Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen sok ember hozzááll...

Miért ilyen sok ember hozzáállása a másikhoz?

Figyelt kérdés

Nincs mit ennie?-Ő gondja

Kikészült idegileg?-Ő gondja

2 munkahelyen dolgozik és mégsem tud normálisan megélni?-Ő gondja

Nincs párkapcsolata annak ellenére hogy próbálkozik rendesen?-Ő gondja.

Tehát ez a gondja a baja című hozzáállás,tök mindegy mi van a másikkal a lényeg hogy én jól élek a többi meg le van tojva. Szóval arra akartam kilyukadni,hogy telibe letojják a másik gondját mindaddig amíg őt nem érinti a dolog. Persze ha ő is szenved ilyesmik miatt akkor majd ő is egyből megértést várna,de amíg nem szembesül vele addig a másik gondját közömbösnek találja és meg se próbál segíteni neki. És sokszor még családon belül is egyik ember letojja a másikat,ami szerintem borzasztó.


2017. júl. 29. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hogy ha magadra is veszed a masik baját es segítesz akkor is ez lesz. Jo pelda nagybátyám penzt kert par eve. En egy cégnél dolgozom alkalmazottkent. Mondtam nekem nincs pénzem ne haragudjon de beajanlom szívesen es biztos meg is allta vna a helyet nalunk. Tudod mit válaszolt..? Neki nem munka kell hanem penz. Jha bocs. Hat igy hogy segítsek?
2017. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megértést a legtöbb embertől kapsz ha bajod van, de anyagi segítséget nem. Tehát értem én hogy szar a helyzeted, nekem is vannak rossz időszakjaim, de nyilván valahogyan belekerültél ebbe a helyzetbe és nem feltétlen nekem kéne kihúzalak a gödörből, hogy aztán megint bele ess. Senki hibáját nem akarom én kijavítani (nagyobb fajsúlyút), te vetted fel a hitelt? fizesd ki, te voltál olyan nagy fiú hogy neked nem kell munka? akkor old meg magadnak a kaját, piát, lakhatást.
2017. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt fontos elmondanom hogy nem a saját példáimat hoztam fel,csak éppen ami eszembe jutott mások által. Egyébként én inkább a mentális segítségre gondoltam,csak lehet hogy rosszul fogalmaztam.(sőt biztos)
2017. júl. 29. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma úgy áll a helyzet, ha mindenkin segítenél anyagilag-tettekkel, akkor belerokkannál.

Miért? Mert a pici ujjadat nyújtod...ismerős a helyzet gondolom.

Ezért az ember csúnyán fogalmazva megválogatja, akin segíteni akar.


Sokan meg a helyzet megoldását is elvárják, mert lusták tenni saját magukért.Ha meg tanácsod adsz...csak ennyi??? Ugyanúgy lusta azt megtenni jövőjéért...


A másik szemlélet-tény, hogy döglött lovat hiába küldesz lóversenyre...normális ember nem fecsérel időt-energiát-pénzt kidobásra.

2017. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden embernek megvan egy kör, akin segít és aki rajta segít, ha kell. Érthető módon nem fog senki pátyolgatni egy ismeretlent, vagy egy olyan embert akit csak futólag ismer. De ugyanúgy nem fogja a nyakába venni olyan ember problémáját, aki nem érdemli meg a segítséget. Érdekes módon én most össze tudnék számolni minimum 10 embert, akik szó nélkül segítenének nekem akár szóban, akár pénzel.
2017. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt veszem észre, hogy sok segítő szervezet van, akik valóban próbálnak segíteni az embereknek, ha pl.: nincs mit ennie, hol aludnia, dolgoznia. Ezen kívül van pár igazán jó szándékú ember, vállalkozó, aki pl.: a megmaradt ételt beadja ezen szervezeteknek. Tehát a segítség meg van, azonban a segítségkérőknek is tenniük kellene (akaratra gondolok).

Nem mondanak le az emberek egymásról, azonban egy idő után valóban szinte senki sem tud segíteni az olyannak, aki szinte mindenre azt mondja, hogy "nem", "nem jó", "nem akarom"... Tehát kettős ez a dolog.

2017. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!