Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Férfiak, gyerek, vagy autó?

Férfiak, gyerek, vagy autó?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben. Ha már 35 vagy, jó 5 éve spórolsz arra, hogy ha majd gyereked lesz, akkor a költségek, meg az asszony kieső keresete ne legyen gond. És akkor kiderül, hogy természetes úton nem tud teherbe esni a nő, a kezelések méregdrágák, pszichésen is kimerítőek, sok embernek ráment már a házassága arra, hogy rágörcsöltek a gyerektémára. Neked régi vágyad egy jó kis német autó, de természetesen valami praktikus egyterű szirszar van, mert majd a családnak az lesz jó.


És ekkor az asszony felajánlaná, hogy engedjétek el, ő nem akar kezeléseket, nem akar reménykedni, csalódni, sírni, éveket elcseszni az életéből, akart volna babát, de nem mindenáron. Szóval hagyjátok a fenébe az egész gyerektémát, fogd meg a spórolt pénzt, vegyétek meg azt az álomkocsit, és éljetek családként kettesben. Ekkor te azt mondanád, hogy:


2018. jún. 19. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

az autó csak egy autó, a gyerek egyedi és megismételhetetlen.


Gyerek.

2018. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Auto
2018. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 nemaRendőrség ***** válasza:
17%
Egyértelműen gyerek. Nem is értem a kérdést
2018. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
vegyünk olyan kocsit amivel lehet járkálni, nem kell a drága autó, a maradék pénzből meg utazgatunk
2018. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Akkor én azt mondanám, hogy:


Milyen mázlista vagyok, hogy nem egy elborult agyú ellőstehén van mellettem, hanem egy épeszű nő, aki belátja, hogy a természet bölcs, és ha nincs gyerek, akkor annak megvan az oka, semmiképp sem véletlen.


Egyébként is sokkal boldogabb életetek lesz lárva nélkül.

2018. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán értem. Ha már eldöntöttétek, hogy nem akarjátok ezt a procedúrát végigcsinálni (amit megértek), akkor nem mindegy, hogy mi lesz ezzel a pénzzel?

Azt már eldöntöttétek, hogy nem vágtok bele. Akkor mi a kérdés?

Azért én még tuti átbeszélnél az asszonnyal, hogy tényleg ezt akarja-e.

2018. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ja és egyetértek a négyessel, én is tuti utazgatnék. Legalább legyenek szép élményeink, emlékeink.

Nekem az autó inkább használati tárgy.

2018. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Egyik se. Vegyetek egy motort, és azzal kirándulgassatok!
2018. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát, nem vagyok szekértője a téma biológiai részének. Először biztos utánajárnák hogy mivel jár és mik a kockázatai. Mert ha széthormonozzák a páromat, és esetleg komolyabb betegség lehetősége is fenn áll. Vagy a gyermek nem biztos hogy egészségesen jön világra akkor elgondolkoznák azon hogy inkább ezt felejtsük el. De ehez részletesen bele kell magát ásni az embernek a gyakorlati részébe. Biztos vannak fórumok, tapasztalatok az interneten. Ha meg nem akkor az orvos bizonyára tájékoztat.

Ha ezen túl vagyunk akkor jönne a párom véleménye. Megtudni hogy neki ez mennyi fájdalommal és erőfeszítéssel jár. És ott azt neki kell eldöntenie hogy vállalja-e. Amennyiben veszélytelen, és vállalja úgy a gyermeket választanám.

Ha nem, akkor elgondolkoznák örökbefogadáson. Persze az nem 100% ugyan az, de azzal legalább egy gyereknek megváltoztathatjátok az egész életét a jobb irányba, és a tietek is biztos jobb lenne.


Az van hogy én is autó mániás vagyok. Nagyon meg tudom érteni ha valaki vágyik egy jó szép német márkás csodagépre (itt lóg mellettem a poszter ahogy írom a sorokat). De fiatalabb az ember már nem lesz. Ki tudja meddig dönthettek úgy hogy mégis jöjjön a gyerek. Az autó meg csak autó. 10 év múlva nem lesz olyan nagy szám. Gyerek nélkül meg 10 év alatt kinyírjátok egymást. (Most nagyon csúnyát fogok írni) Bármennyire jó a párkapcsolat, biztos tudjátok ti is hogy a legnagyobb szeretetben se könnyű egy másik embert elviselni hosszú távon. A szeretteinket se. A gyerek ezen tud segíteni.


De az a baj hogy itt mi kívülállóként jól bele tudunk okoskodni. Kívülállóként mindenki nagyon okos tud lenni. De a helyzet súlyát csak ti érzitek. Ti tudjátok mit akartok igazán. Sajnos csak ti tudtok jó döntést hozni.

2018. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Mi már ezt megbeszéltük. Sokáig próbálkoztunk, de végül összejött természetes úton a baba.

Ha nem lehetett volna, akkor letesszük mindketten a C+E jogsit, és elmegyünk kamionozni négykezesben, egy autón. Bejárjuk Európát, nem kell szállást és rezsit fizetni, mert ugye a kamionban élünk, és még fizetnek is érte. Bőven jut félre tenni, így hamar összejöhet egy olyan anyagi háttér, hogy "majd megmozdulok, ha akarok", és aztán jöhet valami fain verda, ha van stabil háttér.

2018. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!