Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire befolyáso...

Szerintetek mennyire befolyásolja manapság az ember sorsát, karrierjét, hogy milyen osztályból származik a családja, szülei értelmiségiek e?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nagyon nem értelmiségiek, nincs diplomájuk és nem tudtak a szakmájukban sem elhelyezkedni... Nagyon alja munkát végeztek már amikor nem segélyből éltek.

Nekem sem lettek túl jók az ált.iskolai eredményeim, így nem túl jó gimibe kerültem, ott az oda járó emberek piszkálódása miatt nem lett túl jó az érettségim, hanem olyan közepes (350 pont körül).

Szerintem ez visszavezethető arra, ahogy a szüleim neveltek, mindenféle ítélkezés vagy felelősséghárítási szándék nélkül mondom.

Ahogyan az is, hogy nem tudtam nagyon eldönteni, hogy mit is szeretnék, ami a tovább tanuást illeti... Tény ebben az oktatási rendszer sem segített.

Aztán azon kaptam magam, hogy van egy olyan diplomám ami nem sok mindenre jó, s a vele végezhető munka már a szakmai gyakorlaton is kikészített. A fizetés sem lett volna vele túl fényes.

Elmentem hát targoncázni, s levelezőn kezdtem egy piacképesebb szakba, ami úgy néz ki, hogy jobban érdekel. Remélem, hogy ez így is marad...


Viszont, ha megnézem azokat az embereket akiknek a szülei értelmiségiek, akkor Ők sokkal célirányosabban haladtak a siker feé amit el tudtak érni, igen hamar.

A targoncás munkatársaim között vannak akik 30 éve ezt csinálják és az Ő szüleik sem voltak értelmiségiek.



2018. jún. 19. 08:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Azért sokat számít, hogy milyen az enyém. Engem nagyon visszafogtak általánosságban véve (azt támogatták, hogy tanuljak, de úgy az élet más dolgaiban valahogy nem állt mögöttem egy támogató család, sőt), és ennek nyilván van hátránya, mert lassabban haladok, mint akiket nem, de nem ragadtam le.
2018. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Látod hogy van hatása. Gondolj bele ha nem az lett volna hogy “nem támogatók”, hanem a legapróbb másként gondolásra csattan a pofon vagy neadjisten az ököl is. Azért vannak fokozatok, és ez határozza meg a “szabadsági fokot” amivel a gyerek élhet. Persze szép lassan lehet javulni, felszabadulni, de van olyan elcs.ett gyerekkor amit 10 év alatt ki lehet heverni és van olyan amihez 10 élet sem elég sajnos.
2018. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Én pont fordítva éltem meg ezt a helyzetet.

Anyám nemesi családból származik. Apám nagyapja aleman német volt, de vitézséget kapott, mert magyar oldalon harcolt. Többek között emiatt magyarosította a nevét. Apám egész élete során keményen dolgozott. Vállalkozása van, messze többet keres, mint a nagyátlag, így semmiben nem szenvedtem hiányt.

Mindig jól tanultam, soha nem voltak problémáim.

Aztán elkerültem gimnáziumba. Ott egy 8 gyerekes család lányával jártam egy osztályba. Akkor jöttem rá, hogy a tanárokat rohadtul nem érdekli az, hogy mit csinálnak a szüleid, milyen autóval jönnek érted, hanem inkább az, hogy mennyire tudnak bepalizni nekik.

Pl. egy keresztény iskolában szinte kutya kötelességüknek érzik, hogy felkarolják az összes sokgyerekes szerencsétlent...

Akik persze rettenetesen el vannak szállva magukkal. Az a lány majdnem minden osztálykirándulásra ingyen ment el, kaptak egy csomó segélyt, és mégis úgy menőzött, úgy érezte sokkal többnek magát másoknál.

Nem is beszélve arról, hogy bármilyen komolyan dolgoztam, bármilyen kitartó voltam a tanulmányaimban, engem mindig levegőnek nézték, miközben őt felmagasztalták.

Egy szakra jártunk. Ha a felsőbb évesek közé kellett még valaki, amikor azon a bizonyos tagozatos órán voltunk, akkor kivétel nêlkül mindig őt hívták... pedig semmivel nem volt tehetségesebb nálam.


Szóval, én ennek inkãbb a fordítottját éltem meg.

2018. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőgenerációs értelmiségi vagyok, két diplomával. A szüleim, nagyszüleim szakmunkások mind. Csak röviden, hogy milyen akadályokkal szembesültem gyerekkoromban:

1. Alig volt otthon pár darab könyv, az is valami romantikus regény volt és a Biblia. Nem tudtam utánanézni semminek otthon (akkor még nem volt internet az otthonokban), nem volt egy lexikonunk, pedig sok iskolai feladat arra épült, hogy "nézz utána".


2. A szüleim sem tudtak segíteni már az általános iskolás tananyagban sem. Sem matekban, sem nyelvekben, magántanárra ugye nem volt pénz.


3. A tanárok erősen diszkrimináltak, sokkal komolyabban vették azokat az osztálytársaimat, akiknek a szüleinek komolyabb állása volt, illetve jobb anyag helyzete.


4. A szüleim szemében sosem volt érték a tanulás, a mai napig azt mondják, hogy én nem is dolgozom (egy fejlesztői csapatot irányítok és az ügyfelekkel foglalkozom plusz értékesítés, tárgyalás), mert az irodai munka az nem munka. Én nem lehetek fáradt, mert én csak ülök ugye. Nem adtak pénzt az egyetemi éveim alatt, mert én választottam, oldjam meg, más is melózik egyetem mellett. Amikor leültem tanulni, akkor ordítottak, hogy lusta dög vagyok, miért nem megyek el dolgozni, ők ennyi idősen már dolgoztak stb. Sok konfliktus volt.

Nehéz volt kitörni, szerencsére jó szellemi adottságaim voltak, így magamtól is tudtam tanulni, meg megvolt bennem az igény a tanulásra. Szerintem ritka az ilyen, mert pl. ez a fajta szülői magatartás és gondolkodás mág a tehetséges gyerekekbe is olyan mélyen beleivódhat, hogy nem is gondolnak arra, hogy magasabb képesítést szerezzenek.

2018. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt sok helyen tapasztalom - vidéken főleg - hogy a tudás, a tanulás az ciki, lenéznivaló, és aki értelmiségi az csak “okoskodik” meg “tudálékoskodik” és csak a kétkezi munkás az értékes. Szerintem ennek félelem és irigység lehet a gyökere.

Szomorú mert szerintem mindkét tábor emberei ugyanolyan értékesek, és egymással, egymásért kellene lennünk, nem egymás ellen.

2018. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A szüleim mindketten főiskolai diplomával rendelkeznek, nekem van egy sima alapszakos ba diplomám, most úton egy mesterszakos, ezen kívül még útban egy másik mesterszakos diploma. Szerintem hozzáállás, gondolkodásmód kérdése az egész. Szülők közül egyik sem a szakmájában dolgozik, én meg alapvető diplomám szerinti szakmában nem tudnék elhelyezkedni. Várhatóan rám is ez vár, vagy dobbantás. Ami érdekel, amiben jó vagy azzal foglalkozz, mindegy, milyen papírod van.
2018. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!