Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Te mennyi borravalót adsz egy...

Te mennyi borravalót adsz egy ételfutárnak, ha egész hétre hozza az ebédet?

Figyelt kérdés
és pizzafutárnak? alkalmanként?

2013. szept. 25. 20:33
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
65%
Az a rendeléstől függ, de 200nal kevesebbet szinte soha, altalaban a legkozelebbi papirertekig (500, 1000), viszont ha 1070 akkor mondjuk 1300bol kerek.
2013. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
attól függ... én 3-400-at szoktam. kerekítve
2013. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Én is kerekítek, hogy a legkönnyebb legyen visszaadni belőle. Nem azért mert futár és megérdemli. Én sem kapok borravalót a munkahelyemen, azért mert elvégzem a munkám..


Egyébként ha mindenhol csak 100 forintot kap, és fél óra alatt ér el egy helyre, akkor ha 20 napot dolgozik az plusz 32ezer adózatlan bevétel a fizetésén felül.. Mint mondtam, nekem senki nem fizet azért mert elvégzem a dolgomat.

2013. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
62%
Minek borravaló? igyon vizet! amúgy meg ez a munkája ! kap fizetést! Nekem sincs a nincsből meg nehéz adni.
2013. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha idoben erkezik es rendesen beszel,nem csak flegman a kezembe nyomja akkor adok csak. Atlag 200-300 ftot.
2013. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Petunia22 válasza:
60%
10%-ot szokás. De rajtad áll, adsz vagy nem. Mellesleg a legtöbb futárnak a fizetése úgy van megállapítva, hogy a főnöke belekalkulálja a jattot. Ha sok rendelő úgy gondolkozik, mint itt is néhányan előttem, akkor szegény futárnak meglehet nem érte meg aznap dolgozni menni...
2013. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Pizzafutárnak 50-100 forint között, de általában kerek számokra törekszem.
2013. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Petunia. A minimálbért biztosan megkapja. Ha ezen felül még egy minimálbért összejattol, akkor azért be ne sírjunk már szegény pizzafutáron!


Szegény pénztárosnak akitől nap mint nap veszed a tampont mennyi borravalót adsz? És szegény postásnak? És a muksónak aki minden reggel felmossa a lépcsőházat utánad?

2013. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
Én voltam futár,2-300 alatt nem nagyon örültem,főleg ha csak 1-2 címem volt egész nap.Volt egy törzsvendég aki sose adott egy fillért se,pedig rendszeresen rendelt.Akadtak jobb törzsvendégek 500-1000 közt,de kaptam háromezret is (egyszer).
2013. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

Annyira édesek ezek a fillérb aszó idióták, akiknek nem tellik a borravalóra, (viszont naponta minimum egy ezrest kipengetni ebédre igen).


Ha nem jut rá, akkor erre hogy jut? Ezer forintból kb. 4x annyit lehet abból a kajából főzni, amit kapsz, ha saját magad csinálod.


Akkor ne a szerencsétlen futárral szúrj ki és add meg a neki járó 10%-t.


Sőt, képzeljétek, én olyan galád vagyok, hogy ha ismerem a futárt és gyorsan is jön ki, akkor néha még 15%-t is adok neki.


Ja és némi okítás, hogy kinek illene még borravalóznotok (amit nem tesztek): mindenkinek, akit nem ti fizettek, szarul van fizetve, de élvezitek a munkája gyümölcsét. Postás (házhoz járó), közös képviselő (ha alkalmazott), pincér, fodrász, taxisofőr, stb. .


Ha futja részegen a négyezres taxira haza, akkor fussa a négyszázas borravalóra is.


Üdv,

Valaki, aki csak olyan szolgáltatást vesz igénybe, amit rendesen ki is tud fizetni

2013. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!