Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme úgy egyetemre...

Van értelme úgy egyetemre menni, hogy sok kedvem nincs is hozzá, magányos vagyok, emberekkel nem tudok bánni, szociális készségeim meg nullák?

Figyelt kérdés
Nehezen intézek el dolgokat, emberekkel nem tudok kommunikálni
2018. aug. 1. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezért nem mentem és bánom utólag szóval szerintem próbáld meg.
2018. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. nem barátkozni megyek egyetemre, elsõsorban nem arra találták ki az egyetemeket tudtommal.
2018. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak egyetemen, de hogy akarsz az életben is, munkahelyeken érvényelsülni így, ha “nehezen intézel dolgokat, nem tudsz kommunikálni”??


Ez nem csak egyetemen kell, tehát jó, ha mielõtt megembereled magad és javítasz ilyen-olyan alap készségen. Ha nem is egyetem miatt, de másért is.

2018. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is rohadt nehezen kommunikálok és ez az egyetemen se változott, dolgokat is nehezen tudok elintézni.


Ez nem jelenti azt, hogy nem vagy képes megtanulni az adott tananyagot és nincsenek jó értelmi képességeid, szóval ha szeretnél feljebb jutni, akkor nagyon ajánlatos elvégezni, persze, ez nem leszólás, mert más szakmával keres annyit, mint azok, akik egyetemet végeznek.

2018. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én így mentem 2évvel ezelőtt egyetemre. Ott is hagytam. Most megyek másikra. Kicsit összeszedtem magam.


Semmit sem értem az agyammal, ha arra is képtelen voltam, hogy kimenjek kaját csinálni magamnak. Dehát ez van..szar dolog a depresszió meg motiválatlanság :D

2018. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetemre tanulni járunk, nincs "osztály", én semmilyen egyetemi buliba, külön programra nem járok, a szaktársaim 90%-ának a nevét se tudom, és még semmi hátrányom nem származott ebből.

Mondjuk, mivel dolgozok mellette, így a munkahelyemen szereztem barátokat, és nem vagyok magányos.

2018. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél fejlődni ezekben, akkor az egyetem az egyik legjobb jely arra, hogy próbálgathasd magad.


Mellette viszont mindenképp érdemes önfejlesztéssel is foglalkozni. Ha problémád van, akkor tudj kutatni-keresni-kérdezni, és megoldani azt.

2018. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben engem is egyre inkább foglalkoztat ez a kérdés. Még 2 évem van hátra a gimiböl, de lassacskán el kellene majd döntenem, hogy merre tovább. Engem is az tart vissza az egyetemtől, hogy az átlagnál jóval zárkózottabb, hallgatagabb vagyok, a saját ügyeimet eddig még sajnos mindig a szüleim intézték, mert én túl szerencsétlen voltam/vagyok hozzá. Ráadásul többször is kaptam tanároktól sértő megjegyzéseket és beszólásokat például kiselőadás közben, hogy úgy állok ott, mintha nem is élnék meg, hogy túl halk vagyok, mert nen kiabáltam túl az osztály zajongását és ezért egyetemen ki fognak csapni...
2018. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!