Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon mekkora az általános jólét?

Figyelt kérdés

Most felejtsük el azt a panaszkodást amit fórumokon lehet olvasni, meg a szomszéd Piri sopánkodását. A magyar mindig is egy panaszkodó nép volt.

Még a himnuszunk is tele van panaszkodással.

Mindenhol azt olvasni, hogy Magyarországon milyen nehéz az élet, kevés a fizetés, magasak az árak, lehetetlen megélni. És mindenről az a galád fidesz tehet.


Tévhit 1: "Az embereknek nem telik szórakozásra"

Ahhoz képest minden fesztivál tele van


Tévhit 2: "az emberek güriznek mint állat, pihenésre meg nem telik nekik"

Ehhez képest minden hosszúhétvégén az összes wellnesshotel teltházon van.


Tévhit 3 "az embereknek nem telik nyaralásra"

Ahhoz képest mint ahogy a mémben volt, nyaranta nem látni mást a facebookon csak tengerpartot meg koktélokat.


Tévhit 4 "az embereknek elveszik az otthonaikat"

Ahhoz képest olyan szinten pörög az ingatlanpiac, hogy szinte duplájára emelkedtek az ingatlanárak, annyian jutnak saját házhoz/lakáshoz a kormány intézkedéseinek köszönhetően.


tévhit 5 "az emberek éheznek"

Ahhoz képest az összes hipermarket parkolója tele van.


Csak így magamból kiindulva egyszerű melós vagyok, átlag havi 250-et keresek, ami nem sok, de nem is kevés. A nejem átlag havi 160-at.

Egy 3 tagú családnak havi 400 fölötti átlagjövedelem, amiből havi 70 a hitel. Szerintem ennyiből bárkinek meg lehetne élni, csak az a baj az emberek többsége lusta dolgozni. Szerintem ilyen fokú jólét, a Kádár rendszer óta nem volt Magyarországon.



2018. júl. 19. 12:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Tényleg, az ingatlanos dumáról még nem írtam.

1. Van az a szák réteg, aki a magas árakat is ki tudja fizetni... ha vmi új ingatlan épül, ők megveszik majd, aztán kiadják albérletbe vagy maguknak tartják ülethelyiségnek, irodának, szolgáltatóközpontnak... biztos vagyok benne, hogy kevesebb lakástulajdonos van Mo.-n, mint amit te így most hirtelen gondolsz.

Ja, és a külföldiek itt is azért itt vannak rendesen. Apám ingatlanok ügyintézésével foglalkozik, hát elmondás alapján legalább 75%-uk az ingatlantulajdonos ügyfeleiknek külföldi (az egyik filmforgató cég, ahhoz kell állandó lakás a stábtagoknak, a másik kiszervezett irodát tart itt, a harmadik a vállalkozásához biztosít szállást itt a dolgozóknak)

2. Ebbe azért számoljuk bele azt is, aki hitelre meg CSOK-ra vesz lakást, hogy legalább az az övé legyen vmi, remélhetőleg élete végére ki tudja fizetni, ha nem üt be a krach (megváltozó hitelfeltételek, egyik kereső kiesik, mert mondjuk súlyos baleset szenved vagym meghal) és akkor a kölkeik nem csupasz popsival indulnak útnak

2018. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!