Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőként mi a véleményed az...

Nőként mi a véleményed az egyenjogúsági törekvések hasznosságáról? Mik a gondolat nagy sikerei és melléfogásai?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Nem csicskáztat egy ffi sem olyan alapon hogy csak ő keres ami ma is jellemző amikor otthon van egy no a gyerekkel


Ahogy észrevettem, sokmindent megenged magának egy ffi ha a nőnek pl nincs hova mennie, nincs tisztelet.

2018. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ami hátránya hogy igy többminden szakad egy nő nyakába a munka, gyerek haztartas, a ffi meg egy szalmaszalat sem tesz keresztbe ha ő a fő kereső.inkabb eljár edzeni es batman lesz, mert szerinte neki ez jár.:D közben nagy nullák nem tudnak semmit
2018. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok mindennel képben, de szerintem valahol elcsúszott a dolog, mert nagyon sokan félreértik a legtöbb törekvést. Szerintem az a gond, hogy sokan nem tudják, hogy az egyenjogúság nem az, hogy teljesen ugyanaz jár mindenkinek, hanem az, hogy a LEHETŐSÉG mindenki számára adott. A másik probléma, hogy a feminizmus ma már szitokszó, és sokan azt gondolják, hogy a feministák felsőbbrendűek akarnak lenni a férfiakhoz képest.


A nagy sikerek kézzel foghatóak. Néhány példa: dolgozhatunk, tanulhatunk, szavazhatunk, nem kell eltűrnünk a bántalmazást pl. egy házasságban, és élvezhetjük a szexet.

2018. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányok:

1. Sokan túltolják a dolgot. Nők képesek más nőket kioktatni, lesajnálni ahelyett, hogy egymást segítenék abban, hogy mindenkinek élhető megoldást nyújtsanak. Pl amikor egy nő saját elhatározásból, önszántából hagyja ott a munkahelyét és lesz családanya vagy háztartásbeli, akkor ahelyett, hogy elfogadnák, támogatnák a dolgot, többnyire csak leugatják, amiért kiszolgáltatja magát egy férfinak, becsicskult a férfiaknak stb. Ugyanígy ha mondjuk egy muszlim nő önszántából visel hidzsábot, akkor minden áron rá akarják beszélni, hogy ne hordja ahelyett, hogy elfogadnák a döntését.


2. Férfigyűlölet "feminizmus" címszó alatt. Amit egy nő mond, az megkérdőjelezhetetlen, megsérted azzal, ha egyáltalán szeretnél megbizonyosodni róla, hogy tényleg az és úgy történt, ahogy ő elmesélte. Viszont ugyanez nem vonatkozik a férfiakra, nekik vitatható az igazságuk. Pedig az egész törekvésnek az lenne a célja, hogy mindkét nemnek ugyanolyan jogai és lehetőségei legyenek, amibe szerintem beletartozik az is, hogy ugyanazok az írott és íratlan szabályok vonatkoznak rájuk.


3. Sokan önsajnáltatásra használják ki azt, hogy az egyenjogúsági törekvések ilyen nagy médianyilvánosságot kapnak. A metoo kampánnyal hiteltelenné tették az egész mozgalmat. Persze volt, aki a valódi, komoly sérelmeit hozta nyilvánosságra, de mások erre a lóra felülve a pitiáner "traumáikkal" hakniztak. Értem, hogy figyelmet szerettek volna és egy kicsit ők is fürdőztek volna mások sajnálatában és lehet, hogy az ő életükben az volt a legnagyobb trauma, hogy egyszer egy férfi azt mondta nekik, hogy "jó a segged", de ezzel csak elhiteltelenítették azokat, akik tényleg traumatikus történeteket szerettek volna nyilvánosságra hozni (pl nemi erőszak).


4. Nem ott tolják a dolgot, ahol tényleg szükség lenne rá. A nyugati társadalmakban nők ezrei, milliói harcolnak a kényelmes otthonukból az "egyenjogúságért", amikor itt már semmilyen jogi különbség nincs a két nem között. Közben még mindig vannak helyek a világon, ahol csak amiatt nem vezethetsz autót, nem járhatsz iskolába és nincs beleszólásod abba, hogy kivel és mikor házasodsz össze, mert vaginával születtél.


Előnyök:

1. A nyugati társadalmakban tényleg egyenlő jogaik és lehetőségeik vannak a nőknek. Járhatunk iskolába, egyetemre, nem kötelező megházasodnunk vagy gyereket szülnünk, dolgozhatunk hagyományosan "férfi" szakmákban is.


2. Lehetőséget kaptak a férfiak is arra, hogy több időt töltsenek a családjukkal. Ha mindkét szülő dolgozik, akkor nem az apának kell látástól vakulásig gürizni, hogy ellássa a családot és ő is aktív résztvevő lehet a gyerekei életében.


3. A nők nem érzik akkora szégyennek, tabunak, hogy segítséget kérjenek, ha a családban valaki bántalmazza őket akár szexuálisan, akár fizikailag vagy lelkileg. Tudatosult bennük, hogy ők is teljes értékű emberek, nem kell többet elviselniük, mint egy férfinak.

2018. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

A feminácikat mind ki kéne írtanai.

Ne verhessen már agyon egy redvás nő egy faszit,csak a neme miatt!!!

Ha nekem támadna egy csaj,a fogait kiverném!!

2018. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nincs hátránya.Én feminista vagyok,és úgy vélem szükség van még a nőkjogi mozgalmakra.
2020. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!