Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy pszichológusnak nem az...

Egy pszichológusnak nem az lenne a feladata, hogy diagnosztizálja milyen mentális bajom van?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal beszélgetünk egyet a gondjaimról, viszont egy szakszót nem hallottam még a szájából meg semmi mentális betegség nevét. Pedig én bővelkedhetek mentális betegségekben azt hiszem. Vagy azt nekem kéne neki felhoznom hogy szerintem nekem ez és az van?
2015. okt. 9. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, szerintem inkább a pszichiáter foglalkozik ilyen esetekkel.

ÉS szerintem ne hozd fel hogy ez és ez van, mert a legtöbb doki a falnak tud szaladni a sok önmagát diagnosztizáló pácienstől.

Beszélgessetek tovább, nem tudom hányszor voltál nála, de ha úgy érzed könnyebb egy-egy beszélgetés után, ne hagyd abba.

2015. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem egyértelmű, mit takar a "mentális betegség". Vannak pszichózisok és vannak neurózisok. Van, amit gyógyszerrel kell kezelni, van, amit nem. Az se biztos, hogy amit te mentális bajnak tartasz, az orvosilag betegségnek minősül. Szakszót amúgy még én se sokat hallottam, pedig nem egy pszichológusnál voltam már.



Amúgy, ha elmondja, hogy valaminek mi a neve, azzal se kerülsz közelebb a megoldáshoz. A lényeg a kezelés. De ha zavar, akkor említsd meg neki, amit te gondolsz, vagy válts.

2015. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos, ne várj tőle diagnózist.
2015. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy rendes pszichológus teszteket csináltat veled,és az alapján mondja el a véleményét,hogy szerinte neked van-e depressziód,vagy személyiségzavarod.Ha nem ad teszteket,az elég érdekes,kérdezz rá!
2015. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!