Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen kegyetlen az élet?

Miért ilyen kegyetlen az élet?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy szar egyeseknek, mint nekem, de még öngyilkos sem tudom lenni a családom miatt... Mert nem tudnák feldolgozni, de én most ezért szenvedjek még kitudja mennyit? Már nem tart itt semmi. Látom a jövőképemet, kb. egy alkoholista hajléktalan leszek pár év múlva, van értelme ennek? Szenvedjek 40-50 évet, hogy ők ne? Ők azt szeretném, ha boldogok lennének, de úgy se értenék meg, ha öngyilkos lennék, magukat hibáztatnák...

2018. júl. 9. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

"Sivárság, szenvedés, pusztul-rohad minden.

De legalább jól beillek a tájba."



Akela együttes

2018. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A szenvedéseinket sajnos magunk gyártjuk le. De jó hír, hogy ahogy minden múlandó, így a szenvedés is.

Rajtunk áll.


Kérdezd meg magadtól: "MI EZ?" mi ez, ami a szememmel lát, a fülemmel hall, érzékszerveimmel érez. Mi ez?


Ha nem gondolsz jóra és rosszra, mi is a te igazi arcod?

2018. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem biztos, hogy kegyetlen, lehet, hogy csak te látod úgy. Szerintem felfogás kérdése ez, láthatod, másként is, rajtad áll.
2018. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Dehogy leszel hajléktalan, miért vagy ilyen negatív?
2018. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Igen, az élet tud kegyetlen lenni, de te döntöd el, hogy emellett folyton szenvedsz, vagy megpróbálod élvezni a jót. Gondolom még fiatal vagy, nem tudom mi a problémád, de privátban írhatsz ha gondolod,van, hogy sokat segít, ha valakinek elmondjuk a problémáinkat. Mindenképpen azt tanácsolnám, hogy belül tegyél rendet, és gondolj arra, hogy ha majd független leszel pár év múlva, a magad ura, mennyivel jobb lesz.
2018. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Dehogy leszel hajléktalan, miért vagy ilyen negatív?"


Nincs szakmám, szociofóbiám is van, nem értek semmihez, nincs kézügyességem, nincs eszem, magyarán nem tudok dolgozni, magyarán hajléktalan leszek, őszintén még mosogatni sem tudnék szerintem.


"Ha nem gondolsz jóra és rosszra, mi is a te igazi arcod?"


Nem tudom, mert személyiségzavarom van.


"Nem biztos, hogy kegyetlen, lehet, hogy csak te látod úgy. Szerintem felfogás kérdése ez, láthatod, másként is, rajtad áll."


Azzal se kegyetlen aki 20 évesen autóbalesetben meghal, vagy 16 évesen leukémiában?

2018. júl. 9. 22:40
 7/10 A kérdező kommentje:

"Mindenképpen azt tanácsolnám, hogy belül tegyél rendet, és gondolj arra, hogy ha majd független leszel pár év múlva, a magad ura, mennyivel jobb lesz."


Nem tudom, hogy képes leszek-e valaha is függetlenedni, nem hiszem, hogy megállok a lábamon egyedül, talán ha nyernék egy kis pénzt.

2018. júl. 9. 22:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt a megoldást választom szerintem, hogy leépítem a családomat, úgy mint a haverokat is, csak ő bennük mindig ott lesz a felelősségérzet irántam, az a gond. Ez tényleg csapda.
2018. júl. 9. 22:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet könnyű a családodnak téged elviselni, már ne is haragudj!
2018. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A te fejedben vannak nagy gondok. Nulla önbecsüléssel és életcéllal valóban nem lehet könnyű élni az életedet.

Ezt kellene elkezdened építeni, nem telesírni a kispárnádat, hogy még öngyilkosságra sem vagy képes.

DE! KÉPES VAGY! BÁRMIRE! Csak akarni kell. Tudnál tenni magadért, ha akarnál!

2018. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!