Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha soha sneki sem foglakozott...

Ha soha sneki sem foglakozott veletek egész életetekben, akkor azt, hogy tudnátok feldolgozni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem soha nem foglalkozott senki amíg meg nem ismertem a férjem. Tini koromban nem tudtam sehogy feldolgozni, akkor volt pár "életvesztő" próbálkozásom azóta rájöttem ,nincs értelme mártírkodni, meg belebetegedni a bánatba, el kell fogadni a kihívást, és nevetni azon, hogy az élet milyen frappáns feladatokkal lát el. Ma ahogy elnézem jobb is, hogy nincs körülöttem annyi ember, elég sok a degenerált meg a semmit nem érő dolgokkal foglalkozó "emberek".
2014. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grim13 ***** válasza:
0%
ezt nem nagyon kell feldolgozni, ha így van akkor nem igényeld hogy foglalkozzanak veled hisz nem tudod milyen, ha foglalkoznak veled akkor a kérdés nem áll fent
2014. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem azt kell feldolgozni ha valaki foglalkozik veled nem azt ha nem.


Mármint érted... ha nincs mivel dolgozni akkor munka sincs.

Legalábbis én így érzem.

2014. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A férjem segített igazából a gyógyulási folyamat megkezdésében, hihetetlenül sok erőt ad nekem, hogy mindig meghallgat, biztat, vigasztal, támogat stb.

Rajta kívül még anyósom az, aki nagyon megért engem, mindig leül velem beszélgetni, ha erre van szükségem, és nemcsak jó hallgató, nagyon értelmesen is viszonyul mindig ahhoz, amit elmondok.

Rengeteg pszichológia témájú könyve van itthon (depressziósabb időszakában vásárolt össze egy csomót), azokat szoktam olvasgatni, jegyzetelgetni, nekem ez is segít (pszichológushoz is el szeretnék menni, csak arra most nincs keret).

Most pl. Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig című könyvét fejeztem be, de újra neki fogok állni. Sok dologra már magam is rájöttem a benne elhangzottakból, sok dologra még jobban rávilágított, de mindenképp megérte, mert rájöttem, hogy amíg ilyen erős lelki sérüléseim vannak, addig napi szinten kell ezzel foglalkoznom (akár csak egy fél órát is esténként), mert folyamatosan tudatosítanom kell magamban dolgokat, motiválnom kell magam a nehéz feladatok előtt, elemeznem kell a különféle reakcióimat stb.

Ha tetszik, ha nem, ez egy folyamat, csak attól, hogy hú de erősen akarod, nem fogsz egyik napról a másikra "normális" lenni, elvégre 18 év (vagy még több) alatt összeszedett lelki sérüléseket nem lehet egyik-napról a másikra helyrehozni.

2014. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!