Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan sértődékeny sok...

Miért olyan sértődékeny sok transznemű?

Figyelt kérdés
2018. jún. 5. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Lehet te adsz okot és jogosan sértődnek meg.

Igazából nem is értem, hogy tudsz sok transzneműt megsérteni, én még életemben nem láttam egyet sem.

2018. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi az a transznemű? Hogy pl férfinek születik de átműtteti magát nővé?
2018. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt saját maguk által is frusztrációnak vannak kitéve a nemi identitásuk elfogadása / kezelése / "megvalósítása" által, valamint a társadalom is elég erős nyomást gyakorol rájuk azzal, hogy bírálás alá vonja őket nagyon sok esetben. Ebből adódóan eleve sértődékenyebbek lehetnek az "átlagnál", hiszen az előbb megnevezett problémák még pluszban nyomják a vállukat a "hétköznapiak" mellett...
2018. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

#2-es: pont az. De manapság már át se kell műteni magát az embernek, ha egyszer kitalálja, hogy transznemű, akkor az.

Régen bezzeg még elég volt b*zinak lenni

2018. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
első: nem rajtam szoktak megsértődni. hanem úgy általánosságban ezt tapasztalom, látom (pl. netes fórumokon. vagy vannak ezek a listázott pontjaik, abból is árad a sértődöttség..stb)
2018. jún. 5. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Ez bármelyik kisebbségre igaz, nemcsak a transzneműekre. Több tíz, száz évekre el voltak nyomva, nem vettek tudomást a létezésükről, ki voltak használva... aztán amikor "trendi" lett őket ajnározni meg ciki velük úgy viselkedni, mint régebben, vérszemet kaptak és kb. ugyanazt végig akarják vinni a fehér, hetero stb. embereken, hogy kb. ugyanolyan piti dolgokért bűnhődjenek. Cultural appropriation témában érdemes amerikai fórumbeszélgetéseket nézni... kb. azért meg akarnak már lincselni vkit, mert fehérként raszta hajat visel vagy akárcsak sminktechnikai szempontból fekete nővé festenek egy fehéret (nem tipikus blackface), vagy éppen törzsi mintás ruhát vesznek fel.
2018. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 he84 ***** válasza:
80%
Ha sokan elítélik, lenézik őket, akkor nem csoda, hogy sértődékenyebbek és érzékenyebbek. Eléggé logikus, csak jobban bele kell gondolni, nem olyan nehéz. Én se vagyok többséghez tartozó, de nem vagyok transznemű. Én alapból is érzékeny, sértődékeny vagyok, de egyéb okokból is.
2018. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
76%
Transznemű vagyok és nem vagyok sértődékeny. Volt már olyan hogy az identitásommal viccelődtek, nem volt szép de nem sértődtem meg.
2018. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Mert mentálisan sérültek. Mit vársz tőlük?
2018. nov. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Mert bizonyos értelemben nagyon egyszerű és csábtó egy csoportidentitást a magunkévá tenni, és utána minden problémánkat arra visszavezetni, hogy "mert én transz/szittyamagyar/roma/nő/férfi vagyok, ezért elnyomnak/kihasználnak" stb.


Ami persze nem azt jelenti, hogy ne érne transzneműeket hátrányos megkülönböztetés, de a csoportitenditást vallók MINDEN magánéletbeli/munkahelyi kudarcuk mögött valami összeesküvést látnak, amelynek célja az ő csoportjuk megalázása vagy elpusztítása. Ez gyakran tudat alatt a tények szelektálásához vezet. Egy példa: teljesen természetes, ha a munkahelyünkön a harminc munkatársunk közül mondjuk öt szimpatikus, öt ellenszenves, a többi semleges számunkra. Lehet, hogy egy csoportidentitásban gondolkodó transznemű/szittyamagyarsumér/roma stb. esetében is ezek a számok jellemzőek (minimális szórással), de ők csak az öt ellenszenvest jegyzik meg "azért utál, mert én transz/roma/sumérpiréz vagyok" alapon.

2018. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!