Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szép...

Miért van az, hogy a szép emberekről jobban elhiszik, hogy jók is egyben?

Figyelt kérdés

2018. jún. 26. 17:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mert a szep a joval parosul... szerintem is eloiteletbol fakad. Az eloiteletnek meg mindig van alapja.
2018. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem előítélet.

Akinek szép, szabályos, hibáktól mentes az arca, annak jó a genetikája, vagyis várhatóan a többi készsége, jellemvonása, stb-je is jó eséllyel is átlagon felüli lesz. Persze amióta az intelligencia és egyéb készségek többet nyomnak latba a túlélésnél, azóta ez már nem egy teljesen helyénvaló gondolatmenet, de azért az se véletlen, hogy a legjobb egyetemeken sok a szép és kevés a csúnya ember.

2018. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Metionin ***** válasza:
100%
Amit az előttem lévők is írtak, egyfajta berögződés. Viszont szerintem jócskán rátesz erre a gyerekkori kondicionálás, ahol minden mesében a gonosz szereplő ronda, a jók meg szépek. Ezt elég szarnak tartom mert így marha nehéz elmagyarázni egy gyereknek, hogy nem csak a csúnya emberek lehetnek gonoszok hanem azok is, akik ránézésre szépek és kedvesnek látszanak.
2018. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tudatalattink csinálja.


Első benyomás c könyvet ajánlom ehhez, enkóóron fent van.


Eszerint a tudatalattinknak egy egyszerűsítő feladata van itt.

Agyunk feldolgozza a beérkező infókat, kinézetét, alakját, öltözködését, mit kommunikál ezzel, testbeszéd, hangja stbstb.. minden. Na és ezek az infók bekerülnek a tudatalattiba, itt pedig összehasonlít!

Az összehasonlítás alapja a genetikai dolgok (mosoly pl szimpatikus), korábbi tapasztalatok, tanult minták, hasonlóség egy ismerőshöz stbstb.

Namost tehát itt egy szép emberről van szó, ezért az első benyomás során egy mosolygós szép emberhez hasonlítja a tudatalattink az új lányt. Annyi infót juttat el az agyhoz, hogy ő szimpatikus, és meg kéne ismerni. Mindezt még fokozza azzal is, hogy a teljesen megbízhatatlan töredékinfókat kiegészíti az összehasonlítás alapjául szolgáló csoport-fakk-doboz többi tulajdonságaival is, tehát mivel pozitív dolgokat tudtál meg róla, ezért mindenféle további pozitív tulajdonsággal kezded őt felruházni, teljesen alaptalanul. Tehát a tudatalattid a töredékinfókból egy teljes személyiség képét adja ki neket, és az egyszerűsítés végeredményeként csak annyit mond a tudatos részednek, hogy szimpatikus (rossz esetben pedig hogy visszataszító)


Tehát sajnos ez fordítva is igaz. Ha valakiben rossz első benyomást keltesz, akkor mindenféle alaptalan előítete lesz veled szemben, amiket csak nagyon nehezen tudsz felülírni a valósággal.


Szóval nagyon oda kell figyelnünk az első benyomásnál, mert nagyon sok dolog ott dől el. Minden egyes találkozásnál egyre jobban rögzül bennünk az új ismerősről kialakult kép. És az agynak teljesen mindegy, hogy az valós tulajdonság, vagy csak töredékinfókból kiegészített kamu. Tehát ha elrontottuk az elsőt, akkor még van lehetőség kijavítani, de teperni kell, mindezt úgy, hogy önmagadat adod, pozitívan, azért, hogy az új ismerősunkben még nem rögzült, de már ott lebegő negatív képet felülírjuk a pozitív (jó esetben) valósággal.

.

2018. jún. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!