Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon ma már mindenki...

Magyarországon ma már mindenkinek párja van, aki együtt jár valakivel?

Figyelt kérdés

Csodálkozva olvasom az olyan kérdéseket, amelyekben "a párom így, a párom úgy", de kiderül, hogy egy hete, egy-két hónapja járnak csak együtt, és néha még meg sem csókolták egymást.

Még tizenéves gyerekek is ezt írják, ha véletlenül rájuk néz egy fiú/lány.

Én még akkor is utálom ezt a szót, ha férjről/feleségről van szó, de mi ez a bugyuta divat, hogy mindenkinek párja van?

Azokban az országokban, ahol jártam, sehol nincs ez a kifejezés ennyire elkoptatva, még akkor sem, ha esetleg már együtt élnek.



2018. jún. 25. 13:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerelmespárom röviden.

Nem kell negyven évig együtt élni azért hogy szerelmes legyél és a párodnak nevezd.

Meg valljuk be kínos lenne párom helyett mindig szerelmespáromat írni.

2018. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
100%

Nem, van pasija, csaja stb. De ha nem tetszik akkor nem hívod így a kedvesedet, szerelmedet. A tizenévesek lehet ettől felnőttebbnek gondolják magukat... Én például azt nem szeretem,hogy a pasim.

Szerintem kicsit lenéző.

2018. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
34%
Párja a zokninak van.
2018. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem muszáj "szerelmespáromnak" hívni azt, akit szeretsz vagy akivel jársz, és a pasi/csaj is elkerülhető.

Ahogy a 3. hozzászóló írja, párja a zokninak, cipőnek, kesztyűnek van.

Egy kevés fantázia nem árt!

Régen az ország néhány régiójában, faluhelyen hívták páromnak egymást, de szigorúan csak akkor, ha már össze voltak házasodva.

Nincs ebben a szóban ma valami dicsekvésféle, hogy lám, nekem is van valakim?

2018. jún. 25. 14:16
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Magyarorszàgon soha semmi sem jó?
2018. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

#3: Sose hallottad még, hogy jegyespár, házaspár...?

Pedig nagyon régi, bevett szavaink.



Kérdező, nem tudom, ez téged mit zavar s azt sem értem, miért kellene ehhez rég együtt járni vagy házasságot kötni. Én mindig a páromnak nevezem a páromat, mert jobb szót nem tudok rá és nekem tetszik s akinek nem, az miért is érdekeljen engem? Őt sem érdekli az én efféle véleményem.

Megértem, hogy 2 nap után neked sok ez a szó, nekem is. De ha nekik így tetszik... Ovis koromban egy fiút kineveztem a vőlegényemnek, nagy hülyeség, főleg, hogy csak az intellektusa érdekelt és semmi fizikait nem akartam vele, de hát kicsi voltam. A tizenévesek sem érettek még, hadd játsszanak. Úgyse tudod meggátolni őket a szóhasználatukban.

2018. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Magyarorszagon semmi nem jo az embernek de tenyleg..ez mar rohejes.
2018. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

5, 7, egyébként már nekem is az agyamra meny ez a dolog, vagy a kérdésben szapulják a magyarokat, vagy valamelyik válaszoló szarozza folyamatosan az ország lakosságát valamilyen megfogalmazásban és tök mindegy hogy mi a kérdés úgyis oda lyukadunk ki hagy a magyarok bénák, szánalmasak, becstelenek, hülyék stb. idegesítő már.

No offense kérdező.

2018. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Nekem párom van, nem pasim vagy barátom vagy mit tudom én. Szerintem sokkal érettebb páromnak nevezni a párom mint valami másnak. Ha a férjem lesz, férjemnek fogom nevezni. Te minek nevezed a párod kedves kérdező? :) Mostmár kíváncsivá tettél. Szerinted mi a megfelelő jelző?
2018. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%

Ez a páromozás egy modoros valami. Magyarországon férjek és feleségek vannak. Ha régen beszéltek a házastársak, és tiszteletet akartak kifejezni, akkor az asszonynak "ura" volt, a férjnek "neje".

A "párom" megnevezést én még csak nőktől és feminin férfiaktól hallottam. Modorosnak tartom, de százszor inkább ez, mint a csajom, gádzsim, csávóm, fszim...

2018. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!