Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan baromi egyedul erzem...

Olyan baromi egyedul erzem magam. Es csunyanak?

Figyelt kérdés

Annyira rondanak erzem magam.

Elhagytam magam totalisan.

Az a szomoru,hogy az elmult 1-1,5 evben valami megvaltozott bennem

Úgy érzem mintha belennék zárva az agyamba,és mintha eltűnt volna a személyiségem és mintha csak egy motor hajtana egész nap tudat nélkül.

Nagyon rossz a memóriám és nagyon nehezen hozok meg döntéseket.

Olyan mintha egy ablakon keresztül figyelném az életem.

Nem tudok a jövőbe tekinteni,vagy ha megteszem akkor is csak az álmodozás megy. Nem tudok reálisan gondolkodni.

Jártam egyetemre 2016-17-ben de akkor kezdődött ez a rossz közérzet és ugyanígy éreztem magam mint ahogy most.

Mintha nem haladna az életem csak süllyednék egyre lejjebb.

Pedig amugy valószinűleg nem így van csak a betegségem miatt így érzékelem a világom.

Depressziót állapított meg az orvosom még fél éve. Írt fel gyógyszert de nem váltottam ki.

Úgy gondolom,hogy 22 évesen nem szabad ilyen gyógyszert szedni mert vagy rászokok,vagy tönkrecsesz mégjobban.

Szerintem ezeket a mentális dolgokat saját magunknak kell megoldania,hiszen ha az agyam “hozta létre” ugymond,akkor meg is tudja szűntetni.

Ezért most adok magamnak fél évet,hogy rendbetegyem magam és ha utána sem változik akkor beveszem az antidepresszánst.

Ja igen... azt elfelejtettem mondani,hogy 45 kilót híztam 5 év alatt.

2013 elején még 52 kiló voltam,majd szépen lassan elkezdtem hízni.

2014ben már 60, 2015-68 kg, 2016-17 - 75-80kg majd most egy év alatt rámjött 17 kiló még.

97 kiló vagyok a 165 centimhez.

Egy irodában fogok dolgozni jövő héttől emiatt pedig egy orvosi vizsgálaton kellett részt vennem csütörtökön.

Ott kikérdezett a doktornő én pedig elmondtam ezt a hízásos történetet.

Ő teljesen ledöbbent és azt mondta hogy azonnal menjek el endokrinológushoz,háziorvoshoz rutin vérvétel miatt és nőgyógyászhoz hormonpanelt csinaltatni.

A vérnyomásomat is megmérte ami 142 volt és 90 a pulzus.

Azt mondta ez nagyon sok.

A pszichiáterem is mondta még,hogy ne kezdjem el addig szedni a gyógyszert amíg a hormonokat meg nem nézetem mert lehetséges hogy a hormonprobléma okozza ezt az egészet.

Ti mit tennétek a helyemben?

Ez a fél év “türelmi idő” magammal szemben okos döntés szerintetek?

Teljesen a padlón vagyok. Úgy érzem minden rossz az életben és a hízás+depresszió táplálja egymást és ettől belenyomorodok.

Még szomorúbb leszek és eszem..

Szerintetek?

22/L


2018. júl. 8. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is befejezném a zabálást. Aztán a fél év csodavárás helyett elkezdenék sportolni, de elég masszívan. Az orvosi vizsgálatokat megcsináltatnám, de ez valószínű, hogy depresszió. A gyógyszerek szedése helyett is sportolnék. Közben csinálnék egy tervet, amit le is írnék, és minden nap elolvasnék. Ezek segítenek. Onnan tudom, hogy pont ezt csinálom. És nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani. Cukor, édesség, üres kalóriák, gyorskaják, nasi, fagyi, nápolyi felejtős, helyette víz, zöldség, és még több sport. Hajrá!
2018. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
mi a kérdés ?
2018. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit évek óta nem tudsz megoldani, fél év alatt akarod rendbe hozni?

Nem fog menni, garantált a bukás.

2018. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az marha jó.

Akkor hagyjam az egészet szerinted?

2018. júl. 8. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel egy dietetikus szakembert, aki személyre szabott étrenddel illetve edzéstervvel is tud segíteni, hogy elindulj a helyes úton. Az egyéb tünetek alapján magnéziumhiányod is lehet, javaslom, hogy naponta 1 magnézum pezsgőtablettát iktass be.
2018. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát itt millió dolgot tudnék írni, de nem írok ide egy könyvet...


pajzsmirigyet is meg lehetne nézni

2018. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat babam nalunk noknel 5-10 plusz kilo is sima depit okoz, tehat ezen nem csodalkozom. Nem kell ide antidepresszans! Az viszont igen hogy csinaltass egy teljes kivizsgalast es a neked es kedvednek megfelelo sportot kezd el uzni (ilyen nekem a joga pl). Full egeszseges eletmod etkezes ha kell az elejen meg napi szinten lebontva mikor mit.

A kivizsgalast erdemes megcsinaltatnod a jelentos sulynovekedes miatt es hogy megnyugtasd magad van e baj, vagy ha van celoranyosan lehet arra megfelelo eletmodot kialakitani.

Hagyd az antidepresszansokat meg ezeket a hulyesegeket, rendbe jon a lelked ha a tested is valtozik. Vagy forditva. A lenyeg hogy csak okosan ;)!

2018. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen demotíváló emberek vannak itt, akik máris arra ösztönöznek, hogy meg se próbáld, mert nem fog menni...

Igenis próbáld meg, az edzés amúgy lelkileg is jót tesz meg kikapcsol és nem muszáj edzőterembe se menned, hanem otthon is elkezdheted pl. interneten van csomó jó videó, és majd ha már úgy érzed belejöttél kicsit, akkor mehetsz akár terembe is.

+ mozdulj ki ide-oda, mert az a baj, hogy túl sok időt töltesz egyedül és sokat töprengsz ilyen dolgokon, de ha lefoglalod magad, nem lesz időd szomorkodni ennyit.

2018. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!