Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csinálnak úgy egyesek,...

Miért csinálnak úgy egyesek, mintha csak jó szakmunkások léteznének?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként csomószor hallom, hogy szidnak, leszólnak, beszólogatnak és sokaknak kb. az a véleménye rólam, hogy egy alkoholista, drogos hülye vagyok, aki csak azért jár egyetemre, mert nincsen jobb dolga/anyuci és apuci "befizette"/lusta/büdös neki a munka...és még lehetne sorolni.


Mindig elhangzik az is, hogy "egy jó szakmunkás sokkal többet ér". Szerintem azt senki sem vitatja, hogy jó szakemberekre nagy szükség van és abban is biztos vagyok, hogy aki tényleg profi és jól végzi a munkáját, az sokat is tud vele keresni (ami nagyon helyes is). Számomra az is evidensnek tűnik, hogy egy szakmunkásnak is rengeteget kell tanulnia és gyakorolnia ahhoz, hogy mindent elsajátítson és tényleg megfelelő minőségű, gyors, precíz, pontos, szép, igényes munkát tudjon végezni és ebbe is biztosan csomó pénzt, időt, energiát kell belefektetni. Ugyanakkor általában az fel sem merül, hogy léteznek "rossz" szakmunkások is. Szakmunkások között szerintem ugyanúgy lehet találni olyat is, akit például egyáltalán nem érdekel a szakma, nem akarja elsajátítani, nincsen hozzá érzéke, nem ügyes benne stb., stb. Az én volt általános iskolás osztálytársaim mind azért mentek szakmunkásképzőbe, mert azt gondolták, hogy ott nem kell tanulni és nem kell csinálni semmit. Az egyik ismerősöm oktató és mindig szörnyülködik, mert a tanulói nagy százalékát cseppet sem érdekli a szakma, pedig mindig mondja, hogy ő lelkes és annyi mindent szeretne nekik megmutatni, megtanítani, de nincsen rá lehetősége. Sokszor találkozik olyanokkal is, akik csak azért vannak ott, mert a szülő ráerőltette a szakmát a gyerekre és addig is jár utána a családi pótlék, de már az elején látja rajtuk, hogy egyszerűen nincsen hozzá érzékük, nem ügyesek (ami nem baj, de lehet, hogy mással jobban járna). A házunkon is dolgozott már néhány szakember és lehet látni a különbséget a jó szakmunkás és a rossz szakmunkás által végzett munkán, ég és föld a különbség.


Ugyanakkor, amíg az egyetemistákat szabadon lehet szidni és már szinte teljesen megszokottnak is számít, addig ha az ember ki meri mondani, hogy nem csak kiváló mesterek léteznek milliós bevételekkel, hanem vannak rossz szakmunkások is és esetleg a problémákat is részletezi, akkor megkapja, hogy beképzelt, lenézi a szakmunkásokat, felsőbbrendűnek tartja magát és el lesz hordva mindennek, illetve jönnek az ilyen "addig nem eszel, amíg a munkásember nem sz**rik" stb. válaszok.


2018. júl. 22. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit árulj el még,hogy kik azok az "egyesek"?

Ki hord el mindennek?

2018. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben végül is igazad van. Nagyon nehéz jó szakembert találni ezt tapasztalatból írom. Nagyon sok a trehány szar szakember aki igénytelen fos munkát végez aztán meg elvárja a bőséges fizetést.
2018. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Emberek? Én elég sokat találkozom ilyen véleményekkel az ismerőseim között, családon belül, munkahelyen és interneten is.
2018. júl. 22. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés ez,nem lehet erre semmi értelmes választ megfogalmazni.

Minden szakterületen vannak primitív béna emberek,akár orvos,mérnők,lakatos,sofőr,stb.,és rosszakaró makacs pr0lik.

2018. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!