Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbizalom hiányos vagyoK? 16/L

Önbizalom hiányos vagyoK? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre elnézést, ha nem vagyok túl összeszedett.

16 éves lány vagyok, van rajtam olyan 10-15 kiló felesleg. Ezért általában hosszú pólóban járok -ami takarja a fenekem- és pulcsikban.

Szóval, sokszor kellemetlenül érzem magam a buszon, a suliban. Mindig azt hiszem, hogy engem néznek, hogy van valami a hajamban, vagy rajtam és hülyén nézek ki. Vagy mikor nevetnek mellettem, azt hiszem, hogy rajtam nevetnek.(Közben tudom, hogy nem érdeklek én senkit, de mégis, ha valami hülyén néz ki, azt megnézik az emberek.) Olvastam, hogy honnan lehet tudni, hogy valaki önbizalomhiányos, azt írták, hogy pl. sokszor megnézi magát a tükörfelületekben, ez is igaz rám, ha átgondolom. Mindig ellenőrizgetem, hogy be van-e húzva a táskám, normális-e a hajam, nincs-e valami a nadrágom szárán, nem léptem-e bele valamibe.

A legrosszabb az az, mikor mondjuk csak egy rövid ujjú póló van rajtam vagy az kicsit rövidebb. Ilyenkor (meg néha még mikor teljesen okés az öltözetem) nagyon rossz érzésem van. Megyek az utcán és, talán legjobban hasonlítani ahhoz tudom, mint mikor az ember izgul, vagy nem is tudom. De nagyon rossz érzés, aztán mikor mondjuk végig jöttünk a folyosón és bemegyünk a mosdóba vagy olyan helyiségbe, ahol nincs senki, akkor kiráz a hideg. Tök fura:DD (sajnos nem a jó értelemben)

Valamint teljesen döntésképtelen vagyok minden téren, még azt se tudom eldönteni, hogy milyen csipszet együnk, ha kérdik tőlem. És ami még eszembe jutott, van egy fiú, aki nagyjából tetszik, na rá nem is merek nézni már, elég hülyének gondolhat.

Ezek alapján önbizalomhiányos lennék?


2018. máj. 23. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem.


Egyszerűen 16 éves vagy. Ez tejesen normális, az énképed most alakul, nem vagy már gyerek, az az identitásod elveszett, a felnőttség sem ért még el. Ezer hatás ér mindenhonnan, és dolgozod fel a világot, miközben az idegrendszered, a hormonrendszered és a a tested is folyton más képet mutat neked.


Ne aggódj, bár ezt könnyű mondani, tudom. Ha kell, megesküszöm neked, hogy hamarosan ez elmúlik, és normális, kiegyensúlyozott ember leszel.


Viszont tíz kiló plusszal pulcsiban is pont ugyanúgy nézel ki, meg hosszú pólóban is. Kezdj valami sportba, az önbizalmadnak is jót fog tenni.


Fel a fejjel! Elmúlik. Nekem is elmúlt.

2018. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:))

Egyébként sportolok és sportoltam mindig, csak sokat ettem, szóval most azon dolgozom.:D Azt tudom, hogy ugyanolyan pulcsiban, mint pólóban, de a kezem pl. nem látszik. Meg én nyugodtabb vagyok.

2018. máj. 23. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Akár önbizalomhiány is lehet, ami a plussz kilók miatt van, kezdj vele valamit, hogy jól tudd érezni magad. (mondjuk ha választanod kell chipset, ne vacilálj melyik legyen, mond meg, hogy nem kérsz)
2018. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!