Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért csak akkor érzem jól...

Miért csak akkor érzem jól magam ha későn kelek?

Figyelt kérdés

Későn kell kelnem, hogy jól érezzem magam egész nap. Nem megy úgy, hogy lefekszem előbb és akkor reggel 7-kor kipihenten ébredek. Tegnap 11-kor már aludtam, ma 9-kor keltem és egész nap ásítoznom kell, ha leülök elbambulok és eluralkodik rajtam a álmosság, szédülök ha hirtelen állok fel a székről. Azelőtt hajnali 3-kor aludtam el, 11 után keltem és egész nap tele voltam energiával, mindent beleadtam az egy órás edzésbe, utána is sok energiám maradt, főztem is, takarítottam, elmentem sétálni este, csak mert miért ne. Iskola közben is végig ugyanez volt, de akkor 8 órát aludtam mindig. Hétköznap 10-től 6-ig aludtam, a napjaim bambulással teltek, képes voltam állva is elaludni a buszon. Hétvégén hajnali 2-től aludtam 10-ig, és nem volt semmi bajom. Most itt a nyár, minden nap edzésre megyek este, de ma például be sem megyek, mert tudom, hogy szédülnék és nem bírnám, a végén még magamban is kárt tennék.

Szóval ha korábban fekszem le és korábban kelek akkor sokkal fáradtabb vagyok, mintha ugyanennyi alvást pár órával később kezdek. Mitől van ez? Nagyon nem jó ez nekem, a nap fele alvással megy el, itthon is szóltak már, hogy miattam kell ninját játszani egész délelőtt.


2018. júl. 11. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Felborult a bioritmusod. Vissza kéne szoktatnod magad arra, hogy éjfél előtt már alszol, mert bármennyire is úgy érzed, hogy nem jó, az az egészséges és a pihentető. Ráadásul hosszú távon tényleg nem lesz jó, ha valamikor csak 10-11 között kelsz fel. Határozd el, hogy lefekszel max 11-kor aludni, fáraszd le magad fizikailag, olvass utána, garantáltan jól fogsz aludni.
2018. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagyjuk ezt a tévhitet az éjfél elöttivel. (Sőt, jelen esetben az éjfél utáni volt jobb, még rövidebb időtartammal is.) Ugyan honnan tudja szervezet, hogy mennyi a pontos idő, melyik időzónában van és nyári v téli időszámítás-e ?
2018. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Dehát sok szervezet még az esőt is megérzi, a vihart, a frontot, a hirtelen időjárás változást

Szerintem a napszakokkal is lehet hasonlóan

2018. júl. 12. 03:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi nincs ebben, a párom is éjszakai bagoly típus, 10 előtt csak kómázik.


Ellenben éjszaka meg tök sok ötlete van a projekten, pl. :D

Csak az a ciki, hogy fél kilencre kell mennie melózni...


Én meg reggel pörgök, akkor vagyok a legaktívabb fejben, délután már csak "haza akarok menni" :D

2018. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De én egész nap fáradt vagyok, ha nem kelhetek későn... ami azért baj, mert nem kelhetek életem végéig délelőtt 10-11-kor, ez csak egy nyári szünet

Nálam nem az van, hogy akkor délig kómás vagyok aztán összekapom magam, hanem estig fáradt vagyok és úgy zuhanok be az ágyba, mint akinek pótolnia kell több óra alvást.

2018. júl. 12. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!