Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fiatalok, miért nem akartok...

Fiatalok, miért nem akartok szakmunkások lenni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 4. 22:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
80%

Mert szoftverfejlesztőként dolgozom.


Lehet nem én vagyok a célcsoport de fiatalnak érzem magam, ezért magamra vettem a megszólítást.


25/f

2017. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
62%
Magyarországon én semmi sem szeretnék lenni hosszabb távon. Gimnázium után ha minden jól megy, kiköltözöm külföldre.
2017. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
94%

Mert kényelmes, tiszta környezetben akarnak dolgozni, jó bérért, bejelentve és szabályosan foglalkoztatva és ha van erre lehetőségük, akkor megragadják azt.


Van még a fiatalok között egy teljesen sötét, idióta réteg, jellemzően ők kerülnek általános iskola után szakiskolákba. Esküszöm, hogy egyetemekről kevesebb ember bukik ki, mint egy szakiskolából, annyira sötét az utánpótlás.

2017. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
11%
Ide kellenek valójában jól fizetett szakmunkások : gázszerelők,villanyszerelők,víz-gáz-fűtésszerelők,rovarírtók,hidegburkulók,építkezési törmelékcipelők. De sajnos a legtöbb fiatal még mindíg a könyebb utat választja. Pihi 5 évig egy büfészakon, aztán beülni egy irodába vagy kimenni mosogatni.Hát gratulálok !
2017. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
92%
Mert okos vagyok, és egy nőnek egyébként is milyen fantasztikus jól kereső állást tudnál ajánlani szakmunkásként?
2017. nov. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
74%

Én valahol máshol érzem a problémát. A többség célja az hogy sok pénze legyen, magas minőségű életszínvonalon éljen. (igazából mindenkinek ez a célja normális esetben). Sokan ezt csak akkor tudják elképzelni ha diplomájuk van. Rossz elképzelés az hogy szakmunkával nem lehet jól élni vagy sokat keresni. Persze mint ebből is megvan ugyanaz a rész mint a diplomásoknál, ha nem hiány területre van végzettséged akkor kell a rafkó is hogy legyen munkád.


Van egy másik megközelítés miszerint kár tagadni, manapság az a trendi ha valaki egyetemre jár. Trendi. Nem összekeverendő azzal hogy sok helyen már elvárás a diploma. Sokan ezzel kitolják a gyerekkort, sokat tudnak még bulizni, csajozni, anyuékkal élni, diákmunkát végezni egyszóval élvezni a diákélet előnyeit.


Ennek a másik véglete miszerint sokan lenézik azt aki számunkát végez, mert sokak szemében az egyfogú iszákos asztalos a szakmunkás. Pedig egy autószerelő vagy villanyszerelő esetleg kőműves is tisztességes munkát végez, csak sokakat már mondhatni degradál az ha effektíve munkát kell végeznie.


És az utolsó ami köthető az elsőhöz is, az hogy egy bolti eladó nem keres csak 80-90 ezret egy mérnök meg mondjuk 200-250k-t. Természetesen nem ugyanaz a munka, de ha nincs a bolti eladó a mérnök nem tud vásárolni. Ha nincs az árufeltöltő akkor az orvos nem tud vásárolni. Ha nincs a gumis meg autószerelő akkor az ügyvéd nem tud dolgozni menni. Ha nincs a cipész vagy az órás esetleg a szabó akkor a tolmács nem tud mit felvenni.


Összességében nagyon mélyen gyökereznek itt a problémák, és nem akarok politizálni de a kormány sem jó irányba tereli a dolgokat, miszerint kevés a szakmunkás? Kényszerítsük a gyerekeket hogy menjenek szakmunkás képzőbe.

2017. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert nem hiszem, hogy 300 nettót adnak egy szakmunkásnak kezdőfizetésként....
2017. nov. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon semmi nem akarok lenni, de legfőképp szakmunkás nem, a kérdés is hülyeség :D.

Miért csinálnék valami s..rt, ha rendes munkám is lehet?

Azért mert épp hiány van az országban szakmunkásokból?

Vajon miért van hiány?

Mert az állam letojja az emberek valódi igényeit?

És azért kéne nekem betöltenem az űrt?

Egyék csak meg amit főztek.

Hiszen a fiatalokkal sem foglakoznak, de mi gürizzünk nem?

Csak, hogy kevésbé látszódjanak a repedések, na persze.

2017. nov. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
32%

#8


Végtelenül pesszimista hozzáállás, de ha senki nem akar javítani a helyzeten akkor mi legyen? Az utolsó majd lecsukja a villanyt?


#7


Nem, valószínűleg senki nem kap 300 kezdő fizetést, én sem kaptam "csak" 130 ezret.

2017. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim válasza:
90%

Szakmunkás vagyok. De nem élek meg a szakmámból-ezért más területen dolgozom. Nem mondom azt,hogy nem is fogok benne dolgozni örökké(mert ki tudja mit hoz a sors... Lehet, rá fogok kényszerülni még arra is hogy azért a kevés pénzért visszamenjek a szakmámba).


Érzek affinitást és kedvet, meg tudást magamban(amit az érettségivel be is bizonyítottam, csak hát, emelt szintű érettségim nincs-még), hogy tovább tudjak lépni tanulási szintben-Főiskolai vagy Egyetemi végzettséget szeretnék letenni.


Ezért tovább szeretnék tanulni- magamnak akarok bizonyítani, hogy meg tudom csinálni, és igenis, szeretnék jobban is megélni-itthon, vagy külföldön.


De itthon akarok maradni-ha kell, a külföldön megspórolt fizetésemből veszek itt lakást,házat. Más is megcsinálta, én sem akarok ettől a tervtől eltántorodni.

2017. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!