Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon mekkora az általános jólét?

Figyelt kérdés

Most felejtsük el azt a panaszkodást amit fórumokon lehet olvasni, meg a szomszéd Piri sopánkodását. A magyar mindig is egy panaszkodó nép volt.

Még a himnuszunk is tele van panaszkodással.

Mindenhol azt olvasni, hogy Magyarországon milyen nehéz az élet, kevés a fizetés, magasak az árak, lehetetlen megélni. És mindenről az a galád fidesz tehet.


Tévhit 1: "Az embereknek nem telik szórakozásra"

Ahhoz képest minden fesztivál tele van


Tévhit 2: "az emberek güriznek mint állat, pihenésre meg nem telik nekik"

Ehhez képest minden hosszúhétvégén az összes wellnesshotel teltházon van.


Tévhit 3 "az embereknek nem telik nyaralásra"

Ahhoz képest mint ahogy a mémben volt, nyaranta nem látni mást a facebookon csak tengerpartot meg koktélokat.


Tévhit 4 "az embereknek elveszik az otthonaikat"

Ahhoz képest olyan szinten pörög az ingatlanpiac, hogy szinte duplájára emelkedtek az ingatlanárak, annyian jutnak saját házhoz/lakáshoz a kormány intézkedéseinek köszönhetően.


tévhit 5 "az emberek éheznek"

Ahhoz képest az összes hipermarket parkolója tele van.


Csak így magamból kiindulva egyszerű melós vagyok, átlag havi 250-et keresek, ami nem sok, de nem is kevés. A nejem átlag havi 160-at.

Egy 3 tagú családnak havi 400 fölötti átlagjövedelem, amiből havi 70 a hitel. Szerintem ennyiből bárkinek meg lehetne élni, csak az a baj az emberek többsége lusta dolgozni. Szerintem ilyen fokú jólét, a Kádár rendszer óta nem volt Magyarországon.



2018. júl. 19. 12:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A mélyszegénység a társadalom lusta, munkakerülő rétegére igaz. Ilyenek azaz szegény réteg a jóléti társadalmakba is vannak.
2018. júl. 19. 13:34
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenek azaz szegény réteg a jóléti társadalmakba is vannak." - igen, csak nem mindegy, hogy a 9,4 milliós országból 1 millión mélyszegények, meg konkrét térségek vannak ilyen állapotban, vagy a népesség igen kicsi százaléka és így.


Egyébként annak is nézz utána, hogy borsodi lakosként milyen karrierlehetőségeid vannak, hol tudsz elhelyezkdeni, milyen oktatásban részesülhetsz stb. Abban igazad van, hogy a lustaság is benne van a dologban, de az nem igaz, hogy a lustaság a jelen helyzetük konkrét és egyetlen oka. Ott lehetőséged sincs.

Még egy dolog: a szegény réteg növekszik az országban, de most jött ki a legfrissebb KSH statisztika, miért nem olvasol utána?

2018. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A külföldiektől pörgött fel így az ingatlan piac? Ezt komolyan is gondolod? És eddig hol voltak azok a külföldiek?
2018. júl. 19. 13:40
 14/21 A kérdező kommentje:

Fejtsd már ki bővebben a szlovákok miben élnek jobban nálunk? Szerintem semmivel, jártam Szlovákiában, tudom milyen az életszínvonaluk. Pl. Pozsonyban a VW-be egy gépkezelő havi netto 650eur keres.


Nyugathoz meg nem kellene hasonlítani magunkat, mégiscsak keleti ország vagyunk. Szerintem nem élünk rosszabbul mint a szlovákok, csehek, lengyelek, de jobban élünk mint a románok, bolgárok.


Sokan azt hiszik, hogy itt egyik napról a másikra, nyugati fizetések lesznek. De belegondolt-e vajon sok ember abba, hogy azt hogyan fizetnék ki a cégek és hányan mennének csődbe ha így lenne, hány munkahely szűnne meg emiatt.

2018. júl. 19. 14:14
 15/21 anonim ***** válasza:

Az a jó szakember-keresős duma...

1. Amikor az ember elkezdi kiválasztani, milyen irányban fog továbbmenni suli után, akkor még egy csomó esetben nem lehet megmondani, mi lesz a hiányszakma.

2. Sok esetben azért van hiány, mert szart-húgyt akarnak fizetni a jó szakembernek, akiket meg tárt karokkal várnak külföldön 3x-4x annyi fizetésért


Sok munkanélkülinek érzéke sincs ahhoz a szakmához, vagy ha mos elkezdi, tudja a fene, hogy mire végez a tanulással, még keresnek-e oda embert. De egy kb. burokban felnőtt ember ezt nem képes felfogni.

