Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem kelek fel az ébreszt...

Miért nem kelek fel az ébresztőre?

Figyelt kérdés
Telefonra kelek (kelnék), az ágyamon van a fejem mellett, viszont átalszom az ébresztést. Ma is 9-kor akartam kelni, erre 12:40-kor ébredtem fel.. Mit lehetne tenni?

2018. júl. 30. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Túl mélyen alszol, valószínűleg akkor még túl fáradt vagy. Próbálj lefeküdni előbb, hogy jobban kipihenhesd magad; állíts be több ébresztést 5-10 perces időközökkel (pl. ha én 9-kor kelnék, 8:20-8:30-tól állítanék be 5-6 percenként ébresztést); tedd feljebb a csengetés hangerejét; válassz olyan csengést, ami durvább/pörgősebb, könnyebben felfigyelsz rá, nem pedig lágy dallamokból áll.


Az szokott még gond lenni, ha van egy ritmusa az életednek és ki kell zökkenned belőle (vagy ha nincs semmilyen ritmusod). Szerintem olyankor mást nem nagyon tudsz tenni, minthogy megpróbálod minél jobban kifárasztani magad alvás előtt és előbb lefeküdsz - legalább kb. 8 órás alvással számolva (rátehetsz egy kis időt, ha szoktál forgolódni/agyalgatni előtte).

2018. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 12:40-kor ébredtél fel, akkor ott nagyon ki van zökkenve az életritmusod. Ez nem jó. Valószínűleg későn is fekszel. Mivel rövid az alvásidőd, így 9-kor nem tudsz felkelni. Én a helyedben kisebb lépést javasolnék. Minden nap fél órával hamarabb kelj. Előbb a kelést kell korábbi időpontra tenni, a lefekvés utána igazodik hozzá, hiszen éjszaka egyre korábban leszel álmos (nem fáradt, álmos). Szóval fokozatosan szokj hozzá az időben való felkelésnek, ne egyszerre, mert annak úgyis elalvás a vége.
2018. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hangerő maximumon van, sajnos ha korábban fekszek le, akkor még nem vagyok álmos, és nem tudok elaludni.. Kb. 4:20-ra leszek álmos..
2018. júl. 30. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 4:20-kor fekszel akkor nem csoda, ha nem tudsz 9-kor felkelni. Hát két dolgot tehetsz. Vagy fokozatosan állsz vissza, ahogy mondtam, és akkor minden reggel fél órával korábban kelsz.

Vagy megteheted azt is, hogy simán kihagysz egy alvást, és akkor nem fekszel le 4-kor, hanem fent vagy egész hajnal és nappal, és akkor estére előbb elfáradsz.

Én amúgy az első megoldást javaslom.

2018. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép teljesítmény:). próbálj meg mindig ugyanabban az időben lefeküdni, és rávenni magadat a vekker szerinti ébredésre. Ha hangos az ébresztés, akkor 100, hogy felébredsz rá.

Aztá lehet azt is, hogy időről időre 5-10 perccel visszábbveszel az ébresztésből. Hozzá lehet (kell) szokni.

2018. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!