Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni hogy...

Hogyan lehet feldolgozni hogy az egész életem el van cseszve?

Figyelt kérdés

Egészen kiskoromtól állandó tény, hog beteg vagyok, időközben csak a betegség “ neve” változott. Babaként heteket kellett kórházban töltsek születésem után (ez nem akkora tragikum, csak szemléltetni akartam hogy az élet “sötét “ oldala egész életem során követett). Majd pár évvel később jött a rák, akkor már nem heteket, hanem éveket töltöttem kórházban. Kemó, sugárkezelés , műtétek sorozata. Még a gerincem is el kellett törni, így az egész járás részt tanulhattam újra (bár nem sok esélyt jósoltak annak H valaha lábra állok ). Még kicsi voltam, még volt bennem hit és kuzdoszellem . De ez azóta egyre csak fogy az évek múlásával. A kezelések emlékképei azóta is a fejemben ragadtak, ami még nehezebbé teszik a tovabblepest.

Oké, eltelt egy kis idő “gondtalanul”, majd újra bele a mélybvízbe.

Súlyos (gyötrő fájdalommal járó) bőrbetegségekkel kerültem legközelebb orvoshoz, s itt a legújabb gyógyszerkúra bezavarása az életembe.

Nem igazán tudtam túllépni a sok éves megpróbáltatáson + sajnos öröklött hajlamom is van rá, 1-2 éve mély depresszióba zuhantam (a legújabb vélemény szerint inkább borderline szindrómásra hajazok)

Elérkeztünk a “napjainkban” részhez. Már egy éve gyotrő, és egyre rosszabb kezfajdalommal végül nagy nehezen orvoshoz fordultam .

A vizsgálatok tömkelege fiatalkori reumát allapitott meg 90% os valószínűséggel (de igazából már nem vagyok képes hinni abban a 10%ban). Aha.... szuper. A művészet a mindenem, de már egy ecsetet se vagyok képes használni. Tök jó, h amúgy mérnökire készültem, de se baj , az élet ezt is el ba.szta.....

FELADOM... már minden reményem elfogyott egy jobb élet iránt . És minden az “élet szép, sőt, egyre szebb” baromság .

Egyszerűen csak nagyon elegem van....

Köszönöm annak aki azzal cseszte el az idejét hogy a hülyeségem olvasta


2018. máj. 25. 20:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%

Őszinte részvétem, és bár nem tudok az egész téma minden egyes részletéhez hozzászólni, egy dolog saját tapasztalataim szerint nagyon fontos:

békélj meg! Magaddal és a környezeteddel.

Ugyanis az aggodalom újabb betegségeket fog okozni.

Az előző mondatot értsd meg, és felejtsd el azonnal, mert lehet hogy ez is stresszelne.

Utolsó tanács: próbálj meg kapcsolatba lépni a Mindenható Istennel, és kérd hogy mutassa meg utadat.

Jobbulást kívánok!

2018. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ateista vagyok
2018. máj. 25. 21:35
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Sehogy.


Ha az élet tényleg játék, akkor leginkább kártyajátékhoz lehet hasonlítani. Van akinek csupa nyertes lapot osztott le az élet, van akinek átlagos lapokat és van akinek csupa vesztes lapot. Jó lapokkal is lehet rosszul játszani, és rosszakkal is relatív jól, viszont annak az esélye hogy nyerni fogsz velük, nagyjából nulla.


Szar az egész.

2018. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
De akkor mégis mi értelme húzni a szenvedèst?
2018. máj. 25. 22:20
 15/17 anonim ***** válasza:
25%

Pontosan ezért nagyon nagy szívás ateistának lenni.


Az ateista válasz a kérdésedre az lenne, hogy az életben nagyon sok minden múlik a szerencsén és hát neked elég nagy balszerencséd volt és hát ez van sajnos.


Spirituális szempontból nézve minden élet értékes, mert minden életből lehet valamit tanulni. A te életedből például elfogadást, elengedését és az élet apró örömeinek értékelését.


De mondom, ha ateista választ akarsz, akkor egyszerűen csak hátak ad balszerencséd volt.

2018. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Hatalmas balszerencséd volt, ezt akartam írni.
2018. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
És még én panaszkodok és én akarom feladni még te nagyon sok rossz dolgot éltél átt hát csak annyit tudok javasolni hogy ne add fel tarts ki és imátkozz, legyen egy újabb célod amiért érdemes küzdeni, sok sikert :-)
2018. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!