Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri pszichológusnak lenni?

Megéri pszichológusnak lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pszichológus akarok lenni, csak sokan mondják nekem, hogy túl sok pszichológius van mostanság, és nem érdemes, mert egy félév az egyetemen fél millió forint lenne, ha csak nem kapok ösztöndíjat, ami nem valószínű.

Ti mit tudtok nekem erre mondani?


2017. máj. 27. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Unokatesóm annak tanul, nem tudom, hogy segít-e, de leírom.

5 évig járt gimibe, most Budapestre jár egyetemre és 6 évig ott tanult, mivel ez az utolsó éve, de most még PLUSZ két évet kell tanulnia, csak nem Bp-n, hanem máshol. Rengeteget kell tanulnia, sok vizsgája is volt. Szabadideje nagyon kevés van, de tényleg nagyon. Most 24 éves.

Ösztöndíjat pedig kapott.

Szerintem meg pont, hogy alig van pszchiológus.

2017. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tekintek erre a szakmára, mint a biztosági őrre.


Aki nem ért semmihez na az megy ennek.

2017. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem igazán. Külföldön elfogadottabb a pszichológushoz járás és sokan járnak el már a legkisebb problémával is.
2017. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi éri meg?

Ha ezt szeretnéd csinálni és van rá lehetőséged (ki tudod fizetni a tandíjat) akkor megéri, de ha csak azért akarod mert meggazdagodhatnál belőle akkor nem.

2017. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz ösztöndíjat, akkor szerintem nem.
2017. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Az a helyzet, hogy nagyon szeretném azt csinálni, csak nem feltétlenül van annyi pénzünk, hogy kifizessük a tandíjat.

Akkor inkább keressek valami más munkát?

2017. máj. 28. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!