Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régi haver megkeres sok év...

Régi haver megkeres sok év után csak kéregetni. Mit gondol az ilyen?

Figyelt kérdés

Egy régi "barátom" akivel már régóta nem találkoztam felhívott a héten hogy menjünk meg igyunk egy sört. Benne voltam, örültem is. Tegnap el is mentünk, majd kis dumálás után kibujt a szög a zsákból, hogy közel 6 évnyi kihagyás után miért is keresett meg hirtelen.

Mondja hogy terveztek egy nyaralást a párjával Balatonhoz, de valami betegsége miatt a párjának és a gyermek miatt nagyon kellemetlen lenne nekik az út. Szóval el szeretné kérni kölcsönbe az autómat. Mikor rákérdeztem miért nem bérel, azt mondta nem akar annyi pénzt kifizetni, meg szerinte a bérköltség túl van árazva ahoz képest mit kap. Ennek ellenére azt ígérte hogy természetesen megtankolva hozza vissza és vigyáz rá, de akkor is durván ledöbbentem. Ott helyben hülye is voltam mert nem vágtam rá nem-et, és azóta löki a dumáját nekem facebookon. Főleg mert valahogy fülébe jutott hogy egy nagyon jó közös ismerősünknek kölcsön adtam tavaly külföldre is. (A különbség hogy azt a srácot 15 éve ismerem, napi szinten beszélünk, tudom hogy jól vezet és vigyáz más holmijára. Emellett rengeteg nehéz helyzetünk volt együtt, sose hagyott cserben.) Nem is értem miért gondolja hogy csak mert valakinek odaadom, jótékonysági szervezet leszek hirtelen. Nekem ebből kb csak károm lehet. Emellett régen se voltunk puszi pajtások, de 6 évig szrt a fejemre (mondjuk én se kerestem őt). Mit gondol az ilyen ember? Most meg én leszek a szemét ha nemet mondok?

Ellopni tuti nem lopná el. De ha nem is okoz balesetet vele, akkor is simán lelakhatják. Vagy csak simán szerez egy csomó büntetést, majd az rajtam csattan.


2018. jún. 15. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán nem adnám oda, legfeljebb újabb hat évig nem hallasz felőle.
2018. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam alapszabály: kocsit, nőt, nem kérünk és nem adunk kölcsön. Na és ha megsértődik? Nem látod megint hat évig. Probléma kilőve.
2018. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne szüksége a segítségedre, akkor fel se keres... Érdek az ilyen. Meg mondanám, hogy bocsi de most szükséged van neked az autóra, mert te is mész nyaralni vagy valami. Sőt, magyarázkodnod is felesleges. Nem és kész. Ha most segítesz neki, akkor rád fog támaszkodni.
2018. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyakran használt mondatom: inkább ő legyen mérges,sértődött, mint én!
2018. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy adnám oda!

viszont ajánlok egy kiváló módszert: hívd fel, és szomorú hangon makogd el neki, hogy tartozol pár százezer forinttal valakinek, és már felkerestek, hogy ha nem fizetsz, akkor kinyírnak. Adjon már kölcsön, neki most úgyis van, hiszen nyaralni is mennek. Garantáltan nem fog tovább zaklatni :) Amúgy eszem megáll, hogy milyen pofátlan kérincsélők vannak...

2018. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet megtanultam az életben: nem kell tisteletköröket futni olyan emberek előtt, akik csak kihsználnak meg lehúznak. Egy ilyen érdekbarát rosszabb, mint egy ellenség. Határozottan mondjál nemet, ha nem akarod odaadni a kocsidat, ne te érezd magad kellemetlenül. Ha az ember hagyja, hogy a fejére nőjenek, akkor már nincs mit tenni. Ha nem akarod "megsérteni", akkor tereld le valami jó dumával, amiről ő is tudja, hogy kamu, de legalább embeségesebben küldöd a p@ba.
2018. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Válaszra se méltasd!
2018. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na egy szemétláda lettem aki kiszúrt egy kisgyermekes családdal....

Nem is tudom mit vártam. Nem is merek belegondolni milyen hiszti lett volna hogyha baja esik a kocsinak és bunkó módon elkérem a javíttatási költséget....

2018. jún. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!