2018. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Fejtsd már ki bővebben a szlovákok miben élnek jobban nálunk?" 1. A GDP-jük jelentősen magasabb, 2. az átlagfizetés szintén jelentősen magasabb, 3. Szlovákia demokratikusabb ország, 3. évek óta eurót használnak, 4. nálunk 27%, náluk 20%-os az ÁFA, 5. az államadósságuk sokkal kevesebb.


"jobban élünk mint a románok, bolgárok" - persze, nyugtasd csak magad ezzel, a legputribb országokhoz hasonlítod most Magyarországot, de persze a nyugattal még véletlenül se hasonlítsuk össze, mert még a végén rájössz, mennyire egy kalap kaka, ugye? Egyébként Romániában is növekedik a gazdaság, és ha így folytatják, hamarosan ők is leelőznek minket. De nem baj, mert te akkor is megmondod majd, hogy jobbak vagyunk, mint Bulgária, tehát jók vagyunk és minden f**za. :D

2018. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tévhit 1: "Az embereknek nem telik szórakozásra"

Ahhoz képest minden fesztivál tele van

-külföldiekkel. és olyanokkal, akik hónapokon keresztül kuporgattak, vagy apuci pici gyerekei


Tévhit 2: "az emberek güriznek mint állat, pihenésre meg nem telik nekik"

Ehhez képest minden hosszúhétvégén az összes wellnesshotel teltházon van.


-azért van tele, mert az állam nagyon kedvező feltételeket adott olyan kafetériaelemre (adómentes), amit wellnesshotelban érdemes elkölteni (széchenyi kártya asszem). Ezzel a lépéssel jól kicsesztek azokkal, akiknek valóban van pénzük kikapcsolódni, megduplázódtak az árak néhány év alatt.


Tévhit 3 "az embereknek nem telik nyaralásra"

Ahhoz képest mint ahogy a mémben volt, nyaranta nem látni mást a facebookon csak tengerpartot meg koktélokat.

-Széchenyiből mennek még mindig


Tévhit 4 "az embereknek elveszik az otthonaikat"

Ahhoz képest olyan szinten pörög az ingatlanpiac, hogy szinte duplájára emelkedtek az ingatlanárak, annyian jutnak saját házhoz/lakáshoz a kormány intézkedéseinek köszönhetően.

-Hitelből bármit meg tudnak venni. Ügyesek ezek a magyarok 😂 néhány év, és egy jelentős részét viszik is a bankok, vagy újabb magyarok tízezreit kényszerítik külföldre. Zseniális, tényleg... 😑


tévhit 5 "az emberek éheznek"

Ahhoz képest az összes hipermarket parkolója tele van.

-Kéregetőkkel, hajléktalanokkal is tele vannak, nem csak vásárlókkal. Másrészt általában falvakban jellemző az ilyen csóróság, ott ahol csak a közmunka van, ott ahol a szülők inkább elisszák a pénzt, minthogy a gyerekükre költsék (tudjuk melyik népcsort ez... 😉 ).

2018. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Munkaerőhiány van, de fizetés nincs. A minőségi szakember már rég az osztrák tesóknál falaz, vizezik, kertész...

A maradék segédmunkás meg gányol, vagy a főnök lehúz napi 10k-t a beruházótól/fő, közben a melós meg kap 6-ot?

Ez egy közbeszerzési térkövezési példa, Pest megyei település, képviselőtestületi tagtól tudom...


Amúgy voltam forgatni, mint statiszta, én kaptam 8k-t, a hajléktalanoknak meg adtak 3-at! (plusz étel mindkettőnknek)

Télen örüljön, hogy nem fagy meg...


A társadalmi ollót csak úgy látod meg, ha kinyitod a szemed, és távlatból nézed a társadalmat, nem mint a része!

2018. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye világos, hogy nem mindegy, hogy mit kapsz a befizetett adóért cserébe?


Az világos, hogy nem mindegy, hogy Magyarország hol tart más országokhoz képest? Tudod, nemzetközi már a gazdaság.


Az megvan, hogy az ingatlanIPAR mesterségesen lett felpörgetve? CSOK + NOK? No, és az, hogy ezzel MINDENKI számára többmillió forinttal lett AUTOMATIKUSAN drágább az összes ingatlan? Te mit gondoltál volna, ha a hiteled 150 lenne 120 helyett, mert a kormány úgy döntött, hogy mert csak?

2018. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam egy cikket a magyar társadalomról, és valós képet aligha lehet róluk alkotni. Akinek sok van, az is-, akinek kevés van, az is helytelenül ítéli meg a helyzetét, mert senki nem értékel ebben az országban semmit, amije van, csak a másik méregetésében vagyunk profik.
2018. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!