Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért ilyen az emberek hozzááll...

Mért ilyen az emberek hozzáállása a gazdagokhoz?

Figyelt kérdés

Persze tudom, mindenkinek mást jelent a "gazdag", de azt veszem észre, hogy nem csak itt a gyakorin, hanem a közvetlen környezetemben is sokan úgy gondolkoznak, hogy:


----Meglátnak egy +15 milliós autót----


"Normális munkával nem lehet ennyit keresni. Biztos lopta a pénzt valahonnan vagy valakit átvert, hogy ilyen pozícióba kerüljön"



Én meg úgy gondolok ezekre, hogy "biztosan egy olyan szolgáltatást kívánt másoknak, amivel megemelte az életszinvolalukat így sok önkéntel tranzakció után meggazdagodott", "jókor volt a jó helyen" vagy valamilyen specializációban ő a legjobb".



Az embereknek mért asszociálnak negatív dolgokat a gazdagokhoz vagy jobb móduakhoz.


Lehet, hogy 5 éven át képezte magát majd 10 éven át heti 100 órában dolgozva jutott el arra a szintre vagy az is lehet, hogy megnyerte a lottót.



2018. máj. 28. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Én ilyenkor arra gondolok, hogy odamegyek és megkérdezem hogyan csinálta, adjon tippet. Nem mindenki féltékeny proli akinek nincs 20 millás autója...

Nekem 1 millás az autóm, megdolgoztam érte, és pont nem izgat másnak milyen van. Nekem ez fért bele a költségvetésembe, nem ajándékba kaptam, úgyhogy tökéletesen megfelel.

37N

2018. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Hogy miért asszociálnak negatív dolgokat? Talán tapasztalatból. Biztos meg lehet gazdagodni "normális" munkából is, de az emberek zömmel nem ezeket ismerik. Én se nagyon.
2018. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez a kérdés is minden héten 1-2-szer felbukkan. Az ismerőseim és én nem szoktunk foglalkozni mások kocsijával, vagyonával, de biztos vannak akik irigyek, elismerni, hogy ügyes és szeretni, mert jó ember, nem fogják, nem kell várni ilyet.

Az extrém gazdagokkal sem szoktunk sokat foglalkozni, a milliárdosokkal, kár irigykedni rájuk, mert köztudomású, hogy 30 milliárdos vagyont 627 év becsületes, szorgalmas, kitartó, nagy szakértelmet igénylő munkával el lehet érni.

2018. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Làttàl màr biztosan sok tesót,akik diplomaszerzès utàn vàllalkozàsba kezdett, ès 30 èves korukra hipp-hopp többszörös milliomosok lettek?


A diplomàs magyarok egy rèsze tisztessèges munkàval sem lettek milliomosok!


Sokan 40 ledolgozott èv utàn sem lettek milliomosok.

Nem azèrt mert alkoholistàk voltak vagy szórtàk a pènzt.


Hülyèn van ez kitalàlva!

Tanulsz ès pl. az egèszsègügyben helyezkedsz el ès szart sem keresel,holott az emberekèrt vagy.

Nem làttam mèg milliomos egèszsègügyben dolgozót.


Èn vannak,akik úgy lettek gazdagok,hogy tisztessègtelen úton szereztèk meg azt amijük van ràadàsul igen kevès idő alatt.

Làsd M.Lőrinc


Van èrtelme az egèsznek?

2018. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Aki tippet akar, az nagyon egyszerűen megkapja: bsztál tanulni, inkább buliztál, iszogattál, haverkodtál, izgultál Face-n a like-okert, hogy mindenki a semmiért elismerjen stb...., nem mentél orvosira vagy gyógyszerészetire, most sir-rirsz minimálbéres bufeszakos fizetéssel, hogy nem jön össze semmi...TANULNI KELLETT volna! A legmagasabb szinten! Ezek az emberek, akiknek ilyen autóik vannak huszonévesen életének legszebb szakaszait dobta el, hogy legyen valaki...
2018. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem làttam mèg milliomos egèszsègügyben dolgozót

Nezopont kerdese. Aszisztenskent biztos nem, de maganorvoskent, aki ugyanugy egeszsegugyben dolgozik, hat azok nem 20 eves Suzukit vezetnek...

2018. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Nem làttam mèg milliomos egèszsègügyben dolgozót."


Nettó baromság! Aki ügyeleten van (lehet akár rezidens) 600K alatt nem keres.

Sőt! Aki praktizál milliókat visz haza!

2018. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amúgy rengeteg diploma van amivel könnyen meglehet keresni 500k nettót és sok van ahol jóval efölött van a limit. Pl.: Egy Java team lead haza vihet közel 1 milliót vagy többet is akár a cégtől függően.


Meg sokan bármiféle képzettség nélkül csak egy jó ötlettel ekezdenek egy vállalkozást és szimplán bejön nekik.


Amúgy ha már az egészségügyet említetted. A magánrendelők és korházak rengeteget fizetnek az orvosaiknak, de ha te indítod orvosként és bevállik a prakszisod, akkor tényleg rengeteget tudsz keresni.


Ugyan ez van a pszichológusokkal. Van olyan aki 20-30k órabérrel rendelkezik.


Ügyvédek akik jól specializáltak és elismertek a szakmájuk van is hasonlóan jól kereshetnek magánvállalkozóként vagy akár alkalmazottként is.


Van olyan aki egy hülye ötletből gazdagodik meg, csak éppen annyira tetszik olyan sok embernek, hogy milliárdos lesz. Pl.: Flappy bird (nem milliárdos, de jól elvan) fidget spinner stb...


Vagy szimplán jól brandet épített magaköré és milliókért tudja eladni magát. Pl.: szinte bármelyik nagyobb magyar híresség.

2018. máj. 28. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Irigység és rosszindulat. Ezért gondolják ezt. Az emberek általában irigylik a sok pénzt és a sikert, de a vele járó bődületes munkát azt nem. Csak szidják a vállalkozókat, hogy mocskos pénzesek. De nem csak a gazdagokkal van bajuk, azzal is, ha pl szereted magad és tisztában vagy a pozitív tulajdonságaiddal, esetleg még meg is említed. Akkor is készen vannak. :D Nem kell másokkal foglalkozni.
2018. máj. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Hibás a kérdés, inkább miért ilyen a magyar hozzáállása a gazdagokhoz? Undorító nép vagyunk, irigykedünk mindenkire és más pénztárcájában turkálunk.
2018. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!