Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni az ilyen...

Mit lehet csinálni az ilyen hajléktalanokkal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma sétáltam a városban, egy kocsma előtt jöttem el, amikor jött ki onnan egy 60 év körüli nő. Leszólított, hogy van-e apróm, egy 200 Ft kéne neki ennivalóra, mert ő hajléktalan. Kedvesen mondtam neki hogy bocsánat de nincs nálam apró, erre nagy felháborodottan ezt vágta a fejemhez: "de rafinált kis qurva vagy, hogy r*hadjál meg". Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Aztán mentem tovább. Soha nem szoktam hajléktalanoknak pénzt adni, mivel egyszer adtam egynek, akibe utána egy dohányboltnál futottam össze. Egyértelmű tehát hogy nem ételre, hanem cigire vagy alkoholra költik a pénzt.

Ilyen szemtelen hajléktalanokkal mit lehet kezdeni? Sajnos olyan vagyok, aki nem tud csak úgy elsétálni ha leszólítják...:/



2018. júl. 20. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%

Nem mindegy neked, hogy mire költi??

Egyikőjük sem így tervezte az életét.

Amúgy még te is odakerülhetsz...

2018. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
mész tovább mintha nem is hallanád, jótékonykodni meg lehet az ökomenikusoknak vagy máltaiaknak
2018. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1. Ha normálisan válaszolni nem tudsz, minek írsz?? És miért kell sértegetni, hogy én is odakerülhetek?! Dolgozom a pénzért, mint a többi ember, alkoholra senkinek nem fogok adni!
2018. júl. 20. 16:35
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Láttam már aranyásót annak helyébe kerülni akiket most megvetsz:)

Az intelligensebbje vagy ad, vagy nem ír róluk ki kérdést, mert nem tudhatod, hogy milyen törés volt az életébe, és hanyadik generációs átok alatt küszködi az életét.

2018. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
3 Ez a nő is dolgozhatott valamikor, talán családja is volt, ezt nem tudhatod.
2018. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4. Nem vetem meg őket, ha köszönnek visszaköszönök stb. De nem értem, hogyha én kedvesen mondom neki hogy nincs nálam apró, miért hord le mindennek... Az ilyen hajléktalanokkal van bajom.
2018. júl. 20. 16:40
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
6 Mondom, akár milyen is az illető, v igyázz, hogy mit teszel, mert könnyen az ő helyébe találhatod magad, egyik pillanatról a másikra.
2018. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nem kell azokkal foglalkoznod akik azzal jönnek, hogy te is kerülhetsz a helyébe stb. A legtöbb hajléktalan kegyetlenül rosszindulatú és erőszakos, nem véletlenül zavarják el őket mindenhonnan a rendőrök. Rengetegszer ajánlják fel nekik hogy x pénzért dolgozzanak itt-ott, és nem mennek el, inkább kéregetnek. Ha úgy látod hogy normális az illető, kérdezd meg tőle, hogy vegyél neki kenyeret vagy süteményt, ha olyan, azt mondja hogy igen. Jelezném, az ilyenek eleve tisztelettudóak, és nem fognak mindennek elmondani, ha azt mondod nem adsz pénzt. Az ilyen alkoholistákkal meg ne foglalkozz. Semmi joga téged sértegetni, és bank sem vagy, hogy mindenkinek pénzt adj.
2018. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De most tényleg nem volt nálad apró vagy csak le akartad koptatni?
2018. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
Nem mindegy neked mire költi?Iszik igen.Neki màr csak ez jut.Vagy gyűjtse inkàbb az aprót lakàsra?Nem csodàlom ha az utcai élet kihozza az emberből az àllatot.
2018. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!