Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha keveset beszélek, az azt...

Ha keveset beszélek, az azt jelenti, hogy önbizalom-hiányos vagyok?

Figyelt kérdés

És ha önbizalom hiányos vagyok, az azt jelenti, hogy nem merek megszólalni, amikor szükséges?

Én keveset beszélek, mert ezt bölcs dolognak tartom. És önbizalom hiányom is van, mert sok negatív hatás ért. De ettől még meg tudok szólalni, amikor meg kell szólalni.


Nem azért mert szeretek beszélni. Nem azért, mert nem félek. Azért, mert kell. Mert a lelkiismeret úgy diktálja.



2017. aug. 2. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem, az azt jelenti, hogy löketes vagy.
2017. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Te viszont nyilván egy lángelme vagy. Gratulálok a válaszhoz!
2017. aug. 2. 17:18
 3/15 piriiiii ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogyha valaki keveset beszél, akkor feltétlenül önbizalomhiányos is. Ellenben abban lehet igazság, hogyha valaki önbizalomhiányos, nem mer megszólalni.

Én sem beszélek feleslegesen, mert bölcs dolognak tartom.

2017. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szimplán más az érdeklődési köröd vagy nem vagy olyan társaságban, akikkel szívesen társalogsz.
2017. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Én régebben önbzalimhiányos voltam és rengeteget beszéltem.

Most, mióta változtattam a dolgokon, okosabbnak tartom, ha inkább keveset beszélek. Minél kevesebbet beszélsz, annál kevesebbet tudnak rólad. És szerintem ez így van rendjén. Túl sok dumából egy éleseszű ember pillanatok alatt leszűri, hogy milyen vagy. Nem kell mindenkinek mindent tudni. Ugyanakkor, ha nem beszélsz sokat, abból is le lehet szűrni, hogy milyen ember lehetsz! Ez itt a fontos, hogy LEHETSZ! Viszont a látszat néha csal.

2017. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem. En pl. azert vagyok csendes, mert nincs bizalmam az emberek fele. Ha elkezdek valakivel csevegni, majd kesobb azt tapasztalom, hogy az illeto masnak adja tovabb a tolem kapott informaciot, akkor miert beszelgessek ilyen emberekkel? Keves ember van, akit bizalmamba fogadok.
2017. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Minél kevesebbet beszélsz, annál kevesebb hazug rágalmat terjesztesz, minél kevesebbet beszélsz, annál kevesebbet elégedetlenkedsz, minél kevesebbet beszélsz, annál kevesebb embert bántasz meg.


Mert aki beszél, szeretett társadalmunkban, kultúránkban, az ugye vagy pletykál, vagy kritizál, vagy panaszkodik, vagy sérteget.


És persze van a másik tábor, aki nem másokról, hanem inkább saját magáról panaszkodik, hát az se jó.


De ezeket a viselkedési formákat tartjuk "normálisnak".


Azért köszönöm a válaszokat, többnyire hasznosak voltak, rájöttem, hogy nem is vagyok önbizalom-hiányos. A legjobb szó rám az, hogy elkeseredett....


Nem a válaszok miatt, más dolgok miatt, amiket most itt nem írnék le.

2017. aug. 2. 18:58
 8/15 A kérdező kommentje:
És azt is normálisnak tartjuk, ha valaki elmegy egy szerencsétlen mellett, aki nyilvánvalóan segítségre szorul, mert a rendszer áldozata. Nem a politikai rendszerre gondolok, hanem úgy általában kicsiny szeretett kultúránkban a rendszerekre. Munkahelyi szabályzat, hivatali út, stb. Lényeg, hogy te ne szólalj meg, mert az már gyanús. "Hogyhogy ez meg mert szólalni? Lehet, hogy löketes?"
2017. aug. 2. 19:09
 9/15 A kérdező kommentje:

De még ha szabályzat lenne, vagy hivatali út! De á, nem is az van hangsúlyban, hanem a szokások és az íratlan-írott hierarchia. Ha a főnököt nem zavarja, hogy szomjan pusztul a kutya, akkor te se szólj egy szót se.


Na, köszönöm, hogy mégiscsak kiönthettem a lelkemet. Remélem, nem olvassák ezek a gyönyörűségek...

2017. aug. 2. 19:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan folytasd. Időnk, mint a tenger...
2017. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!