Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az embereknek Magyarországon...

Az embereknek Magyarországon morálisan mért helyes egy 18 év alattival együtt lenni?

Figyelt kérdés

Akárhágyszor látok egy gyakoris kérdést, hogy "Elfogadható egy egy 14 évessel járok?" vagy ehez hasonlókat.


A többséget egyátalán nem háborítja fel és a való életben is sok embert ismerek, akik fiatal korunkban felnőtekkel jártak és sokuk megbánta, mert kihasználták őket tudtuk nélkül majd csak később jöttek rá.


Tudom, hogy a törvény 14 év fölött nem tíltja, de ez nem teszi morálisan helyessé. Az USAban ha 18 év alattival ki kezdesz mész a börtönben ennyi...


Itthon meg ismeretségben egy 22 éves egy 13 évessel járt és senkit sem érdekelt. Amikor hallod egy felnőttől, hogy "Mennek kell a barátnőm ballagására" és kiderül, hogy áltanános iskolás ballagásra gondol...


Lemerem fogadni, hogy ha valaki komolyan vette volna a helyzetet sem lett volna belőle letöltendő büntetés.


Egy volt általános iskolás osztálytársam miután gimnáziumba ment 14 évesen egy 30 éves férfival járt...


Azt meg értem ha egy 17-18 éves lány mondjuk egy 20 talán 25 évessel van együtt, de egy 16, 15, 14, 13 akár 12 éves.


Tudom ez nem pedofilia, hanem efebofília.


Ahogy körbe nézek az interneten vagy ismerősök között senkit sem érdekel és szerintem még senki sem ment börtönbe ilyenért.


A fentebb említett ballagásos példában már évek óta együtt volt a lánnyal a fiú, akkor azt azt jelenti, hogy 20 évesen szeredt össze egy 11-12 éves lányt... Bele sem merek gondolni.



2018. jún. 13. 13:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Egy lány-barátom 16 éves volt, párja 30 év alatt járt, és 14 évig együtt voltak. A lány már akkor felelősségteljes és önellátó életet élt. Nem lehet negatív jelzőkkel általánosítani, hogy ki miért és hogyan jön össze egy fiatallal.
2018. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Morális kérdés, a legtöbb esetben a 18 év alattiaknak nem fejlődött ki az érzelmi intelligenciájuk ugyanannyira, mint a 18 felettieknek. Persze mindig van aki az átlagnál fejlettebb vagy visszamaradottabb.

Ilyenkor mindig van rá esély, hogy az egyik fél kihasználja a másikat, ezért ajánlott lenne megmaradni a felnőttkorúaknál ha párkapcsolatról van szó.


Másik oldalról nézve a dolgot : 21 éves az öcsém és 16 éves a barátnője. Két éve jöttek össze amikor még csak 14 volt a csaj, és NAGYON gáz volt. Apu megverte az öcsémet, a lány szülei megfenyegették, most 2 év távlatából persze látjuk hogy egyszerűen szeretik egymást (és az öcsém érzelmi intelligenciája kb 16 éves szinten van, vagy kb 8 egy 8 évesén) és valamiért ez van, de szerintem nem egészséges.

2018. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy az egyik válaszoló is leírta:ami nincs törvényben az nem is olyan rossz,gondolják sokan. Amúgy a kommentelők nagyon általánosítva beszélnek, kb úgy képzelnek el minden tinit, mint aki kinéz úgy 22-nek, de azért nem teljesen így van. Pl előző osztályomban is volt aki még fiatalabbnak nézett ki, nem sminkelt, másodlagos nemi jellegek egyáltalán nem vagy alig látszottak és mégis nyomulnak rájuk sokan akár 30 felett is. Szerencsére ők nem dőltek be ennek. És igaz vannak ellenpéldák, de ennek a 98%-a a kihasználásra játszik. Az a sztereotípia pedig nagyon idegesítő, hogy minden tini lány előbb érik. Én személy szerint 19 vagyok, az emberek 16-nak néznek folyton, mellem és fenekem konkrétan nincs, szóval erről ennyit!
2020. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
41%
Egészséges felnőtt ember nem vágyik egy tinilány társaságára, ergo nem kerül velük olyan helyzetbe, hogy megismerkedjen velük, nem él ilyen lehetőségekkel, egy egészséges felnőtt ember vele kb. egyszinten lévő nővel kíván bárminemű kapcsolatot kialakítani, nincs olyan kicsi igénye párkapcsolat/szex terén, hogy egy 14 éves buta, naiv "hűdeérett" testű kislányt, akit már így is lebutított a média komolyan tudjon venni, ha csak ő maga sincs ilyen szinten, ami meg elég gáz.
2022. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
41%
#14-es vagyok. Azt azért hozzátenném, hogy vannak határesetek, amikor normális, hogy egy X éves egy X éves szintjén áll, pl. 17 egy 22 évessel, ezzel semmi gond nincs. De egy bizonyos kor felett már nem normális, ha egy X éves egy X éves szintjén áll. Ha egy teszem azt 40 éves ember élte a fiatalkorát, és itt nem arra gondolok, hogy bulizott, drogozott össze-vissza, stb. de igen is nem otthon ült a szobájában várva a csodát, akkor tapasztalt annyit az a 40 éves, hogy ne egy tizenéves érzelmi, mentális, lelki akármi szintjén álljon. Ha mégis ott tart, ott gond van, ezt lássuk már be. Egy teszem azt 25 meg egy teszem azt 14 éves kapcsolata is pont ugyanez, itt gond van a sráccal, meglehet figyelni, hogy az ilyen srácok nagytöbbségének soha nem volt barátnője meg semmi, lehet sajnálni meg minden, de akkor sem az a megoldás, hogy fiatal lányok után kezd el kajtatni. Szóval igen, ez bővel elítélendő kategória, nem érdekel más mit mond.
2022. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert a statisztikák és felmérések szerint sok felnőttben benne van a tinikkel való szexre a hajlam, a maradék meg nem üti bele az orrát más életébe.
2023. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!