Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy egy pszichol...

Miért van az hogy egy pszichológusnak jobban megnyílunk?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudat miatt.

A tudat, hogy biztos lehetsz benne, hogy nem fecsegi ki senkinek, mint egy rossz barát/barátnő.

A tudat, hogy ő segíteni akar, hogy nem ítél el.

Egy barátban is meg tud bízni az ember, de nem feltétlen beszél meg vele mindent, mert ha valamit nagyon cikinek gondolunk, akkor kellemetlenül éreznénk magunkat a társaságában, hogy vajon mit gondol?!

De egy pszichológussal nem megy el az ember szórakozni stb.

:)

2018. jún. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tekintenék rá, mint egy orvosra. A lelkem orvosára. Az orvos előtt természetes, hogy le kell vetkőznöm, csak úgy tud megvizsgálni és segíteni. A pszichológus előtt lelkileg kell levetkőznünk, hogy segíteni tudjon.
2018. jún. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a tudat miatt. Hiszen azert vagyok ott hogy “egy hozzaerto idegennek” elmondjam mk a bajom, es TUDOM hogy segiteni tud, hosz neki van ehhez a legnagyobb ralatasa, ezt tanulta.

Logika...

minden embert masra “hasznalunk”, mindet a mas fajta viszony miatt. Amit anyukaddal beszelsz meg azt nem biztos hogy a haverodnak is elmondod es forditva...

2018. jún. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért volt könnyebb megnyílni, mert tudtam, hogy bármit is mondok neki, nem fog elítélni/megítélni, csak segíteni és megérteni szeretne.
2018. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a többi embert nem érdekli az életed, a pszichológust meg igen, mert érdeke fűzi ehhez, meg ez a munkája.


Meg a pszichológus az az ember, aki már a legtöbb sz*rságot végig hallgatta, így nem tudsz neki újat mondani, semmin sem lepődik meg, na meg nem ítél el, mert arra törekszik, hogy a pszichológiai tudomány szintjén megértsen.

2018. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Mert olyan taktikákat alkalmaz, hogy látszatra mellette van, pont azért, hogy megnyílj. Utána meg megy a foskeverés részéről...
2018. júl. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tobb oka van, ok iranyitjak az egesz beszelgetest. Okosan teszik fel a kerdeseiket. Pluszban tudni valo, hogy ot nem ismered, es egy ismeretlennek altalaban jobban meg mersz nyilni, nem adhat ki.
2019. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!