhiány miatt.

Jobban szeretem ha csak az értesítőt dobja be és a postára magam megyek a pénzért, úgyis megyek a csekkekkel, a pénz javarészét ott is hagyom sajnos.

2013. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Bar nem gyes-t kapok.

De, ha kapnam is es postan, akkor se adnek.

O se ad nekem penzt, hogy hamarabb leblokkoljam az arujat vagy elintezzek neki par dolgot. Akkor meg minek?!

Az orvosnak se adok penzt, hovy megvizsgaljon, erre van.a TB, amit havonta fizetek a sz@rabbnal sz@rabb ellataaert.

2013. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%

Én postás vagyok, csak most gyeden.


Soha senkitől nem vártam el borravalót, persze örültem ha adnak. Ez amolyan szokás. Borravalót adsz a futárnak, a pincérnek, a pultosnak, pedig nekik is ez a munkájuk.


Csakhogy van amikor az anyuka már reggel 9kor ott áll a járatod elején, és bunkón, vagy nem bunkón, de követeli a gyest, segélyt, bármit, ami pénz. Hiába mondod neki, hogy majd ha odaérsz az ő lakásához, akkor megkapja, ő ott és akkor szeretné azt, ami akárhogy nézzük a munkavégzés szempontjából szabálytalan, sőt, súlyos vétség, amiért kirúghatnak. Megteheti a postás azt, hogy nem érdekli, továbbteker, elengedi a füle mellett a -nem csak romák szájából elhangzó - "rákosodjon ki a beled" és hasonló átkokat. De hát az ember pénzből él, és ha én odaadom neki a lóvét, akkor kapok bizony jó kis jattot. Valamit valamiért. Sokszor kérnek meg emberek szívességre. Adjam fel a csekkjeit, vigyek tejet, vagy csak simán gyalogoljak fel hozzá a negyedikre egy olyan levéllel, amit simán bedobhatnék a ládába. Ilyenkor elvárom a borravalót, mert bár szívesen segítenék én mindenkinek ingyen, rajtam sem segít senki, csak sajnos a pénz. Persze ez mind szabálytalan és ezekkel is az állásomat kockáztatom. Szóval a lényeg az, hogy ha csak otthon ülsz és a postás becsönget, hogy meghozta a pénzedet, nem szükséges borravalót adni, de ha te már reggel 8kor felhívod, hogy "hol van már a pénzem", akkor nyilván nem ingyen kapod meg hamarabb.

2013. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
31%
Igen, mindig. A nettó GYES 25.650 Ft, ebből kap 150 Ft-ot:)
2013. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%
Nem adok, bár nem hoz GYES-t, de ha postán kapnám, akkor sem adnék, illetve ha egyéb pénzt hoz akkor sem adok. De őszintén még eszembe sem jutott, hogy kellett volna.
2013. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk apunak hozza a nyugdíjat és anyu mindig ad neki. Mondjuk 100Ft a bankba vagy az automatába is kerülne a felvétel.
2013. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!