Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most mi a teendő?

Most mi a teendő?

Figyelt kérdés

Bevásárolni voltam, vettem többek közt narancslevet is. Nagyon siettem, így nem néztem meg utána a számlát, csak a kijelzőn az árakat. A számlát csak most pár óra elteltével ellenőriztem, mikor végre hazaértem. A számláról hiányzik a narancslé, pedig én kitettem a pultra. Az eladónőnek rágurult a kódleolvasóra az üveg és azt mondta, hogy már le van olvasva a kód.

Visszamenjek-e kifizetni a 300 Ft-ot, ha az elmúlt hetekben többször is ebben az üzletben az árut normális áron számolták fel az akciós és feltüntetett ár helyett, így engem több száz Ft-tal megkurtítottak? (Már reklamáltam nekik emiatt).


2018. júl. 16. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én visszamennék a helyedben a blokkal és kifizetném, függetlenül attól, hogy veled mit csináltak.Ne azzal foglalkozz, hogy veled mit tettek, hanem te tegyél meg mindent, amit a becsületed diktál.
2018. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék vissza, nagyon sokszor átvertek már, a legdurvábban karácsonykor egy üveg whiskyt duplán számolva, ennyi oda-vissza belefér.
2018. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszamész, a pénztárost ki is rúghatják emiatt! De minimum, hogy valamilyen retorzióban lesz része.
2018. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menne a fene... egyrészt mert otthon már annyiszor bxtak át "véletlenül", hogy ezek után megérdemlem azt a 300 Ft-ot, másrészt a pénztáros bizony megüti a bokáját.
2018. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy rúgják ki a pénztárost, nálam is volt ilyen nem egyszer. Megköszönik, és nem felejtenek el. Legközelebb pedig mikor mész, akkor rád mosolyognak, mert felismernek:)

Már megérte, szerintem. Aztán mindenki azt csinál amit akar.

2018. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A másik az, hogy az eladóval mi lesz, mert ő tényleg kedves és már nem egyszer hallottam, hogy kirúgtak dolgozókat ebből az üzletből apró hibák miatt. Nagyon nem szeretném, ha elveszítené miattam az állását.

2018. júl. 16. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Vissza ne menj :D nehogymár 300 ft miatt lelkiismeretfurdalásod legyen, én biztos nem járkálnék emiatt
2018. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pénztárvezető vagyok egy multinál.

Igen is súlyos vétség az ilyen, és ha nem is az első, akkor azonnali hatályú felmondás. Ha az első eset, akkor is legalább egy félévig minden mozdulata figyelve lesz, hogy megy át az árú nála a szkenneren. Azonkívül állandó próbavásárlásnak lesz kitéve.

Hogy honnan tudom meg? Vajon, hogy tudja beszkennelni megint azt a terméket? Hogyan teszi el a 300ft-ot? Akkor többlet jön ki neki.

Ha hozat egy ugyanolyat, behúzza, de nem adja oda, csak elveszi az árát, megint fiktív tranzakció. A monitoring mindent lát.

A döntés a tiéd.

2018. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Ez komoly? Minden multinal ez van? Mert nekem ket csaladtagom, ket különböző multinal dolgozik, mindketten penztarosok és régóta, de elmondásuk szerint, mindennaposak a párszáz forintos eltérések a műszakvégi "leszámoláskor".
2018. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!